Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer do modelowania 3D - 2500zł

2500 modelowanie 3d csgo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzegi27

grzegi27
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 05 maj 2015 - 15:46

• Zastosowanie komputera: Inventor 2015 + CS:GO, ew. nowsze gry jeśli da radę, ale priorytet to Inventor
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500zł
  • Których części potrzebujesz?: Całą jednostkę centralną bez peryferii
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Jeżeli będzie taka potrzeba to tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Samsung S24D390HL, 1920x1080
  • Specjalne wymagania:
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie, ewentualnie napęd, ale na dzień dzisiejszy nie jest mi on potrzebny
  • Własna propozycja zestawu: Brak

Fajnie gdyby komputer pociągnął Wiedźmina 3, ale domyślałem się, że w tej cenie trzeba będzie przyoszczędzić na karcie graficznej więc raczej nie ma tematu ; )

Z góry dziękuję za propozycje!

Użytkownik grzegi27 edytował ten post 05 maj 2015 - 16:41

• 0

#2 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 05 maj 2015 - 16:44

Niestety,  musisz się zdecydować co chcesz na tym sprzęcie robić projektować czy grac w CS GO.

Program bazuje na mocy jednego wątka i im wyżej jest on taktowany tym lepiej. 

Dobrze byłoby tutaj zainwestować w i5 4690K i 16GB RAM, na start zostajesz z iGPU HD 4600, które całkiem nieźle się tutaj spisuje. Oczywiście do 3D z czasem trzeba dokupić kartę graficzną pokroju GTX 750 / 750ti / 660.

• 0

#3 grzegi27

grzegi27
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 05 maj 2015 - 17:17

Chodzi mi o to, żeby zestaw już teraz dał radę to 3D ogarnąć. Nic innego nie robię jak modele 3D->złożenia->rysunki płaskie.

Do CS:GO wystarczy tak na prawdę jakakolwiek "nowa słaba" karta, gram na niskich detalach, 1024x768 i z antyaliasingiem więc chyba to nic wymagającego prawda?

Myślałem, że obniżenie wymagań co do gier do poziomu CS:GO będzie oznaczało większy wybór, a tu niespodzianka :)

Co jeżeli zrobilibyśmy teraz zestaw z 8GB RAM, a resztę dokupiłbym, w bardzo niedalekiej przyszłości?

• 0

#4 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 05 maj 2015 - 17:39

Razem 2665zł  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Na dobrą sprawę nie ma tutaj z czego zejść chyba, ze zakup używanego GPU wchodzi w grę wtedy na aukcjach możesz wyrwać używaną GTX 750ti / GTX 660. 

Zestaw pod OC procesora, z odpowiednią płytą główną na chipsecie Z(7, 8GB RAM w jednej kości do łatwej rozbudowy, 1tB na magazyn, obudowa Zalmana z trzema wentylatorami 120mm i regulacją prędkości obrotowej, filtry przeciwkurzowe i usb 3.0 oraz zasilacz z mocną linią +12V i zapasem mocy.

• 0

#5 grzegi27

grzegi27
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 05 maj 2015 - 18:06

Powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą konfiguracją : )

Co do procesora i jego kręcenia. Rozumiem, że należałoby dokupić w przyszłości chłodzenie?

No i zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro CAD bazuje na jednym wątku, to dlaczego w biurze projektowym korzystamy z laptopów z procesorami Xeon? Może warto było dołożyć do czegoś takiego? http://www.morele.ne...31230v3-581969/
//Wybacz link z morele, nie znalazłem go u was :)

• 0

#6 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31803 postów

Napisano 05 maj 2015 - 19:21

Co do procesora i jego kręcenia. Rozumiem, że należałoby dokupić w przyszłości chłodzenie?

Tak

dlaczego w biurze projektowym korzystamy z laptopów z procesorami Xeon?

Zapytaj tych, którzy te lapki Wam wepchnęli ...

• 0

#7 grzegi27

grzegi27
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 05 maj 2015 - 20:12

Zapytaj tych, którzy te lapki Wam wepchnęli ...

Tak też myślałem... Może nawet nie tyle wepchnęli, co kierownik lubi naciągać nieznającego się na niczym prezesa na kasę, bo uważa, że najdroższe=najbardziej profesjonalne...

Może ktoś ma ochotę coś jeszcze dodać? Kajtek? :)

Przydałaby się w sumie jakaś alternatywa dla tego procesora, tyle że z zablokowanym mnożnikiem, jeśli oczywiście takowa istnieje.

Użytkownik grzegi27 edytował ten post 05 maj 2015 - 20:14

• 0

#8 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 05 maj 2015 - 22:18

Tak chłodzenie do podkręcania jest wskazane tutaj SPC Grandis będzie ok.

Xeona nie podkręcisz to raz, dwa nie masz tam iGPU, trzy jego taktowanie 3,3 / 3,7GHZ, czyli mniej niż stockowy i5 4690K.

Gdybyś chciał dołożyć to do i7 4770K / 4790K, ale tutaj to koszt rzędu 1400-1500zł.

Wybacz link z morele, nie znalazłem go u was

Nie jestem promotorem esc  8-) to, że polecam podzespoły z ich sklepu tylko dlatego, że mają dobre ceny.

• 0

#9 grzegi27

grzegi27
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 05 maj 2015 - 22:56

Ok, w takim razie chyba przy tym zostanę. Kusi mnie jeszcze coby zamiast GTX 750 dać wersję Ti, albo po prostu coś odrobinę mocniejszego, ale chyba nie ma sensu... Co by to mogło ewentualnie być, gdybym mógł dołożyć jeszcze 100 czy 200zł?

Czy raczej....

Gdybyś chciał dołożyć to do i7 4770K / 4790K, ale tutaj to koszt rzędu 1400-1500zł.

I w zw. z tym mocniejsza grafika nie ma sensu?

Użytkownik grzegi27 edytował ten post 05 maj 2015 - 22:57

• 0

#10 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 05 maj 2015 - 23:05

Najwięcej tutaj do liczenia ma procesor, karta schodzi na dalszy plan. Dorzucając 200zł masz tutaj 16GB RAM bądź GTX 660.

• 0

#11 grzegi27

grzegi27
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 06 maj 2015 - 00:13

Ok, wszystko wiem. Przepraszam za to kombinowanie ale chce znaleźć się możliwie najbliżej złotego środka :)

Dziękuję za pomoc, myślę ze temat można zamknąć.

• 0

#12 lokko-1

lokko-1
  • Amator

• 53 postów

Napisano 08 maj 2015 - 20:50

Jeśli twój CAD nie używa więcej niż jednego rdzenia, to może zainteresujesz się zestawem, o który sam pytałem jakiś czas temu na tym forum.

http://www.morele.ne...ory/info/EBDSpt+ GPU (Inventor korzysta chyba z DirectX) i obudowa wg preferencji. Nie wiem tylko, czy 2 rdzenie do CS będą wystarczające.

Zestaw ten miał być również do CAD'a, który więcej niż jednego rdzenia nie wykorzysta nigdy. O wiele tańszy od proponowanych tutaj, a o bardzo dobrych możliwościach OC - w zależności od sztuki nawet do 4,5 GHz, co przy tego typu aplikacjach byłoby bardzo korzystne.

Zresztą na temat tego procesora wiele informacji można znaleźć w sieci. Płyta również tania, a do OC w/w CPU wystarczająca. Zastanawiam się tylko, czy lepszym rozwiązaniem nie byłby RAM w konfiguracji 2x4 GB. Gdzieś wyczytałem, że dwie/cztery kości lepiej są obsługiwane jednocześnie. Tutaj jednak musieli by się wypowiedzieć koledzy lepiej znający temat.

Użytkownik lokko-1 edytował ten post 08 maj 2015 - 20:53

• 0

#13 grzegi27

grzegi27
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 24 postów

Napisano 09 maj 2015 - 11:43

O wiele tańszy od proponowanych tutaj, a o bardzo dobrych możliwościach OC - w zależności od sztuki nawet do 4,5 GHz, co przy tego typu aplikacjach byłoby bardzo korzystne.

Budżet ustaliłem na  +/-2500,- i tego się będę trzymał. Zostanę przy propozycji Sadka. Moim zdaniem lepsza konfiguracja.

Zastanawiam się tylko, czy lepszym rozwiązaniem nie byłby RAM w konfiguracji 2x4 GB.

Nie wchodzi w grę. W przyszłości chcę dołożyć tak żeby mieć to 16/32GB. Jeżeli rozłożyłbym pamięć na wszystkie sloty to przy każdym updacie musiałbym wymieniać wszystkie/większość kości. Inna sprawa, że z kolei ja słyszałem, że im mniej kości tym lepiej ; )

_______________________________________________________________________________________

Chciałbym po raz ostatni prosić o ocenę tego co finalnie złożyłem.

Zestaw wygląda tak:

http://www.morele.ne...ry/info/ZHcFFJ/

Przyznaję się bez bicia, że dobrałem sobie pamięć pod kolor : ) Mam nadzieję, że nie ma żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o pamięci Corsaira?

Został mi tylko dobór karty i obudowy i tutaj proszę o rady. Jeśli chodzi o obudowy:

Tt Versa

Bitfenix Neos

Z3+

Moje upodobania idą w kierunku Tt Versa i tutaj pytania czy macie coś przeciwko niej. Czy powinienem dokupić jakieś dodatkowe wentylatory do niej? Cokolwiek? Czy może polecacie jakąś zupełnie inną?

Jeśli chodzi o GPU to zdecydowałem się dołożyć trochę i wziąć 750Ti. Warto? Jeśli tak to która z poniższych jest najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem:

Zotac

MSI Gaming 2G

MSI OC

Nie ukrywam, że w tej kwestii chodzi mi najbardziej o stosunek ceny do wydajności poszczególnych egzemplarzy.

Pytanie dodatkowe. Czy ten zestaw jest na tyle energooszczędny, że 450W będzie wystarczająco pod OC? Pytam bo większość znajomych nie zeszła w swoich komputerach poniżej 500W, a niektóre są nawet słabsze od tego który mam zamiar zamówić. 80+ robi robotę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jak tylko pomożecie mi rozwiązać kwestie dotyczące pamięci, obudowy i karty zamówię zestaw i przestanę was dręczyć ; p

Użytkownik grzegi27 edytował ten post 09 maj 2015 - 12:50

• 0

#14 Sadek.0

Sadek.0
  • Maniak

• 3113 postów

Napisano 09 maj 2015 - 13:43

Tańsza pamięć z mniejszym opóźnieniem http://www.morele.ne...6c9sr-8-661435/

CO do obudowy celuj w Zalmana Z3+ / R1.

@lokko-1, tylko nie mów, ze zakupiłeś Kingstona V300  :/.

Corsiar odpada z racji na wysoki radiator, który będzie kolidował z chłodzeniem gdy rozszerzysz pamięć, a od razu gdy pójdziesz w SPC Grandis.

Zdecydowanie celuj w Z3+ lub w Z3, jeśli nie chcesz okna. Versa ma z tego co widzę tylko jeden wentylator, czyli dość kiepsko  wygląda kwestia cyrkulacji powietrza.

Co do karty to ZOtac lub MSI, do wersji Gaming nie ma sensu dopłacać bo za niewiele drożej dostajemy GTX 660.

450W to  w tym przypdku będzie ogromny zapas mocy nawet po OC CPU http://www.benchmark...rona/21773.html

jak widzisz pobór całej platformy niecałe 200W i to z bardziej prądożernym procesorem już podkręconym do 4,0GHZ.

Użytkownik Sadek.0 edytował ten post 09 maj 2015 - 13:43

• 0

#15 lokko-1

lokko-1
  • Amator

• 53 postów

Napisano 12 maj 2015 - 00:31

Budżet ustaliłem na +/-2500,- i tego się będę trzymał. Zostanę przy propozycji Sadka. Moim zdaniem lepsza konfiguracja.

Szanuję Twój wybór. Zapewne wykorzystasz dodatkowe rdzenie w CS, bo pewnie je obsłuży.

Wtrąciłem się do tematu tylko dlatego, bo bardzo wiele osób składających kompa pod CAD (modelowanie 3D, 2D) myśli, że jak procesor ma wiele rdzeni, to będzie lepszy nie zdając sobie sprawy, że CAD nie poradzi sobie z tym. W większości przypadków przy projektowaniu liczy się tylko szybkość jednego CPU.

Nie wchodzi w grę. W przyszłości chcę dołożyć tak żeby mieć to 16/32GB.

Mam wrażenie, że zostałem źle zrozumiany. Chodziło mi o to, żeby obstawić wszystkie gniazda pamięci i nie ważne, czy to będzie 2x4, 2x8, 4x8, czy jeszcze większa ilość.

@lokko-1, tylko nie mów, ze zakupiłeś Kingstona V300 :/.

Nie kupiłem. Ze poprzedniego kompa miałem OCZ Vertex.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 2500, modelowanie, 3d, csgo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych