Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

nie wiem, czy widziałem tutaj temat odnośnie wyboru producenta w/w karty graficznej. Gdzieś wyczytałem, że ludzie polecają najbardziej od firmy EVGA. W dodatku wersja Superclocked jest w dobrej cenie, jednakże zawsze słyszałem, że najlepsze są MSI oraz GIGABYTE. Proszę o krótkie uzasadnienie, który producent będzie najbardziej opłacalny. Niestety nie mogę już dopłacać do G1, chcę kupić z Morele.net max do 1550 zł.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dochodząc do kompromisu chciałbym aby grafika była na czasie jeszcze przez jakieś 2 lata, nie wiem, jak bardzo zależy mi na chłodzeniu, w obudowie mam 4 wiatraki, w tym jeden większy z przodu. Czy różnice pomiędzy poszczególnymi firmami są znaczące, czy minimalne, różniące się tylko chłodzeniem? Nie jestem profesjonalnym informatykiem, chcę spokojnie pograć na ustawieniach bardzo wysokich lub wysokich w większości nowych gier (Nie Ultra) przy rozdziałce 1080 p. Muszę na takiej grać, bo niższe średnio wypadają na 32 calach. Jeżeli ktoś może sprawdzić na Morelach i ocenić, która będzie najlepszym wyborem w kwocie do 1550 zł byłbym bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o EVGA to dopiero wesje SSC i FTW sa w 100% dopracowane... Supeclocked ma "wade" fabryczna zwiazana z chlodzeniem tzn. jeden heatpipe jest wylaczony z uzycia, poczytaj na necie :) Jesli jednak nie jestes maniakiem komputerowym to pewnie nawet nie zauwazysz roznicy...

 

Co do wyboru firmy... EVGA posiada dluga gwarancje i swiety customer service. Wg mnie ASUS i MSI wybijaja sie ponad stawke jakoscia wykonania, wiec napisz dokladnie na czym ci najbardziej zalezy. Czy jest to cena, jakosc wykonania, OC itd.. 

Link to post
Share on other sites

Co do karty od EVGA. Pamiętaj, że w grę wchodzą tylko EVGA GTX 970 SSC ACX 2.0+ i EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0 +. Ten "+" na końcu jest bardzo ważny. Po pierwsze karty mają przeprojektowaną płytkę PCB, "frontplate'y", zasilanie 8 + 6 pin, mocniejsze sekcje zasilania. Nie zdarzają się  egzemplarze z piszczącymi cewkami. Wersja podstawowa, czy SC, czy FTW (ale bez  "+") są ogólnie gorsze(oparte na referencyjnych kartach). A przy tej kwocie dopłacić 60-80zł naprawdę warto.

Sam posiadam GTX970 SSC ACX2.0+ . karta ma dwa biosy, w tym jeden z półpasywnym chłodzeniem(do 60 stopni wentylatory nie włączają się wogóle). Co więcej boostuje do 1400mhz(na stockowych zegarach;)) Cicha, cewki nie piszczą, nie ma odsputowego wyglądu;) Nie widze wad.

Edytowane przez kafalar
Link to post
Share on other sites
. Po pierwsze karty mają przeprojektowaną płytkę PCB, "frontplate'y", zasilanie 8 + 6 pin, mocniejsze sekcje zasilania. Nie zdarzają się egzemplarze z piszczącymi cewkami. Wersja podstawowa, czy SC, czy FTW (ale bez "+")

I co z tego ze jest 6 i 8 pin jak orginalny bios jest ten sam i oferuje 2 x 75w a tpd to coś koło 183w  ;)

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-970-amp-omega-core-edition-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-zt-90106-10p-710777/

Ta jest całkiem fajna i cena zacheca  .3 rurki , 3 wentylatory , maskownica wentylatorów z metalu , backplate i jak znam zotaca mapa wentylatora dobrze ustawiona .Zdecydowanie blisko jej do G1 a sporo cichsza

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

No więc mogę powiedzieć, że ciężko będzie o wersję z "plusem" i niekoniecznie musi to być EVGA. Zależy mi aby zmieścić się w kwocie 1550 i najlepiej z Morele, chyba tylko dlatego, że dorzucają Wiedźmina, poza tym ceny chyba konkurencyjne z bonusem.

Może być MSI, GIGABYTE, wszystko jedno, byle wybrać najkorzystniejszą wersję. Niestety dopłacić nie mogę, nawet 50 zł.

Link to post
Share on other sites

Co do karty od EVGA. Pamiętaj, że w grę wchodzą tylko EVGA GTX 970 SSC ACX 2.0+ i EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0 +. Ten "+" na końcu jest bardzo ważny. Po pierwsze karty mają przeprojektowaną płytkę PCB, "frontplate'y", zasilanie 8 + 6 pin, mocniejsze sekcje zasilania. Nie zdarzają się  egzemplarze z piszczącymi cewkami. Wersja podstawowa, czy SC, czy FTW (ale bez  "+") są ogólnie gorsze(oparte na referencyjnych kartach). A przy tej kwocie dopłacić 60-80zł naprawdę warto.

 

Sam posiadam GTX970 SSC ACX2.0+ . karta ma dwa biosy, w tym jeden z półpasywnym chłodzeniem(do 60 stopni wentylatory nie włączają się wogóle). Co więcej boostuje do 1400mhz(na stockowych zegarach;)) Cicha, cewki nie piszczą, nie ma odsputowego wyglądu;) Nie widze wad.

 

 

Nie mogę znaleść tych EVGA z "+" w opisie :) w polskich sklepach

 

nvm, google mnie oszukało :D

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

Widzę, że SSC, którą posiadam podrożała. Jeszcze ponad tydzień temu stała 1580 zł. Jednak ceny na Morele są bardzo dynamiczne. Czasem z dnia na dzień potrafią zmienić się o kilkadziesiąt zł. Dlatego warto obserwować i czekać.

 

Jeśli chodzi o kartę to nie narzekam. Fajny wygląd, cicha. Cewki jedynie delikatnie syczą w 3dmarku. Jednak słyszałem je jedynie gdy nadstawiłem ucho do karty. W zamkniętej budzie nic nie słychać. Co do wydajności to nie mierzę klatek, po prostu odpalam sobie GTA V na maksa co się da i cieszę się z gry :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...