Skocz do zawartości

MSI GTX 970 i dziwne plamy na PCB


Recommended Posts

Witam Wszystkich Użytkowników :)

 

Dzisiaj dotarła do mnie karta MSI GTX 970 Gaming 4G ze sklepu Komputronik.

 

Pierwszą rzeczą, która zwróciła moją uwagę po wyciągnięciu karty z opakowania były dziwne plamy, smugi, jakby coś zostało rozmazane na PCB. Oczywiście jest to najbardziej widoczne patrząc pod światło.

 

Wygląda to dokładnie tak: KLIK

 

Nie wiem czy jest to efekt uboczny procesu produkcyjnego, czy oni te karty czymś pryskają/smarują czy może pochodzi z jakiegoś zwrotu i te plamy to efekt działania jakiegoś "Heńka z lutownicą" z serwisu.

 

Komputronik zapewnił mnie, że karta jest w 100% nowa, ale co innego mieliby napisać?

 

Jak to u Was wygląda?

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Miałem dwie sztuki własnie od Msi tylko ze 290X i na każdej coś własnie takiego było, więcej lub słabiej widoczne.

Trudno mi powiedzieć czy w gorszych warunkach powstają te karty od tego producenta, czy cokolwiek innego.

Jeśli karta śmiga nie zawracaj sobie główy :D

Link to post
Share on other sites

Karty jeszcze nie przetestowałem, bo do jutra czekam na płytę główną (Asus z97 Pro Gamer) i procesor (Intel Core i7 4790k), które zamówiłem w innym sklepie.

 

Prawdę mówiąc to kartę już bym mógł przetestować tylko pytanie czy mój obecny procesr (AMD Phenom II X4 955) w połączeniu z tą kartą nie obciąży za bardzo mojego zasilacza (Chieftec APS-550S 550W)? Phenom jest dość prądożerny.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak karta będzie musiała iść do zwrotu / wymiany. Już po godzinie zabawy zauważyłem problem związany z wentylatorami: jeden kręci się na maksa, drugi stoi, z tym, że u mnie nawet jego pchnięcie nie pomogło, dopiero restart PC. :(

 

Kurcze. Dlaczego dzisiaj taką szajsowatą elektronikę robią? Zawsze coś nie gra.

Link to post
Share on other sites

nie po prostu wgraj ten

https://www.dropbox.com/s/2868y6vfnk74oja/186.rom?dl=0

Najnowszy z 2015 roku

https://www.dropbox.com/s/tg9kcswu1eizaso/NVFlash-certs-bypassed-v5-206-0-1.zip?dl=0

tu flasher .Wyłaczasz stery w uruchom wpisujesz cmd .Przechodzisz do katalogu gdzie flasher i bios .

Komenda

nvflash -6 186.rom

Edytowane przez dam111111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja zamawiałem ostatnio płytę MSI Z97 G43 i też na niej były tego typu plamy. Poszła do zwrotu gdzie na drugiej już tego nie było.

Kartę dostałeś w zafoliowanym opakowaniu ? EVGA np. ma zafoliowane produkty dzięki czemu wiem, że nie pochodziła np. z wymiany.

Link to post
Share on other sites

To pozostałość topnika. Nic co powinno niepokoić.

Tak jak kolega wyżej napisał ,  miałem 4-5 kart przez ostatnie dwa lata i dosłownie na każdej to występowało ,między innymi msi , sapphire czy nawet ostatni gigabyte z seri właśnie gtx 970, niema się czym martwić..

 

A nie kręcący się jeden wentylek to była przypadłość tych kart i zmiana biosu eliminowała problem na dobre.

Jeśli się nie boisz to wgraj nowego biosa i będziesz miał spokój, ktoś wyżej podał Ci link do biosu , przed tym tylko wykonaj kopie zapasową obecnego w razie W.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Póki co nie zauważyłem. Wczoraj to wystąpiło po chwilowej zabawie w GTA V. Jeden wiatrak (ten, na którym nie było naklejki) tylko się kręcił, natomiast drugi stał w miejscu i nie pomagało nawet delikatne ruszenie go palcem, tak jak to robią na filmikach z tą kartą. Dopiero po restracie ruszył.

 

+edit

 

Złożyłem komputer. Jak na razie wszystko pięknie, tylko niepokoi mnie komunikat, który wyskakuje, gdy próbuję uruchomić benchmark w GTA V > KLIK

 

Może chodzi o RAMy, które sobie zostawiłem z poprzedniego komputera? Jednak zalecane 8GB spełniam. Moze chodzi o pamięć wirtualną? Ale ta z kolei też przy takiej ilości pamięci fizycznej powinna być ustawiona między 200 a 1024MB.

 

Moje RAMy to: GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...