Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, czwarta edycja


Recommended Posts

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

9. Y0ddh4 - osiągnięcie najwyższych możliwych wyników na posiadanym sprzęcie, webmastering, (mało gram, głównie w weekendy)

Link to post
Share on other sites

 

Skoro mam trafne pomysły to polecam siebie :)

 

...

 

 

Nie przesadzajcie z tym lamentowaniem (w sumie to do użytkownika stronę wcześniej)

 

Generalnie to też byłbym za tym (ankieta na forum jeden z dziesięciu), ale kto by wybierał tych 10?

 

Idąc dalej, żeby nie było sytuacji pokroju, wysyłam do 300 znajomych na Naszej Klasie prośbę z rejestracją i głosowaniem na mnie... byłbym ciekaw debaty. A mianowicie 10 kandydatów i ludzie na forum, wypowiadają się, dają za i przeciw dla czego warto zainwestować w dany zestaw, a dla czego nie... tylko tu też może nie być zawsze rozstrzygnięte w 100%... więc głosowanie koniec końców musi być.

 

Co do kandydatur z Quad Core, 4GB ramu itp... za 1000zł dostaniecie ile... 5fpsów w grze sprzed roku? Taki kowalski z 1 jajem i 512 ramu czy coś otrzyma 50fpsów i to robie różnice, ja jestem przeciwny inwestowaniu w promy kosmiczne. Też dało sie zauważyć, że co poniektorzy na cwaniaka we wcześniejszych edycjach próbowali zrobić zgłaszali Komputer Nr 2, a 1 to kosmos :D

 

Edit: sevae tylko chyba do 3DMarka Ventage trzeba miec DX10... ja o ile pamiętam nie mogę go odpalić, a gdybym miał 10k punktów w 3DMarku 2006 to bym się cieszył :) Teraz chyba mam 4k :)

A gdzie ktos powiedzial ze akcja jest skierowana tylko do ludzi majacych slabe pecety? Kazdy ma taka sama szanse na dostanie upgrada.
Link to post
Share on other sites

A no tak, jeszcze uzasadnienie mojej kandydatury:

- Płyta gotowa do przyjęcie Phenoma X3 710. Przy okazji mógłbym wstawić reckę z podkręcania - większość prób OC odbywała się na drogich, high-endowych płytach. - 500zł.

- Nie ukrywam, że przydałby mi się drugi dysk twardy - obecny "pęka w szwach". Ponieważ miałby on tylko magazynować dane to wystarczyłby Samsung SpinPoint F2EG - 219 zł.

- A za pozostałą kasę drugiego Radka 3850 do Crossfire :)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich benchmarkowców!

 

Chcę zgłosić moją kandydaturę :) Może zacznę od podania konfiguracji mojego zestawu:

 

Płyta główna: Intel BLKD946GZISSL

CPU: Intel Core2 Duo E6320 1,86GHz

Karta graficzna: nVidia GeForce 7 7600 GT

RAM: Kingston DDR-2 667 1GB x2

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 320 GB

Karta dźwiękowa: Creative Audigy 2 ZS

Zasilacz: Modecom Feel III - 350ATX

 

A oto zdjęcia:

 

http://tsse8w.bay.livefilestore.com/y1pS9aRNuj2fI6F3AnqOIGjQYhHTkZo6HHwEdWsVlcOOinFQgs1_NR9KDEM-6qLYfzHB6HXCFdoBj5uV8WEH5pt9qFp92F6qIQB/1.jpg http://tsse8w.bay.livefilestore.com/y1pMd-LeHMs1apInrGXCTbgI77RPlZTWjR464CvZwIM8-rAKW11iel3YgvD7QcYwWOvKkIwb1JGKvk5LU-QPvvE_p3w-5Lj7eIW/2.jpg

 

Jak widać nie jest to sprzęt bardzo słaby, ale mocnym też go nazwać nie można. Niestety pograć sobie w nowsze gry nie mam szans :) Zajmuję się też trochę tworzeniem stron i grafiką i edycja dużych zdjęć trochę trwa :D . Niestety pieniędzy z tego nie mam (jeszcze :)), bo inaczej już dawno bym sobie ulepszył kompa.

Dużym problemem obecnej konfiguracji jest brak możliwości podkręcania. Płyta Intela nie daje żadnych możliwości OC. Grafika natomiast wyposażona została w chłodzenie pasywne, przez co mocno się grzeje. Już bez podkręcania, grając w bardziej dynamiczną grę, pojawiają się blue screeny (pewności nie mam, że to wina przegrzania grafiki, ale wszystko na to wskazuje).

 

Myślę, że za 1000zł można zwiększyć wydajność tego zestawu o wieeele %. Będę bardzo wdzięczny wszystkim, którzy na mnie zagłosują.

 

PS. Junior zmniejsz zdjęcie kompa bo strona się rozjeżdża

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

9. Y0ddh4 - osiągnięcie najwyższych możliwych wyników na posiadanym sprzęcie, webmastering, (mało gram, głównie w weekendy)

10.Junior - słaby procesor... :) prawie wszyscy wyżej maja 2 rdzenie...

Link to post
Share on other sites

A ja bym chciał tylko nowy monitor i ewentualnie dodatkowe 2GB RAMu, wiec raczej nie będę zgłaszał swojego kompa, bo przyrostu wydajnosci praktycznie by po takiej modernizacji nie było, a o to chyba chodzi w tej zabawie. Poszukam więc kogos ze sprzętem, z którego da sie jeszcze co nieco wycisnąć i zagłosuje na niego.

Link to post
Share on other sites

czy redakcja może używać tylko nowych części ?? Bo np za 1000zł to można mieć q6600 + płyta DFi P35 + obudowa za 150 zł a takie części by misie w kompie przydały. to tyko takie pytanie bo za 1000zł w sklepie to za wiele nie zrobimy choć ostatnia edycja pokazała inaczej ale to już inna bajka

Link to post
Share on other sites

Nie było edycji kwietniowej czy zatem teraz modernizujecie 2 maszyny ??

 

Każdy komputer wcześniej czy później wymaga rozbudowy, ale nie w każdym przypadku jest to równie łatwe. Płyta główna determinuje nie tylko rodzaj procesora, jakiego będziemy mogli użyć, ale także przyszłą rozbudowę systemu, Płyta główna to kręgosłup, do którego podłączane są pozostałe podzespoły komputera. Płyta główna ASUS M2N SLI DELUXE pełni rolę kręgosłupa w moim komputerze. Sercem komputera jest procesor AMD X2, który można by wymienić na Phenom II 940BE, ponieważ płyta ma bios w wersji 1604, który wspiera ten model. Pojemność pamięci RAM wpływa na komfort użytkowania komputera a obecnie posiadam tylko 2 kostki 512 MB RAM pamięci DDR2, które pracują z częstotliwością 667 MHZ. Można by je zastąpić jedną kostką 4 GB Gskill F2-8500CL5D-4GBPK częstotliwość pracy 1066 MHz. W moim komputerze można by wymienić też kartę grafiki gdyż ta, która jest zainstalowana swoje czasy świetności ma już za sobą (Geforce 7600 GS) może zastąpić nowsza konstrukcja.

 

Mój komputer jest idealnym kandydatem do rozbudowy.

Zostanie w nim płyta główna, zasilacz obudowa, a możemy wymienić procesor, kartę grafiki czy pamięci RAM. Zapraszam do głosowania.

 

Zdjęcia i pełna specyfikacja

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/ZeTek-1423.html

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

9. Y0ddh4 - osiągnięcie najwyższych możliwych wyników na posiadanym sprzęcie, webmastering, (mało gram, głównie w weekendy)

10.Junior - słaby procesor... :) prawie wszyscy wyżej maja 2 rdzenie...

11.VMAX OC- słaba grafika i nie najnowszy procesor. testy dla bechmarka

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich:)

Zgłaszam swoją kandydaturę, dlatego bo myślę, że fajnym prezentem było by zmodernizowanie komuś komputera na 18 urodziny, które skromnie tylko wspomnę za niedługo obchodzę :)

 

 

Mój AeMDek :D to AMD 64 X2 5000+ Birsbane AM2 podkręcony do 3GHz (13x FSB 230MHz). 2GB RAMu DDR2 800MHz CL4 od Patriota oraz płyta główna Gigabyte GA-MA78GM-S2H, którą sobie bardzo chwalę. Zarobiłem kasę w wakacje i zmodernizowałem wtedy stary komputer Intel Pentium 4 630 3 GHz, 512 MB DDR, GeForca FX5500 i dzaidowską płytę MSI ;/. Teraz w wakacje będę musiał zbierać na prawo jazdy więc modernizacja w tym roku odpada;/.

 

Pewnie myślicie czego mi brakuje przy takim sprzęcie ?

 

Mogę Wam powiedzieć, że pamięci operacyjnej. Dwa gigabajty z czego 256MB pobiera zintegrowana karta grafiki AMD/ATI Radeon HD3200 a na dodatek Microsoft Windows Vista Home Premium, która też lubi pamięć. Czasem mam kłopot z uruchamianiem kilku operacji na raz. Przykładowo Mozilla, Gadu-Gadu oraz Winamp. Potrafi nie odpowiadać nawet minutę. Drugą rzeczą, która spowalnia to cacko to dysk twardy. niestety posiadam stary dysk ATA/100 firmy WD o pojemności 160 GB. Nie jest to może uciążliwe ale płyta główna posiada jeden kanał IDE/ATA, a do podłączenia jest jeszcze napęd optyczny. Mam tak niefortunną obudowę, że konieczne było podłączenie Nagrywarki DVD jako urządzenie Primary, a HDD jako Secondary. Wspomnę jeszcze tylko, że na dysku robi się już strasznie ciasno jakieś 5GB wolnego miejsca;/. Zgodnie z tezą "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" mam ochotę na gry w coraz nowsze tytuły Crisis ,CoD ale "Radek" wręcz się dusi a gra na najniższych detalach nie daje takiej frajdy i przyjemności. Chciałbym aby wyposażono mój komputer w AMD/ATI Radeon 4770. Wtedy miałbym spokój na parę dobrych lat.

 

Dlaczego proszę Was o głos na mnie.

 

Bo uważam, że warto realizować marzenia innych ludzi choćby te najmniejsze, a ja Was proszę pomóżcie mi w tym.

 

Do czego używam komputera.

 

-Muzyka

-Filmy

-Obróbka Zdjęć

-Gry komputerowe

-Mozilla Firefox

-Komunikatory

-Pakiet Office

-ale również nietuzinkowe:

+ produkcja motywów dla telefonów z systemem operacyjnym Symbian S60 3rd Edition

+ modyfikowanie / sklejanie utworów muzycznych (remixy, hitmixy, składanki na imprezę)

 

Drogi Benchmarkowiczu, proszę oddaj głos na moją kandydaturę.

Link to post
Share on other sites

Nie zgłaszałbym się, gdyby nie to że ostatnio padł mi dyszczek i siedzę na marnej 320`tce 7200.10.

Do tego moja grafika (7900GS) i procek (e4400) z czołówki też już dawno wypadły. Jedyne co się jeszcze jako tako trzyma to buda.

Nie będę tu wypisywał że jak mi ulepszą sprzęt to będę pisał więcej recek, bo:

a) i tak będę pisał

b) do edytora tekstu i przeglądarki 16 rdzeni nie trza

 

Ale do renderingu to już 4rka by się przydała

Dlatego jak chceta to głosujta, ja się zgłaszam. W zamian mogę oddać budę widoczną w moim profilu :) (Taka forma przekupstwa)

 

Jakby co to chce 4890 i Phenom`a II :D

Link to post
Share on other sites

Skoro się zaczęło, więc i ja zgłaszam mojego leciwego pececika.

 

Nazwałem go 'Zło'mek- można wejść w profil i przekonać się na własne oczy

co za zło czai się wewnątrz moich blaszanych czterech ścianek :)

Niejeden z Was przerazi się opisem sprzętu na jakim właśnie piszę tego posta... :D

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

9. Y0ddh4 - osiągnięcie najwyższych możliwych wyników na posiadanym sprzęcie, webmastering, (mało gram, głównie w weekendy)

10.Junior - słaby procesor... :) prawie wszyscy wyżej maja 2 rdzenie...

11.VMAX OC- słaba grafika i nie najnowszy procesor. testy dla bechmarka

12. Darodaredevil - modernizacja laptopa to wyzwanie :) wzrost wydajności w grach + nowy sprzęt do pisania newsów :D mogę oddać stare cześci

Link to post
Share on other sites

powiem ci skurczybyku że byś nie pobił mojego starego złomka sprzed 15lat wtedy to byłoby wyzwanie modernizacji takiego sprzętu

Pentium 166

ram 32mb

karta graf 4mb bez 3D

dysk Maxtor 1,76GB(xD)

 

nawet go niedawno odkurzyłem i co się okazało działa jeszcze na powolnym Windows 98:D

Link to post
Share on other sites

To i ja się zgłoszę...heh więc

 

Komp przed modernizacją:

 

Amd Sempron 3000+ 1.81Ghz@2.4Ghz

Asus K8N4-e Deluxe

Ram 1gb (2x512)...single

Ati x600 pro (gigabyte)

 

Po modernizacji:1000zł+we własnym zakresie obudowa+dysk+cooler na proca ;]

 

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Reaper

+reszta co podałem wyżej czyli buda+cooler+dysk(moze raid0? :>)......i kręcimy, a może nawet odblokuje 4 rdzen?

 

Pzdr.

 

Edit:

a dlaczego ja ?

 

hmm teraz mój komp ma wydajność na poziomie 4xx pkt w 3dsmarkach ale co tam smarki wazna jest wydajnosc w grach a ta jest powiedzmy gorzej niz mala heh moze tak jak mich@el bym mniał przyrost wydajności na poziomie ok.15000% xD no ale to wasza decyzja wiec pozotawiam wam

uzytkownicy do rozpatrzenie moj wniosek :)

Link to post
Share on other sites

Cześć, chciałbym również zgłosić swoją kandydaturę do kolejnej edycji ulepszacza.

 

Moja obecna konfiguracja:

CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 2,5 GHz

Karta graficzna: nVidia GeForce 8400 GS

Dyski twardy: Samsung Spinpoint F1 320 GB

Płyta główna: Asus P5B Premium

RAM: A-Data DDR2-800 2GB

Zasilacz: Pentagram 430W

 

Moja propozycja na rozbudowanie to koniecznie nowa karta graficzna, bo obecna nadaje się do...niczego, GTS250 w zupełności by starczył.

W związku z tym przydałby się nowy zasilacz idąc tym tropem pasowałoby podkręcić "trochę" obecny procek wykorzystując do tego np. wodne chłodzenie lub nietuzinkowe chłodzenie powietrzem.

Moje plany zakładają również stworzenie macierzy RAID na bazie obecnego dysku plus oczywiście drugiego identycznego.

Myślę, że efekt modernizacji byłby całkiem przyzwoity i ciekawy.

Uprzejmie proszę o oddanie na mnie głosu... :-)

Link to post
Share on other sites

Chcialbym zglosic wiec i swoj akces, a raczej zglosic swoj sprzet do rozbudowy.

 

Jest to zestaw nr 1 - Amiga 1200 z twardym dyskiem chyba 1 GB, karta turbo EC030/40 i 8 MB FAST RAMu.

 

Jestem ciekaw, jak redakcja poradzi sobie z rozbudowa takiego typu komputera. Ilez w koncu mozna rozbudowac te same, slabe blaszaki:)

Leży w redakcji jakiś Blizzard 1260 z 32MB, myślę że dalibyśmy radę :) Dodatkowo ten dysk wywali się a w jego miejsce zainstaluje jakąś przejściówkę IDE->CF i przyjaciółka stanie się bezgłośna :D

Link to post
Share on other sites

A będzie gdzieś jakaś lista osób które się zgłosiły? Bo jak ten temat będzie miał z 25 stron to nikomu nie będzie się chciało czytać tych wszystkich stron.

Jak CI się nie będzie chciało czytać, to zagłosujesz na osobę z pierwszej strony :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...