Skocz do zawartości

[KUPIĘ] głośniki do akademika


Recommended Posts

Dobry sprzęcik stereo albo 2.1 to nie są po

1. Głosniki komputerowe

2. Nie za 168zł

3. Lecz takie za 1500zł i więcej

 

Napisz jakiej słuchasz muzyki(chyba że mają być do filmów) i jak duże jest pomieszczenie to ci powiem co masz kupić. Jak głośniki do słuchania muzyki to 2.0 lub 2.1 jak do filmów 5.1.

 

Sorry nie zauważyłem działu. Myślałem że kolega prosi o pomoc. A kolega dał ogłoszenie przepraszam za spam.

Link to post
Share on other sites

wystarczy by dźwięk był usłyszany na drugim końcu akademika

Z pierdziawek komputerowych chcesz być słyszalny na drugim końcu akademika? Chyba prędzejjak będziesz miał coś pokroju Fi BTL albo chociaż Ground Zero.

 

a ty mówisz o jakichś profesjonalnych tubach. po co one jak wystarczy zwykłe głośniki komputerowe, takie jak firmowe Creative

 

Co to jest profesjonalna tuba? Otóż pragnę ci uświadomić że dresy którzy bujają się po osiedlach z tubami mają najgorszą możliwą zabudowe głośnika. Głosnik wsadza się w skrzyke bass reflex band pass, lub closed a nie jakieś tuby co zamiast graja buczą.

 

Za 170zł wogóle zapomnij o dobrych głosnikach tampłacisz za 6 końcówek mocy i 6 s\głośników a w 2.1 płacisz za 3 końcówki mocy i 3 głośniki więc czy 2.1 czy 5.1 bedą lepsze w cenie do 170zł chyba juz potrafisz sobie sam odpowiedzieć.

 

Zobacz co to znaczy profesjonalny sprzęt

 

 

 

Jeżeli chodzi i domowe high-endy wystarczy wpisać na youtube frazy takie jak paradigm, jm lab, focal i pooglądać

Link to post
Share on other sites

szerokość 2,30m

 

dlugosc 6 m.

 

głównie muzyka. czasami film.

 

nie zalezy mi na olbrzymiej mocy. bardziej zaspokoiłbym mnie dzwięk o krystalicznej jakości : )

Proszę bardzo, lecz w kwocie brakuje jednego zera... Ale w końcu zero to nic. :)

http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=26

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo, lecz w kwocie brakuje jednego zera... Ale w końcu zero to nic. http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=26Pozdrawiam.

Jak na 1500zł gra to cieniutko. Nie musze tego słuchać aby to stwierdzić, wiem to z doświadczenia. Komputerowe głośniki zawsze będa tkzw. pierdziawkami.

 

Za tą kwotę mozna mieć 2 monitorki tannoya + uzywana yamaha lub denon ze starych serii.

 

Głośniki ModeCom MC-2110 brązowe

Fajnie kolego że polecasz podróbke głośników które ja poleciłem. Moge dodać jeszcze że mało tego że sa podróbką microlabów to są jeszzce droższe. :)

Link to post
Share on other sites

Nie musze tego słuchać aby to stwierdzić, wiem to z doświadczenia. Komputerowe głośniki zawsze będa tkzw. pierdziawkami.

Radzę posłuchać. Nie oceniaj czegoś, czego nie znasz. BOSE jest cenioną firmą w świecie HiFi z renomą dziesiątek lat na całym świecie. Pojedź kiedyś na targi HiEnd. Masz doświadczenie? :oops: Postaw obok Microlab czy tanie Tannoy a możesz się nimi rozczarować.

Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

kabaruto napisał(a):Nie musze tego słuchać aby to stwierdzić, wiem to z doświadczenia. Komputerowe głośniki zawsze będa tkzw. pierdziawkami.Radzę posłuchać. Nie oceniaj czegoś, czego nie znasz. BOSE jest cenioną firmą w świecie HiFi z renomą dziesiątek lat na całym świecie. Pojedź kiedyś na targi HiEnd. Masz doświadczenie? Postaw obok Microlab czy tanie Tannoy a możesz się nimi rozczarować. Pozdrawiam.

Kolego trochę Ciebie fantazja ponosi skoro porównujesz microlaby do tannoya :) Wogóle różnica paru klas w dźwięku.

Są droższe, ale czytałem że mocniejsze, ale decyzje zostawię autorowi postu.Po za tym żadne podróbki. Czytałem, że produkowane są w tej samej fabryce. Sami siebie nie podrabiają raczej mocniejsze mam na myśli wyraźniejszy dźwięk jak i możliwość głośniejszej gry.

Taki sam wzmacniacz i te same przetworniki z tego co wiem. Więc które zagrają lepiej to akurat moim zdaniem kwestia szczęścia. Microlaby z reguły tańsze więc lepiej zaoszczędzić 30 zł i kupić microlaby.

 

A co do tych speed linków co polecałem to są te

 

http://www.ksol.pl/glosniki-speed-link- ... -2121.html

 

Jakbym miał porównać do logitech x-230 to speed linki maja lepsza góre i wyżej zagrają (mogę dodać że logitechy wogóle góry nie mają) bas jest lepszy w speedlinkach co zawdzięcza większemu przetwornikowi. Jakbys je wychaczył za 170zł bym je brał.

 

Dokładna nazwa tych speedlinków

 

Speed-Link Gravity XXL, (SL-8232) Nie czasem 8231 bo nie słyszałem ich słyszałem tylko te XXL sl-8232

Link to post
Share on other sites

chcesz mogę ci sprzedać Creative T-6100 za 130 zł + przesyłka, miałem je wystawić na allegro ale nie mam czasu, dodam że mają roczną gwarancję.

info i zdjęcia tu : http://forum.mp3store.pl/topic/69478-cr ... ire-t6100/ ( realne zdjęcia :) )

Co prawda 5:1 ale dobre, a odsprzedaje je tylko dla tego że zakupiłem "droższy" sprzęt i stoją już jakiś czas, co prawda nie zdążyłem się nimi nacieszyć, bo po chwili kupiłem ss'enki i słuchałem tylko na słuchawkach a one były włączane sporadycznie.

Link to post
Share on other sites

to teraz mam dylemat ;)

 

1. FC-330 Microlab http://allegro.pl/glosniki-fc-330-micro ... 08855.html

 

 

2. Creative T-6100 od Jozio

 

 

3. licytowac moze sie uda :

Kolumny QUADRAL-Allsonic SM120 II http://allegro.pl/kolumny-quadral-allso ... 29205.html

+ wzmak

http://allegro.pl/strato-a-7007-wzmacni ... 34174.html

 

 

BTW zamiast fc-3300 wolalbym juz FC-530 Microlab http://allegro.pl/glosniki-fc-530-micro ... 19616.html maja amplituner

Link to post
Share on other sites

3. licytowac moze sie uda...

a gdzie masz ten akademik kolego? w tym budzecie, do takiego pokoju, tani vintage nie bylby glupi. tyle, ze na te klocki musi byc Cie stac (oszczedzajac mozesz trafic na trupy z demobilu). ratowac sie mozesz starymi niemieckimi markami, ktore nie osiagaja tak zawrotnych cen (telefunken, siemens, grundig etc- czyli wszystko co Ci sie kojarzy z fafluchtami, niekoniecznie dobrze- na przelomie 70/80 wiekszosc klockow dobrze grala, tudziez skandynawskie (?) saby i tandbergi, no i kenwood rzecz jasna) ale koniecznie musisz je sprawdzic przy odbiorze. podobnie z kolumnami, tylko ze jesli o nie chodzi to musza byc (!) stare. w owych czasach nie projektowali jeszcze ksiegowi a samym klockom daleko bylo do dzisiejszej "ekologii" (kleje, luty, etc). sprzety te bywaja pancerne, no ale musza byc w dobrym stanie i z tym bedzie problem. owe quadrale wygladaja zacnie, tyle, ze malo informacji o nich w necie i nigdy ich nie sluchalem. jesli sa z wczesnych lat 80 to kolumny juz bys mial ;)

musisz tez wiedziec, ze owe kolcki potrafia miec problem z "gesta" muzyka. duze sklady, ostre granie... zagraja... tylko nie bardzo beda wiedzialy co. akustyczna, jazz, rock etc potrafi wypasc pieknie. ale jak mowie- koniecznie sprawdzic przed zakupem, na dobry vintage budzet masz niestety za maly.

Link to post
Share on other sites

creative t6100

posiadam te głośniki i są naprawdę dobre i mają tą moc ;) POLECAM

 

możliwe że i w tej cenie mogą być lepsze. jednak nie znam aktualnej oferty

za 130 zł prawie nowe ?? XD no nie wiem czy znajdziesz lepsze, ale szukajcie :) sam wiesz jak grają i możesz potwierdzić to co mówię (chyba jedyne głośniki z niższej ceny creative które "nie pierdzą" tylko mają dźwięk jak na tą cenę ). :]
Link to post
Share on other sites

Miglanc:

tylko po pierwsze- ten technics podejrzewam pójdzie za około 300zł,

po drugie- nie warto wydawać na niego pieniędzy- na pewno gra marnie. Unikaj wież wszelakich ;)

Podałem Ci propozycje, kolega _nrt_ również dobrze prawi.

Tak więc albo wybierzesz coś z proponowanego przez nas sprzętu albo microlaba- imho lepszej opcji nie ma :]

Jeśli kupisz micrusa to może jeszcze kiedyś przy przypływie gotówki wejdziesz w świat hifi (może nawet hi end :)) i dzielonych klocków, a wtedy doznasz pozytywnego szoku :)

 

Stary sprzęt (ale dobrej renomy- technicsów raczej bym unikał) = super jakość dźwięku

(w filmach i grach również- jak coś to kupuje się drugi taki sam zestaw i mamy kino domowe), ale również pewne ryzyko, że sprzęt jest uszkodzony lub grzebany.

Ale swoją drogą ciągle czytam jak to logitechy i inne wariaty komputerowe (niby kina domowe- nie ubliżając nikomu) ciągle się psują :)

 

Tak to już jest- tak jak z kompami wybór jest bardzo duży, a kasy zwykle nie starcza na to o czym się marzy :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...