Skocz do zawartości

Karta kredytowa. Gdzie założyć


Recommended Posts

Cześć. Jaką kartę kredytową byście polecili biorąc pod uwagę ilość zniżek / bonusów na karcie oraz miesięczne opłaty i prowizje? 

Od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiałem ale teraz planuję również wycieczkę za granicę tak więc mam dodatkowy powód aby sobie taką wyrobić. 

Link to post
Share on other sites

W Eurobanku jest wymagana ilość transakcji rocznej(niezależnie od kwot) chyba 24 wtedy karta jest darmowa. Co do zniżek/bonusów takich nie zauważyłem.

 

W ING jest najniższe(chyba) oprocentowanie. Tam trzeba 200zł miesięcznie wydać(2400 rocznie, można w 1 msc nabić).

Link to post
Share on other sites

Całkiem dobrą kartę kredytową ma również Citibank. Wprawdzie tam masz oprocentowanie w wysokości 10%, ale liczone jest one dopiero po 54 dniach. Masz też duży limit, bo sięga on 50 tys zł.

Trochę tańszą jest T-Mobile, bo oprocentowanie to 9,5% w skali roku z maksymalnym limitem 40 tys zł i 58 dniami bezodsetkowymi.

Link to post
Share on other sites

10% to jest maksymalne oprocentowanie jakie może każdy bank dać przy karcie kredytowej i praktycznie żaden z tego nie zrezygnuje. Co do limitu - zależy od zarobków, zwykle 3 krotność miesięcznych.

 

Trzeba patrzeć na warunki jakie należy spełnić, żeby karta była darmowa zwykle transakcje/suma kwot.


W Tmobile minimum 4 transakcje w miesiacu lub 15tya rocznie. Jesli nie planujesz takiej sumy albo 48 transakcji to lepiej wypada eurobank. W ing vis aclassic to 2400 rocznie. Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

T Mobile ? To operatorzy komórkowi wydają już nawet karty kredytowe? 4 transakcje to raczej dużo. Nie wiem obecnie ile będę ich wykonywał ale prawie 50 rocznie to raczej nie... Planowałem sobie wyrobić taką kartę jako zabezpieczenie a nie do takiego częstego używania.

To już chyba lepszy jest ten Eurobank. Czy gdzieś jest jakieś aktualne porównanie tych kart? 

Link to post
Share on other sites

Wszędzie albo kwota albo ilość transakcji. 

Eurobank:

http://www.eurobank.pl/produkty,karty-kredytowe,visa-gold-select,137,7.html - 35 transakcji rocznie lub 20 000zł

ING:

http://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/pomaranczowa-karta-kredytowa-visa

 

Miałem Eurobank, teraz mam ING. Jeśli w ciągu całego roku wydasz 2400zł karta jest bezpłatna a skoro jedziesz na wakacje to pewnie minimum 50% tej kwoty wydasz

Link to post
Share on other sites

T Mobile ? To operatorzy komórkowi wydają już nawet karty kredytowe? 4 transakcje to raczej dużo. Nie wiem obecnie ile będę ich wykonywał ale prawie 50 rocznie to raczej nie... Planowałem sobie wyrobić taką kartę jako zabezpieczenie a nie do takiego częstego używania.

To już chyba lepszy jest ten Eurobank. Czy gdzieś jest jakieś aktualne porównanie tych kart? 

 

Ktoś tu nie jest na bieżąco z ofertami. To Ty nie wiesz, że operatorzy komórkowi coraz wchodzą na rynek usługi finansowych i odwrotnie. Np mBank mobile (a to przecież bank jest - ale jest też jednocześnie operatorem wirtualnym).

A co do ofert poszczególnych kart kredytowych to tutaj jest ciekawe zestawienie z wyszczególnieniem plusów i minusów poszczególnych ofert http://www.comperia.pl/karty_kredytowe

Edytowane przez kajametro
Link to post
Share on other sites

No i super. Dzisiaj jeszcze sobie wszystko przejrzę i się zdecyduję .Dzięki za informacje ! 

 

Zastanawialem się jeszcze nad założeniem  sobie konta walutowego ( właśnie przez te podróze zagraniczne). Myślicie,że warto czy karta kredytowa na razie wystarczy? W banku namawiali mnie na konto walutowe ale w sumie się trochę waham. 

Link to post
Share on other sites

Płacąc kartą kredytową w polskich złotych kwota zostanie przewalutowana niekoniecznie po kursie NBP. U mnie zwykle jest to 6-8gr więcej(na przykładzie Franka). Sam musisz sobie odpowiedzieć czy potrzebujesz karty w obcej walucie czy jednak częściej użyjesz jej w kraju.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie będę jej używał często. Za granicą chcę mieć jakieś zabezpieczenie ( zawsze warto jest mieć za sobą kartę w razie czego a nie na przykład wracać przy kradzieży za pożyczone z ambasady pieniądze....).

 

Cześciej raczej będę używał jej w Polsce ( taki darmowy kredyt na 2 miesiące). 

Link to post
Share on other sites

Też do pewnego wieku nie miałem potrzeby posiadania karty kredytowej. Później sobie założyłem i powiem wam, że jak ktoś potrafi z niej korzystać, to może być ona w 100% darmowa. Jest to darmowy pieniądz, a i w wielu ofertach można załapać się na jakieś dodatkowe profiity jak rabaty przy płatnościach kartą kredytową, zakupy są nagradzane punktami które można wykorzystać później na nagrody z katalogu itd itd. Sam mam w Citi i mogę Ci ją śmiało polecić. Dodam, że jeżeli dużo podróżować będziesz po UE, to bierz MasterCard która jest powszechnie w Europie akceptowana. Visa w USA.

Link to post
Share on other sites

W sumie racja. Poszukałem trochę i i nie występuje. Dzisiaj sobie jeszcze pogadałam z doradcą comperii . Zostawiłem numer w sieci ,zadzwonił do mnie doradca i zdecydowałem się na kartę Mastercard T mobile.Jak sobie jeszcze dokładniej to wszystko przejrzałem to ma najlepszą ofertę na dzień dzisiejszy wśród wszystkich kart kredytowych . Tak więc jest to dobra opcja. 

Link to post
Share on other sites

Maestro nie wystepuje jako karta kredytowa

 

Zgadza się.

Najpopularniejsze to MasterCard lub Visa. MasterCard są szczególnie popularne w krajach UE i generalnie europy. Visa to przede wszystkim USA.

 

Wybierając kartę zapytaj też o ubezpieczenie dodatkowe i inne tego typu bajery. Mój facet ma Visa w Millenium właśnie z ubezpieczeniami, zniżkami, assistance. Tylko to pewnie za dodatkową opłatą będzie, no chyba że znajdą Ci tam jakąś promocje.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Karty kredytowe potrafią obciążyć konto, niestety... dobrze pisze kajametro - dowiedz się o wszystkie ubezpieczenia, zabezpieczenia itp. poszperaj sobie po ofertach banków, może w porównywarkach coś znajdziesz? ja mam konto w https://www.ideabank.pl i pamiętam, że kiedyś dostała propozycje karty... pewnie i w Twoim banku coś takiego by wchodziło w grę...

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...