Skocz do zawartości

Czy warto kupić części za tę cenę?  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto kupić części za tę cenę?



Recommended Posts

Hey, jako że nie jestem ekspertem, muszę się Was doradzić i mam nadzieję, że znajdę tu wiele pomocnych osób :)

 

Mogę odkupić następujące używane części:

- Procesor: i7 3770k
- RAM: 2x4GB Corsair Dominator GT 1866 MHz oraz 2x4GB Corsair Dominator 1600 MHz
- Płyta: Asus MAXIMUS IV GENE-Z/GEN3
- Obudowa: Parvum Systems S2.0

 

Cena to 1900 zł

 

Co do reszty to mam grafikę Sapphire HD 7850 2GB SELEKT, dysk Western Digital WDC WD10EZEX 1TB i zasilacz XFX Core 550W. Zasilacz mogę od niego odkupić za jedyne 50 zł i będzie to OCZ ZS Series 750W.

 

Mam oczywiście kilka pytań:

1) Czy to się w ogóle opłaca? Kupię coś lepszego w tej cenie? Liczmy 1950 zł z zasilaczem, może utarguję na 1900.

2) RAM 1866 MHz zwolni do 1600, gdy podepnę wszystkie kości?

3) Jest sens brać taką obudowę (wycenia na 300 zł), skoro nie zwracam aż tak bardzo uwagi na wygląd? Z tego co wiem, miał on chłodzenie wodne i pewnie dlatego kupił taką, a nie inną.

4) Jaka będzie wydajność w grach z moją grafiką, a jaka po zmianie na, np. GTX 970? Bierzmy pod uwagę najbardziej wymagające produkcje jak Wiedźmin 3.

5) No właśnie, gdy przybędzie gotówki, w jaką grafikę zainwestować?

6) Co z schłodzeniem, co polecacie?

7) Myślicie, że to przyszłościowy sprzęt i posłuży na parę lat? Sam odpalam czasem BF3, więc nie jestem wymagający, ale myślę, że to dobra cena i warto zainwestować, i mieć ten zapas mocy.

8) Jaki SSD do systemu polecacie?

 

Proszę o pomoc, wszelkie sugestie będą mile widziane.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

1. Ogólnie sprzęt w dobrej cenie, ale czy jeszcze na gwarancji? Za 1900 kupisz:

 

    Intel Core i5-4690K
    MSI Z97-G43
    HyperX 8GB DDR3-2400

    Obudowa za 200zł ;)

 

Twój zasilacz jest OK, nawet do gtx970.

IMO gdyby sprzęt był na gwarancji kupił bym z zasilaczem. 2x4GB Corsair Dominator 1600 MHz + OCZ ZS Series 750W wypchnął bym na allegro =400zł.Twój zasilacz +8gb ram jest wystarczający.

 

2. Standardowo tak, ale pewnie da się podkręcić.

3. Obudowa fajna, duża, łatwy dostęp.

4. Różnica spora wystarczy poszukać testów np. http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,13

5. gtx 970 jak tyle uzbierasz.

6. http://forum.benchmark.pl/topic/62832-lista-polecanych-coolerow-cpu/

7.Sprzęt używany jak i ten podany nowy, na kilka lat.

8. http://forum.benchmark.pl/topic/107851-ssd-polecane-modele-2015/

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Widzę, że cztery osoby zagłosowały, że się nie opłaca. W takim razie jaka byłaby dobra cena (z zasilaczem - wolę więcej mocy), żeby to kupić? 1800 zł? Zaraz poszukam każdej z tych części i obliczę ile bym wydał.

 

Procesor jest na gwarancji bodajże 1,5 roku jeszcze, RAM ponoć dożywotnio, a płyta jeszcze rok.

Dobrze, a jak będzie chodził ten sprzęt z moją grafiką? Nie jestem uzależniony od gier, a szkoda trochę tyle kasy na samą grafikę.

W sumie nie robię nic zaawansowanego typu grafika, wideo, programowanie czy granie na całego ;) Chciałbym kupić - jeśli się opłaca - żeby zmienić platformę na bardziej przyszłościową i mieć na parę lat komputer wysokich lotów. Na moim nawet przy BF3 lubi przymulić przy większej akcji :)

 

Mój obecny komp:
- Płyta główna GA-MA770T-UD3P v1.0
- Procesor AMD Athlon II X2 270
- Pamięć GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz
- Dysk Western Digital WDC WD10EZEX 1TB
- Zasilacz XFX Core 550W
- Grafika Sapphire HD 7850 2GB

 

Za ile odsprzedałbym płytę, procka, RAM, zasilacz i grafikę? Raczej nic oprócz dysku i grafiki z niego nie przyda, a gdybym sprzedał w lepszej cenie to może kupię tego GTX 970.

 

W ogóle czytałem, że nie ma sensu brać i7 i bardziej się opłaca właśnie i5-4690K, prawda to?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

 

 

W sumie nie robię nic zaawansowanego typu grafika, wideo, programowanie czy granie na całego Chciałbym kupić - jeśli się opłaca - żeby zmienić platformę na bardziej przyszłościową i mieć na parę lat komputer wysokich lotów. Na moim nawet przy BF3 lubi przymulić przy większej akcji

Celuj w takim razie w i5 4690K.

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

1926zł
 
Dobra płyta na chipsecie Z97 pod OC tej i5, szybka pamięć z niskimi radiatorami, dobrze wykonana i pojemna obudowa Gelida.
Z tańszych masz Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) całkiem przewiewna oraz częściowo wyciszona Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Zasilacz masz odpowiedni, RAM w sumie też może zostać, ale gdybyś chciał wrzucić 4GB wyżej taktowanej pamięci to wtedy zwolni do taktowania starej.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Popatrzyłem i rzeczywiście za te używane części można zawołać 1850-1900, spróbuję się potargować, ale nadal nie wiem czy warto.

Co do zasilacza - słyszałem, że lepiej jak jest zapas mocy, więc wziąłbym tego 750W jak już.

 

Pierwsze pytanie jakie sobie muszę zadać to czy warto... Z jednej strony graczem nie jestem, z drugiej strony fajnie byłoby mieć bardziej przyszłościowy sprzęt i zmienić platformę. Mam też PS3 do gier, więc to znowu utrudnia wybór. Co Wy byście zrobili?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ale mimo wszystko za dopłatą 50 zł warto wziąć ten 750W, prawda?

Mały update:

Ram - dożywotnia gwarancja producenta
Płyta - gwarancja do 2015-10-09
Procek - gwarancja do 2015-11-10

 

To chyba zmienia postać rzeczy (cenę)... Co sądzicie?

Na ile wycenilibyście pojedyncze części? Na moje wychodzi tak ok. 1700 zł.

W kompie było chłodzenie wodne, więc części nie były narażone na wysokie temperatury, technicznie stan idealny.


Co sądzicie?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...