Skocz do zawartości

Słuchawki do 250zł (muz. klasyczna, rock, instrumentalna)


Recommended Posts

Kochani, mam dylemat  :) Chcę kupić słuchawki nauszne, najlepiej zamknięte (mogą być półotwarte) w cenie do 300 zł (chociaż najlepiej by cena zawarła się w przedziale 150-250zł). Przeznaczenie - głównie słuchanie muzyki (klasyczna, rock, instrumentalna) raczej w domu. Potrzebuję słuchawek z mocnym basem, ale nie przyćmiewającym muzyki (korzystając z AKG518 mam takie właśnie wrażenie, że bas przyćmiewa muzykę(nie wiem jak to inaczej określić, niestety ekspertem nie jestem :)). Mile widziany solidny kabel.

 

Mam na oku kilka modeli i proszę o wskazanie najlepszego z nich lub ew. jakiegoś innego, lepszego.  :)

 

AKG K 518DJ (Mam do nich dostęp, ale jak już mówiłam wydaje mi się, że bas jest zbyt ostry, a dźwięk zbyt szorstki (?Czy to może być wina jakości utworu, czy ktoś też ma podobną opinię na ten temat, bo spotykam się praktycznie tylko z pochlebnymi opiniami co do 518))

CREATIVE AURVANA LIVE! lub CAL! po recablingu (Posiadam stare CALe z zerwanym kablem, nie wiem czy bardziej opłaca się wyłożyć kasę na ich recabling  czy na nowe słuchawki)

Noontec Zoro HD (plusy to wymienny kabel i dosyć dobre opinie, ale minus to brak możliwości odsłuchania przed zakupem)

 

Sony MDR-ZX610AP (Całkiem dobrze mi się na nich słuchało rocka, gdy testowałam w sklepie)

 

Sennheiser HD 429s (Miałam już Senn-ki i miło je wspominam, ale były to HD202, więc powrót do nich po CALach byłby degradacją, dlatego myślę nad nowszym modelem)

 

Źródło muzyki - Stary Smartfon SE Neo-V,  Laptop ze zintegr. kartą dźwiękową, więc teoretycznie nic wymagającego, ale planuję zakup wieży HiFi, więc miło byłoby, gdyby nikt nie nabijał sobie postów wypowiedziami typu: "Do takiego sprzętu to możesz kupić byle chińską podróbkę, a i tak różnicy w dźwięku nie zauważysz" :).

 

Z góry dzięki za pomoc! :)

 

PS. Zależy mi też na dostępności słuchawek, wolę jednak najpierw przetestować je przed zakupem :)


Nie uwierzę, że nikt z was nie miał styczności z tymi słuchawkami i nie jest w stanie doradzić ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...