Skocz do zawartości

Komputer w okolicach 6000 zł + monitor, do gierek.


Recommended Posts

Witam państwa, poczebuję komputera w okolicach 6000 zł. Do tego jakiś monitorek za 1200 - 1500 zł. Komputer dla dziecka, głównie do gier. Temat zakładam, bo nie chcę źle dobrać komponentów.

 

  • Zastosowanie komputera : Gierki i gierki.
  • Maksymalna kwota : Okolice 6000 zł + monitor 1200 - 1500 zł, razem 7500 zł.
  • Których części potrzebuję : Wszystkich.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Koniecznie GTX 980, obudowa w stylu fractal design define, dysk ssd 120 gb, procesor I5 z literką "K". Wolałbym monitor 120 hz.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak.
  • Własna propozycja zestawu http://i.imgur.com/WdGWFsW.png- nie wiem jaką płytę, chłodzenie i obudowę wybrać.

http://www.morele.net/obudowa-zalman-r1-usb-3-0-czarna-r1-700255/- obudowa może taka? tania i właśnie taka najbardziej mi się podoba, ale nie wiem czy nie będzie zbyt ciasna.

  • Inne : Nie ma.
Edytowane przez reaaski
Link to post
Share on other sites

Zasilacz na starcie do zmiany na Antec Edge Gold 550W w pełni modularny, Seasonic w środku, 5 lat gwarancji.

SSD obowiązkowo na http://allegro.pl/dysk-ssd-2-5-crucial-m550-128gb-550-mb-s-7mm-i5324483637.html

dużo lepsze parametry m.in. sporo większy zapis sekwencyjny.

Badź świadom tego, że wybierając GTX 980 dopłacasz 1000zł za 10-12% wyższą wydajność.

Tridentx mają wysoki radiator do tego grzebień i będziesz musiał włożyć je w 2 i 4 slot na płycie.

Chłodzenie celuj w Macho Rev. B / Bequiet Dark Rock 3, płyta główna MSI Z97 G43, jeśli nie zależy Ci na dodatkach będzie wystarczająca. Co do obudowy zerknij na Fractal R5 w pełni wyciszona.


Monitor 144HZ Benq XL2411Z.

Link to post
Share on other sites

Sadek, a co jeśli miałbym wybrać monitor ten polecony przez Ciebie lub Eizo FG2421 (lepsza matryca i 240hz, przynajmniej na papierze). ??

 

Może po prostu ten Benq jest z jakiegoś powodu lepszym wyborem, jeżeli tak to proszę o info dlaczego ?

 

Pozwoliłem sobie na podpięcie się bo składam podobny zestaw i monitor w sumie jest moim ostatnim znakiem zapytania, waham się właśnie pomiędzy tym Benq albo Eizo

 

Co do ich ceny załóżmy, że są w takiej samej cenie.

Edytowane przez Macek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na wyglądzie to wrzuć sobie MSI Z97S Krait Edition. Do tego dołóż jakieś pamięci w czarnym kolorze. Zerknij też sobie na Phantek Enthoo Pro + bok z oknem. Cena takiego kompletu na morele to 440 zł. Boli trochę ten dysk SSD 128 GB. W takim budżecie warto inwestować w 256 GB aby wgrać na nim kilka najczęściej granych gier. Patrz MX 100 / BX 100 przy naprawdę małej dopłacie względem Twojej propozycji. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Ci na wyglądzie to wrzuć sobie MSI Z97S Krait Edition. Do tego dołóż jakieś pamięci w czarnym kolorze. Zerknij też sobie na Phantek Enthoo Pro + bok z oknem. Cena takiego kompletu na morele to 440 zł. Boli trochę ten dysk SSD 128 GB. W takim budżecie warto inwestować w 256 GB aby wgrać na nim kilka najczęściej granych gier. Patrz MX 100 / BX 100 przy naprawdę małej dopłacie względem Twojej propozycji. 

Wygląd w środku mnie nie za bardzo interesuje, a wspomniana przez ciebie obudowa mi się nie podoba. Chyba wezmę tego 256 gb.

Link to post
Share on other sites

To może zrezygnuj z obudowy z oknem i weź z pełnym bokiem. Zawsze to poprawa kultury pracy. 

Powiedziałem, że nie interesuje mnie wnętrze, a okno jest w sumie na zewnątrz. Musi być okno, bo ta bez niego gorzej wygląda, przynajmniej w moich oczach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...