Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, czwarta edycja


Recommended Posts

A czy nie uważacie że formuła powinna się lekko zmienić? Według mnie powinno być np. 10 użytkowników z których wybierają forumowicze w takiej ankiecie jak ta. Nie byłoby zbyt dużo reklam a tylko dyskusja...

Albo liczba punktów uzyskana za recenzje itd. podzielona przez liczbę punktów uzyskanych w 3dMark03 - ktoś z najwyższym stosunkiem wygrywa, w razie problemów z wyłonieniem zwycięzcy odbywałoby się głosowanie.

 

A jeżeli staroci nie modernizujemy to taką samą regułkę można zastosować do np. 3DMark Vantage.

Zmobilizowałoby to niektórych do rozwijania portalu.

Link to post
Share on other sites

Skoro mam trafne pomysły to polecam siebie :)

 

...

 

 

Nie przesadzajcie z tym lamentowaniem (w sumie to do użytkownika stronę wcześniej)

 

Generalnie to też byłbym za tym (ankieta na forum jeden z dziesięciu), ale kto by wybierał tych 10?

 

Idąc dalej, żeby nie było sytuacji pokroju, wysyłam do 300 znajomych na Naszej Klasie prośbę z rejestracją i głosowaniem na mnie... byłbym ciekaw debaty. A mianowicie 10 kandydatów i ludzie na forum, wypowiadają się, dają za i przeciw dla czego warto zainwestować w dany zestaw, a dla czego nie... tylko tu też może nie być zawsze rozstrzygnięte w 100%... więc głosowanie koniec końców musi być.

 

Co do kandydatur z Quad Core, 4GB ramu itp... za 1000zł dostaniecie ile... 5fpsów w grze sprzed roku? Taki kowalski z 1 jajem i 512 ramu czy coś otrzyma 50fpsów i to robie różnice, ja jestem przeciwny inwestowaniu w promy kosmiczne. Też dało sie zauważyć, że co poniektorzy na cwaniaka we wcześniejszych edycjach próbowali zrobić zgłaszali Komputer Nr 2, a 1 to kosmos :D

 

Edit: sevae tylko chyba do 3DMarka Ventage trzeba miec DX10... ja o ile pamiętam nie mogę go odpalić, a gdybym miał 10k punktów w 3DMarku 2006 to bym się cieszył :) Teraz chyba mam 4k :)

Link to post
Share on other sites

"Co do kandydatur z Quad Core, 4GB ramu itp... za 1000zł dostaniecie ile... 5fpsów w grze sprzed roku? Taki kowalski z 1 jajem i 512 ramu czy coś otrzyma 50fpsów i to robie różnice, ja jestem przeciwny inwestowaniu w promy kosmiczne. Też dało sie zauważyć, że co poniektorzy na cwaniaka we wcześniejszych edycjach próbowali zrobić zgłaszali Komputer Nr 2, a 1 to kosmos :)

 

Edit: sevae tylko chyba do 3DMarka Ventage trzeba miec DX10... ja o ile pamiętam nie mogę go odpalić, a gdybym miał 10k punktów w 3DMarku 2006 to bym się cieszył :D Teraz chyba mam 4k :)

"

 

 

 

 

Zgadzam się z Tobą w 100%

Link to post
Share on other sites

Każdy powinien mieć w tym temacie możliwość tylko jednej wypowiedzi, aby zaprezentować swój zestaw - a resztę postów kasować. Nie dyskutować i nie reklamować się po pary razy, bo temat się rozrośnie i zrobi się śmietnik.

Link to post
Share on other sites

Co do kandydatur z Quad Core, 4GB ramu itp... za 1000zł dostaniecie ile... 5fpsów w grze sprzed roku?

Tylko weź pod uwagę, że granie nie jest dla wszystkich priorytetem. Są ludzie, którzy komputer używają do grafiki 2D/3D a tu np. karta graficzna ma mało do gadania a np. lepszy procesor, więcej RAMu czy szybszy dysk przyniósł by duże korzyści.
Link to post
Share on other sites

Każdy powinien mieć w tym temacie możliwość tylko jednej wypowiedzi, aby zaprezentować swój zestaw - a resztę postów kasować. Nie dyskutować i nie reklamować się po pary razy, bo temat się rozrośnie i zrobi się śmietnik.

Z tym się zgadzam - powinna być oddzielna podstronka z kandydaturami i niedużym ich opisem - każdy powinien przedstawić się RAZ

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich benchmarkowców :lol:

 

Dziś mam do zaprezentowania nie lada ciacho w komputerowym świecie - mój komputer "Potworek".

 

http://i41.tinypic.com/2qn2h38.jpg

 

Trochę o Potworku:

 

Imię:)/b] Potworczasław

Wiek: 1,5 roku

Wymiary: 18cm x 46cm x 44cm

Waga: 12kg

Zainteresowania: Gry, grafika

Ulubione zwierzęta: Walenie

 

http://i39.tinypic.com/2lavww9.jpg

 

Potworek jest dość młody i pełen wigoru. Ubrany jest w stylową obudowę Chieftec BG-01B-B-SL. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie różnymi uprage'ami. Jakiż to był szczęśliwy, gdy otrzymał pierwszą większą poprawkę: Service Pack 3 do Windows XP. Kilka dni wtedy mruczał radośnie wiatraczkiem swoją ulubioną melodię. Spełnieniem jego marzeń było niedawno wymiana pamięci RAM na 4GB i instalacja nowego systemu Windows Vista. Jaki on był wtedy szczęśliwy, aż miło popatrzeć. Potworek lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Nie straszne mu jest ripowanie filmów, uruchamianie najnowszych gier czy skomplikowane operacje z programach 2D i 3D. Kolejny upgrade ucieszył by go niesamowicie i już teraz obiecał wiele nowych i ciekawych testów i artykułów!

 

Głosuj na Potworka!

 

http://i42.tinypic.com/2rxduf4.jpg

 

Teraz już na serio :) To by było na tyle w tym humorystycznym przedstawieniu :D Wiem że komputer nie jest wcale najgorszy ale spróbować nie zaszkodzi a i pomysłem na kandydaturę chciałem się pochwalić xD

 

Na koniec jeszcze zdjęcie Potworka zwartego i gotowego na miejscu pracy:

http://i44.tinypic.com/blbo4.jpg

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Co do kandydatur z Quad Core, 4GB ramu itp... za 1000zł dostaniecie ile... 5fpsów w grze sprzed roku?

Tylko weź pod uwagę, że granie nie jest dla wszystkich priorytetem. Są ludzie, którzy komputer używają do grafiki 2D/3D a tu np. karta graficzna ma mało do gadania a np. lepszy procesor, więcej RAMu czy szybszy dysk przyniósł by duże korzyści.

Tak, ale nie okłamujmy się tutaj głównie idzie się w gry...

 

Poza tym mowie tutaj o zestawach już z Quad Core, 4Gb ramu itp... w cenie 1000zł lepszego Quada nie kupią... ewentualnie co można zmienić to WC... ale i te do 1000zł też może nie starczyć :)

 

Bądź co bądź jest głosowanie, każdy może głosować wedle uznania :D

Link to post
Share on other sites

specyfikacje podawac w opisach ( stopka ).

lista osob chcacych brac udzial i argument czemu ( krotko ):

 

1. daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2.XXX <-tu sie dopisywac

3.YYY <-dalej

4.ZZZ

5.

6.

7

....

 

 

dopisywac sie i podac dalej!!!! kopiowac liste i dopisywac sie w 1 wolne miejsce tak aby byli tez poprzedni uczestnicy!!!!i

pozmieniajcie swoje posty.

 

kubbak dzieki :)

Link to post
Share on other sites

To ja zareklamuję swoją maszynę do grania, która jest w profilu, a właściwie dwie. Któraś z nich czeka na wasze głosy!

lista osob chcacych brac udzial i argument czemu ( krotko ):

 

1. daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2.

3.

4.

5.

6.

7

A teraz tak na poważnie .daft możesz dodać i mnie. Przydałby mi się przyrost wydajności.
Link to post
Share on other sites

Może niech każdy kto chce kandydować niech przepiszę listę do swojego postu i dopisze się po prostu.

 

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

Link to post
Share on other sites

Zamknąć ten topic, otworzyć nowy, w którym tak jak proponował użytkownik procek każdy mógłby wypowiedzieć się tylko RAZ (redakcja jest w stanie zrobić takie ograniczenie, prawda?).

Prawidłowa autoreklama - patrz TheSpeed :)

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

Link to post
Share on other sites

Chcialbym zglosic wiec i swoj akces, a raczej zglosic swoj sprzet do rozbudowy.

 

Jest to zestaw nr 1 - Amiga 1200 z twardym dyskiem chyba 1 GB, karta turbo EC030/40 i 8 MB FAST RAMu.

 

Jestem ciekaw, jak redakcja poradzi sobie z rozbudowa takiego typu komputera. Ilez w koncu mozna rozbudowac te same, slabe blaszaki: AMD 64 3000+, karty typu GF 4 MX itd etc ? :) Tutaj trzeba nie lada wyobrazni, no i trzeba szukac sprzetu :D Posiadalem kiedys Amigi 4000, wiec tam sprawa byla latwa, ale w "malych" Amigach, jak 1200 sprawa sie nieco komplikuje: a to trzeba obudowe, a to klawiature zewnetrzna itd etc.

 

Z pamietanych przeze mnie komponentow mozna wybierac pomiedzy:

OBUDOWA - towery produkuje chyba jeszcze Elbox

KLAWIATURA - tak samo,

KARTA TURBO - hehe, rzecz nieodzowna - oprocz Blizzardow PPC (konfiguracja dwuprocesorowa: albo 68040/25 albo 68060/50 MHz oraz PowerPC 603e od 166 do 240 MHz bodaj) moze nawet cos dzisiaj produkuja,

PAMIEC - max 128 MB

DYSKI TWARDE - dowolne 3.5",

SYSTEM - standardowy 3.0 mozna zamienic na 3.9 lub 4.1 (ten wymaga procesora PowerPC)

KARTA GRAFIKI - BVision PPC to chyba standard

KARTA DZWIEKOWA - Delfina DSP bylaby w sam raz

 

Prosze o glosy poparcia jako wyzwanie dla redakcji BENCHMARK.PL

 

Dziekuje :)

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji :)

Link to post
Share on other sites

Pnowie, nie reklamujcie się mówiąc o oddaniu wymienionych części. Po pierwsze redakcja niczego takiego jeszcze nie zatwierdziła, po drugie - oddawanie starego Durona 1200 jest śmieszne.

A tak wogóle:

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

Link to post
Share on other sites

Ja tez zgłosze swój zestaw a co :D (reszta w profilu)

Płyta: M790X-DS4 (gotowa na przyjęcie drugiego radka)

AthlonX2 5200+

2GB ramu

grafika Radeon HD3870

zasilacz OCZ 600W

ja uwazam, ze nie ma co przerabiac w najslabszych kompach bo tam nie ma nawet czego przekladac... no moze obudowe jesli zmiesci sie reszta nowych podzespolow. ja oddam glos na kogos kto moze swoim zrobic cos okolo 10k w 3Dmarku06.

no to ja wyciągam właśnie tyle :) Przydałoby sie jakiegoś Phenomka i lepszą kartę, 1000 zł idealnie pasuje żeby coś u mnie ulepszyć.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak wszyscy to babcia też !!

 

a więc chciał bym przedstawić kandydaturę mojego "złomka" :)

 

ss z 3DMark06 i ss z everesta

 

http://img216.imageshack.us/img216/8963/3dmark.png

 

zdjęcie kompa :D

Link to post
Share on other sites

1. .daft - szansa na zwiekszenie wydajnosci + oddaje czesci

2. grynkowski - laptop to wyzwanie

3. kubbak - polepszenie wydajności graficznych (nie gry) + oddanie wymienionych części.

4. decigner12 - ogólny wzrost wydajności + oddanie wymienionych części.

5. jeomax.co.uk - NOWE PODEJSCIE DO ROZBUDOWY, tym razem wyzwanie dla Amigi 1200

6. TheSpeed - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera + nowy sprzęt do pisania recanzji

7. Lorduś - zwiększenie mocy obliczeniowej komputera (nie oddaję sprzętu) i sprawdzenie jak Phenomy podkręcają się na Gigabyte GA-MA780G-DS3H

8. Lucass3 - chciałbym zobaczyć jak to jest przy kilkusetnym/kilkutysięcznym wzroście wydajność i napisać w końcu jakąś mini-recenzję.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...