Skocz do zawartości

Tanie i dobre chłodzenie do PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bobas8909,

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

bo nawet wydać do 100zł na wiatraczki które mało co pomogą, to lepiej żeby stał sobie ten wiatrak. I teraz pytanie czy gdzieś dostane jakiś taki wielki filtr na ten bok? żeby kurz nie leciał do środka :D

Edytowane przez bobas8909
Link to post
Share on other sites

takich wielkich filtrów to nigdzie nie widziałem ;) a jakbyś znalazł, to taniej byłoby kupić obudowę ze średniej półki ;) na upartego taki filtr samemu możesz zrobić. Jak będziesz obudowę raz w tygodniu w środku czyścił, to może być i otwarta

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Brat mi powiedział że lepiej było by pończochę założyć niż filtr kupować bo to i to nie przepuści kurzu a cena jest duża :D

A co do czyszczenia środka to raczej odpada co tydzień, ja czasami zapominam się ogolić a co tu mówić o sprzątnięciu środka :D

Edytowane przez bobas8909
Link to post
Share on other sites

Z rajstop to żaden śmiech, ja tak mam komputer od jakichś dwóch lat zabezpieczony, co tydzień tylko odkurzam ten "filtr" bo zabija się syfem masakrycznie :)

A jak nałożyłeś je na komputer ? one się bardzo rwą

Link to post
Share on other sites

Rozciągnąłem na płaskiej, śliskiej powierzchni, w tym wypadku na papierze po folii reklamowej, po czym położyłem na niej posmarowaną wikolem ramkę. Po wyschnięciu kleju odciąłem brzegi i zrobione. Dla ramki miałem zrobione mocowanie, poza ostatnim "modelem" gdzie ramka zrobiona jest z folii magnetycznej i sama się trzyma metalowej obudowy.

Jeśli chcesz to położyć bezpośrednio na wentylatorze z przodu, to konieczne może być dodanie siatki zapobiegającej wciąganiu rajstopy w wentylator, jest ona dość elastyczna i trochę się ugina, ale tego nie wiem na pewno, musisz sam sprawdzić.

Edytowane przez yadovid
Link to post
Share on other sites

No jak to jest dużo roboty... ;)

Jak w ogóle nie chcesz nic robić to zostaje ci kupno fabrycznego filtra, bo nawet do kupnej ramki i tak będziesz musiał dorobić mocowanie. Niestety takie zabawy w "zamienniki" wiążą się z odrobiną prac ręcznych.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Hmm kurcze nie wiem co jest ale wczoraj postanowiłem że zagram sobie na kompie bez uruchamiania wiatraka do chłodzenia i się okazało że temp kompa jest taka sama jak z włączonym wiatrakiem. To chyba większość ma racje że ta obudowa to cholerny piekarnik, bez bocznego panelu temp jest bardzo wysoka a po zdjęciu jego spada aż o ponad 20st. I teraz nie wiem czy jak bym dał wiatraki do środka to czy bym miał taką samą temp jak bez bocznego panelu albo nic by nie pomogły bo to "piekarnik a nie obudowa" :D A ja nie lube wydawać pieniędzy w błoto ;)


yadovid zrobie tak jak napisałeś, bo kupowanie wiatraczków się nie opłaca. Po ponownym założeniu bocznego panelu temp pokazywała nawet 80st :o  co jest dla mnie ostro wysoka. Więc spróbuje zrobić tak jak napisałeś :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...