Skocz do zawartości

i5 2500k czy warto podkręcić ?


Recommended Posts

Witam , mam pytanko odnośnie podkręcania i5 2500 k , czy warto to robić mając karte grafy Radeon R7 265 MSI 2GB DDR5 ?? Reszta kompa to 
Plyta: Asrock p67pro3
Chlodzenie : be quiet Shadow Rock Slim
Zasilacz: XFX Core 550W
Ram: Kingston HyperX DDR3 2x4 GB 1600 Mhz CL9

 
Link to post
Share on other sites

Jasne że warto nawet biorąc pod uwagę że karta dosyć słaba.

 

Ale pytanie do czego ma Ci ten podkręcony procesor służyć? Jak do pracy z grafiką 2D, 3D czy pracy np z filmem to każdy dodatkowy MHz się przyda. Jak do gier to raczej średnio.

 

Można go ewentualnie lekko podgonić nie ruszając napięcia i zwiększyć mnożnik do np 40. Są gry które siedzą na procesorze i większa moc zawsze będzie mile widziana. Wath Dogs, GTA V to przykłady gier które lubią rdzenie i wyższe częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

Komp tylko do grania. Karta grafy póki co zostaje o wymianie nie ma mowy , ale skoro piszecie ze warto to tak zrobię. Mysle ze z karty tez można wycisnąć dodatkowe kilka % mocy , może to coś da ;)

Link to post
Share on other sites

zrzut wykonałem w 2011,zaraz po złożeniu pieca

wiem jak się wykonuje OC , to były eksperymenty więc się nie spinaj a po drugie skoro kupiłem za swoje więc chyba mogę ;)

obecnie bez podnoszenia napięć idzie na 4.6 GHz

jest to wydajność devila i5 na stockowych zegarach

tak warto sandy podkręcać

Edytowane przez krzys13
Link to post
Share on other sites

te opcje są dobre do określania jakie mniej więcej napięcie jest potrzebne przy danym taktowaniu

Przy czym zawsze ustawienia auto to zawyżone napięcie więc np zapamiętujesz ustawienia, potem ustawiasz ręcznie co trzeba w tym także napięcie i schodzisz z napięcia

u mnie np: przy 4,6 miałem 1,36

ustawiłem poszczególne ustawienia podobnie jak w gotowym profilu i zacząłem schodzić z napięciem aż doszedłem do 1,29

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Podkreciłem na 4,4 Ghz. Napięcie tryb OFFSET -0.030 V. Przy uruchomionym OCC mam takie napięcie min-1,280 max-1,312 V (wynik w HWDmonitor), temperatura w granicach 65-70 stopni. Wszystko robiłem kierując się tym poradnikiem http://gracz.org/overclocking-sandy-bridge-na-przykladzie-core-i5-2500k/

 

Komentarze i porady mile widziane

 

Pytanko odnośnie INTEL SPEED STEP (EIST) w niektórych poradnikach do OC pisze żeby wyłączyć ta opcje a niektóre ja uwzględniają, jak jest lepiej ??

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Włączyłem już INTEL SPEED STEP (EIST) i C1E bo jest połączony z EIST, i faktycznie na pulpicie mam 1600 Mzh w grach 4400 :) Temperatury takie wysokie miałem tylko w OCC a np. w Blade and Soul po 2-3 h grania mam w okolicach 60-65 stopni.

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć od czego takie temperatury. Może zmiana pasty by się przydała bo obecnie znajduje się tam ta którą miałem przy chłodzeniu (be quiet Shadow Rock Slim). Zejść z napięciami niżej nie mogę bo przy -0.035 V wywala mi już blue screena.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Napięcie i tak masz bardzo niskie jak na taki mnożnik. Widzisz ja przed chwilą też podkręcałem proca i dzięki, że napisałeś, że C1E jest połączony z EIST. C1E miałem na auto, a bios zapewne dał disabled, bo napięcie mi w ogóle nie spadało. Myślałem czemu to napięcie nie spada, przecież EIST jest włączone, po chwili sobie przypomniałem twój post i wiedziałem w czym tkwi problem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, żeby nie tworzyć nowego wątku podepnę się pod ten:

 

Po zakupie nowego radeona r9 270x postanowiłem podkręcić trochę procesor.

 

Dane:

i5 2500k

msi p67a - c45 (b3)

ocz 550 w

nowe chłodzenie SilentiumPC fera II

obudowa silientium brutus 430 - trochę piecykowata, ale mam wywalone wszystkie zaślepki z tyłu i 3 albo 4 dodatkowe 12 cm wentylatory ( nie pamiętam czy ten na froncie obudowy był w zestawie :)

 

Na razie zmieniłem taktowanie z 3,3 do 4,3. Na płycie wyłączyłem tylko spreed spectrum i włączyłem c1E bo było wyłączone. Reszta pozostała bez zmian. W rezultacie napięcie w biosie na auto wskoczyło z 1,2 do 1,28. 

Komputer przeszedł testy w occt. Największa temperatura była w okolicach powyżej 61C ale tylko na jednym rdzeniu.

Czy jest coś do poprawy? Wydaje mi się, że można by zejść z napięciem na niższe, albo jeszcze bardziej zwiększyć taktowanie bo jest zapas temperatur. Tylko czy przy obecnej konfiguracji kompa ma to sens?

 

Załączam screeney z biosa

https://drive.google.com/open?id=0B9nWRMPB9okSYkVRQmhMZzJXVEE

https://drive.google.com/open?id=0B9nWRMPB9okSRElIUjhocjREbjg

https://drive.google.com/open?id=0B9nWRMPB9okSR0hTN3g5aVktMUE

Edytowane przez slomkacz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...