Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów!

Przechodząc od razu do sedna sprawy.. W czerwcu wymieniam sobie parę części w komputerze (płytę główną, procesor, pamięć ram, kartę graficzną + ewentualnie dysk SSD 128GB i HDD 1TB)

Wszystko pięknie ładnie i wiem co chcę kupić, ale sprawa płyty głównej ciągle chodzi mi po głowie. Nie chcę płacić za nową płytę więcej, niż max 500zł.

 

Oczywiście biorę pod uwagę dwie płyty główne

-MSI Z97 GAMING 3 (499zł)

-Gigabyte GA-Z97-HD3 (409zł)

 

Płyty różnią się jedynie czterema aspektami:

*MSI ma układ dźwiękowy Realtek ALC-1150 a Gigabyte Realtek ALC-887.

*MSI ma bo daj że 9 fazowy układ zasilania a Gigabyte 6-cio? Chyba tak to było.

*MSI ma funkcje Killer Gaming Networking (np. przy pobieraniu czegoś z internetu, podczas grania w gry multiplayer to właśnie gra ma priorytet na łączu, dzięki czemu nic nam nie laguje, a w tle dalej ściąga to co ściągało, ale z dostosowaną do wykorzystania łącza prędkością)

*MSI ma dużo lepszy design.

 

Pierwotne założenie specyfikacji nowego komputera to:
-Intel i5 4690k kręcony do 4,5Ghz

-Chłodzenie CPU Be Quiet! Shadow Rock Slim BK010 lub SilentiumPC Grandis XE1236

-Płyta główna MSI Z97 GAMING 3 lub Gigabyte GA-Z97-HD3

-Pamięć RAM G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 1866Mhz CL8 XMP (Najbardziej opłacalny stosunek CL do Mhz do 300zł oczywiście Dual Channel)

-Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 WZWYŻ- tzn że taka albo lepsza, w zależności od zmiany cen na rynku.

-Zasilacz Chiftec CFT-750-14C 750 Watt

 

Podsumowując:
Czy te cztery aspekty, dzięki którym Płyta MSI góruje są warte te ok.100zł? i czy naprawdę odczuję jakąkolwiek różnicę, chodzi mi tutaj w szczególności o jakość dźwięku. Rzecz jasna jeśli jest przepaść jakości audio między jedną, a drugą to wybiorę tą lepszą. Zwracam uwagę na każdy wydany grosz :P

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez titeeek
Link to post
Share on other sites

90 zł to wbrew pozorom spora różnica, jak na MOBO, ja sądzę, iż najlepszym MOBO do 500 zł są ASRock Z97 Extreme 3 i Gigabyte Z97X-Gaming 3. Dlaczego? Bo są najlepiej wyposażonymi mobasami do 500 zł, ja osobiście brałbym ASRocka, głównie ze względu na lepszą przejrzystość biosu.

A co do tych twoich priorytetów:
1.ALC-1150 jest faktycznie lepszy od 887, ale czy to jest jakoś znaczące, skoro pierwsza lepsza zewnętrzna dźwiękówka gniecie obydwie integry bez popitki?
2.Z97 Gaming 3 ma 8 faz, a to wynik jak na 500 zł typowy. Na dodatek ludzie kręcą nawet 3 lub 4 fazowych sekcjach 4690K @4,5 GHz i jest dobrze
3.Kolejny badziew dodawany wyłącznie w celach marketingowych.
4. Kwestia gustu, ale IMHO gaminowe mobo są brzydkie.
 

Edytowane przez koloziom
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...