Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hello.

 

Piszę do Was z pytaniem. A mianowicie planuje zakup głośników logitech z-5500 i nie wiem czy mam warunki do tych głośników. Konkretnie rozchodzi się o subwoofer. Czy któryś z posiadaczy tychże głośników mógłbym mi podać wysokość w cm subwoofera? Z chęcią również poczytałbym o waszych opiniach odnośnie tych logitechów. Czy opłaca się wydawać tyle kasy na nie? Czy ktoś może ma podpięte je pod Creative Audigy 2 ZS? Czy może lepiej by było do nich kartę wymienić? Ponoć nowe karty ASUS'a wciągają nosem na śniadanie CREATIVE. Proszę Was drodzy forumowicze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Czy któryś z posiadaczy tychże głośników mógłbym mi podać wysokość w cm subwoofera?

Poszukaj na necie :)

Czy opłaca się wydawać tyle kasy na nie?

Szczerze... NIE. Jeśli mają być tylko i wyłącznie do gier to można by było nad nimi pomyśleć. W innym zastosowaniu raczej kiepsko się sprawdzą.

Ponoć nowe karty ASUS'a wciągają nosem na śniadanie CREATIVE

To zależy o jakie modele chodzi. Twoja dźwiękówka jest dość starym układem i pasowałoby ją zmienić na np. Asus Xonar DX lub tańszy DS.

 

Co do głośników to proponuję zestaw dwóch kolumn (2.0) a nie jakieś pierdziawki + duży i mocny sub ;)

Link to post
Share on other sites

te głośniki nie są opłacalne, wolał bym dołożyć do czegoś "firmowego" a używanego. Tzn w tej kategorii co ty chcesz wydać na głośniki ( 1200 zł kosztują ) to przy dołożeniu tych 300 zł masz już dobry używany sprzęt z wzmacniaczem.

Co do karty, to zależy jakie masz wymagania, gry/muzyka/filmy.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedzi. Pewnie, że lepsze byłyby jakieś głośniki zabudowane w drewnie, podpięte pod jakiś amplituner, jednak nie mam za dużego pokoju, a takie kolumny sporo miejsca zajmują. Dlatego też zależy mi na bardzo dobrym dźwięku przy małych gabarytach. Dodatkowo co zauważyłem logitechy te mogą służyć jako nagłośnienie z kilku źródeł co również jest bardzo wielką zaletą. Teraz mam kolejne pytanie. Mianowicie czy lepiej jest podpiąć ten zestaw pod kompa analogiem czy może za pomocą SPDIF? Czy wbudowane dekodery nie będą mieć czasem jakiś problemów z odtworzeniem niektórych formatów dźwięków? Słyszałem, że nie kiedy są nawet problemy wtedy ze sygnałem stereo.

Link to post
Share on other sites

ja uzywam tych głosnikow od 2 lat niebyły ani razu na gwarancji i to niesą pierdziawki bo bass potrafi zadrżeć

 

Tak, żeby zadrżało to żaden wyczyn, tam jest 10" głośnik,lecz poza tym satelitki nie dorównują żadnym monitorom nawet ze średniej półki.Jeżeli chcesz burzyć ściany kupuj logitecha, jeżeli chcesz cieszyć się muzyką kupuj jakieś porządne 2.0

Link to post
Share on other sites

Zaznacze na poczatku, ze nie jestem audiofilem. Niemniej nie jestem tez gluchy. Mam z5500 od 2 lat i powiem, ze jestem bardzo bardzo zadowolony. Filmy i gry na nich to bajka jak dla mnie. Do tego dla mnie sa idealne bo pozwalaja mi podlaczyc wygodnie pc, tuner cyfry i xboxa jednoczesnie i jedynie pilotem zmieniam zrodlo dzwieku.

 

Ostatnio ogladalem king konga z dzwikiem w formacie 5.1. Cudowne doznania ;)

 

Kazdy audiofil powie ci, ze na rynku przy dolozeniu jakiejs kwoty znajdziesz lepsze. I ja sie z tym zgadzam. Tyle, ze te maja swoje zalety. Sa male, a mimo to graja naprawde dobrze.

Link to post
Share on other sites

Zaznacze na poczatku, ze nie jestem audiofilem. Niemniej nie jestem tez gluchy. Mam z5500 od 2 lat i powiem, ze jestem bardzo bardzo zadowolony. Filmy i gry na nich to bajka jak dla mnie. Do tego dla mnie sa idealne bo pozwalaja mi podlaczyc wygodnie pc, tuner cyfry i xboxa jednoczesnie i jedynie pilotem zmieniam zrodlo dzwieku.

 

Ostatnio ogladalem king konga z dzwikiem w formacie 5.1. Cudowne doznania ;)

 

Kazdy audiofil powie ci, ze na rynku przy dolozeniu jakiejs kwoty znajdziesz lepsze. I ja sie z tym zgadzam. Tyle, ze te maja swoje zalety. Sa male, a mimo to graja naprawde dobrze.

gry/filmy tak muzyka to ścierwo na tych głośnikach, na sw-hf 6000 4x lepiej gra muza niż na tym szicie ( różnica ceny to 400 zł ).

 

Piszesz ze masz mały pokój, i nie chcesz dużej mocy, więc człowieku po jaką cholerę patrzysz na głośniki o łącznej mocy 505 W rms ?? Nie rozumiem cie ale ok. Zainwestuj w ampli+głośniczki albo jakieś lepsze studyjne. Jeżeli słuchasz innej muzyki niż techna to mija się z celem kupowanie tych głośników.

 

Według Logitecha, moc znamionowa zestawu Z-5500 Digital to 505 watów RMS, z czego 317 watów przypada na satelitki (przednie i tylnie mają po 62 W mocy, centralna ma 69 watów RMS), a pozostałe 188 watów przypada na subwoofer. Głośniki przenoszą pasmo częstotliwości od 33 Hz do 20 kHz przy odstępie sygnału od szumu na poziomie powyżej 93,5 dB.

 

PCLab

http://pclab.pl/art15865-4.html << masz poczytaj więcej, wejdź na forum audiofilskie i tam ci prosto udowodnią że kupowanie tych głośników mija się z celem ( też byłem na nie napalony, ale jak usłyszałem jak odtwarzają muzę to OMG )

Link to post
Share on other sites

Nie porównujmy panowie sprzętu HiFi do do głośników komputerowych 5.1.Wiadomo że amplituner + jakieś 2 kolumienki wymiatają do muzyki jeżeli jest ktoś audiofilem.Te głośniki są naprawdę bardzo dobrze wykonane i są bardzo trwałe tylko do nich to by się przydała karta dźwiękowa typu ASUS Xonar DX lub coś w tym stylu

Link to post
Share on other sites

Nie porównujmy panowie sprzętu HiFi do do głośników komputerowych 5.1.Wiadomo że amplituner + jakieś 2 kolumienki wymiatają do muzyki jeżeli jest ktoś audiofilem.Te głośniki są naprawdę bardzo dobrze wykonane i są bardzo trwałe tylko do nich to by się przydała karta dźwiękowa typu ASUS Xonar DX lub coś w tym stylu

Sory ale czemu jeżeli ma możliwość zdobycia lepszego sprzętu jakościowo jak i dźwiękowo lepszego, to ma inwestować w te głośniki ?? Bo ty je masz i każdy je musi mieć, bo myślisz ze są najlepsze ?? Nie, nie polecaj tak jak masz tak patrzeć ...

inwestuje w 2xSTX F-180/2xF-280/x2Tonsil Fenix 2 + wzmacniacz ( bynajmniej ja bym wolał takie coś wziąć, czy nawet lepiej zaopatrzyć się w Solo7C niż te głośniki i do muzyki ... jeżeli chcesz brać je do filmów/gier to będzie dobry wydatek, ale do muzyki lepsze to co mówię ...

 

Poczekajmy na voxcordi'ego on się na tym dobrze zna ;)

Link to post
Share on other sites

a muzka filmowa ? co za roznica do filmow czy do muzyki niekoniecznie znaczna bo i niekazdy oglada wylacznie fimy typu transprter czy inne gnioty gdzie nie ma nic poiza wybuchami

 

uwazam ze podstawa do KAZDEGO zestawu (no moze poza typowo graczowym) to dobre stereo a tyły i central mozna zrobic z "czegokolwiek"

 

"dobre" stereo zaczyna sie od ok 400-500zl i takie jest juz znosnym zestaw na tyly i central to 2 x 100zl - lacznie za ok 700 jest smialy zestaw

Link to post
Share on other sites

a muzka filmowa ? co za roznica do filmow czy do muzyki niekoniecznie znaczna bo i niekazdy oglada wylacznie fimy typu transprter czy inne gnioty gdzie nie ma nic poiza wybuchami

 

uwazam ze podstawa do KAZDEGO zestawu (no moze poza typowo graczowym) to dobre stereo a tyły i central mozna zrobic z "czegokolwiek"

 

"dobre" stereo zaczyna sie od ok 400-500zl i takie jest juz znosnym zestaw na tyly i central to 2 x 100zl - lacznie za ok 700 jest smialy zestaw

w takiej cenie to ty żadnej pierdziawki nie kupisz ;) gdzieś ty widział głośniki tylnie w cenie 50 zł za sztukę które na prawdę dobrze grały ?? Sam wzmacniacz do zestawu 5:0 łączony hdmi kosztuje 400-500 zł więc nie wiem czemu akurat na takie patrzysz. Dobry zestaw tak jak ty mówisz kosztuje ostro powyżej sumy którą chce wydać kupujący, dla tego wszyscy mu polecają stereo z ampli w którym się zmieści w cenie 1200 zł, czyli 2 kolumny + wzmacniacz, aby mieć 5:1/5:0 musiał by wydać co najmniej 1500 zł.

Link to post
Share on other sites

mowie o zestawie "komputerowym" ktory sprawdzilby sie lepiej niz z-5 a Ty wyskakujesz z ampli a po co ampli ? i stereo skoro mozemy stworzyc 5.0 lub 5.1 w cenie logitechow lub ponizej ceny a przebijajacy go jakoscia gdzie podstawowym odsluchem jest stereo a reszta to tylko dodatek - zreszta i tak lepszej jakosci niz satelitki logitecha

 

a po co komu dobre stereo z ampli za 1200 skoro mozna miec rownie dobre bez ampli , za 800

http://www.fabrykadzwieku.pl/Studio/Mon ... -250A.html

albo i taniej

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i ... -npm5.html

 

ps

a do czego komu naprawde dobrze grajace glosniki tylne? przeciez to sa glosniki efektowe a nie do dobrego grania do dobrego grania sluzą satelity przednie do mowy central a tyl by przenoscic efekty jak sama nazwa mowi a nie do "dobrego grania"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...