Skocz do zawartości

Test oraz recenzja Zotac GeForce GTX 970 AMP Omega Edition ZT-90106-10P


Recommended Posts

Czyli jak wygląda sprawa z cewkami w tym modelu ?

 

Do plusów trzeba dodać to że karta jest oparta na referencyjnym pcb od gtx 980, oraz to że nie ma plomb na chłodzeniu co sprawia że nie będzie problemu z ewentualnym zwodowaniem

 

 

p.s. i taki mały błąd w nazwie, to jest omega core edition, omega edition już jest innym modelem ;)

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna recenzja. Nawet nie wiedzialem, ze Zotac wypuscil wersje omega z 3 wentylatorami. Co do Twojej recenzji, to zabraklo mi szczegolowych danych Twojego OC (screeny z GPU-Z, w jakim programie robiles OC, dokladne odczyty rzeczywistych pomiarow podczas obciazenia). Ogolnie duzy plus, czytalo sie przyjemnie, praca przemyslana. Gratuluje zakupu. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki @broodeeck masz racje zabrakło szczegółowych danych mojego OC, jednakże tak jak pisałem w recenzji miałem tutaj dość ograniczony czas, jedno wiem na pewno, ta karta jest chora jeżeli chodzi o podkręcanie (i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Nie miałem jeszcze w swoich rękach takiego modelu, na którym bez podnoszenia napięć tak bardzo można było dodawać MHz'ów :D

 

Co do odpowiedzi @PatryK - naprawdę zapomniałem napisać o cewkach? Ehh, poprawię to ;)

Oczywiście, cewki w ogóle nie piszczą! I bardzo się z tego cieszę, w Counter Strike było spokojnie ponad 140 FPS'ów i cewki nawet nie pisnęły leciutko, więc w tym aspekcie wszystko jest ok. 

Co do pcb referencyjnego GTX'a 980, nawet nie wiedziałem. Rzeczywiście plomb nie ma, ale nie wiadomo, czy nie ma jakiegoś zabezpieczenia pod PCB, musiałbym się dowiedzieć bezpośrednio od producenta, jak wygląda tutaj sprawa.

Link to post
Share on other sites

Zakupu tejże karty dokonywałem tutaj: http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-970-amp-omega-core-edition-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-zt-90106-10p-710777/


/ Edit

 

 

Jeszcze takie pytanie, czy po zarejestrowaniu sie na stronie producenta otrzymujesz rozszerzona gwarancje na ten model do 5 lat, tak jak to bylo z ich poprzednimi modelami? Jezeli tak, to rowniez powinna byc ta informacja w plusach.

 

Właśnie wysłałem potwierdzenie przez formularz Zotaca o rozszerzoną gwarancję na 5 lat :) Więc tak, realny czas gwarancyjny to 5 lat dla praktycznie każdego sprzętu Zotaca. Tymbardziej, że w user manual wspominali, żeby to zrobić w ciągu 28 dni od zakupu.

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna recenzja i świetna karciocha jak prawie zawsze u Zotaca. :)

 

To moja pierwsza karta tego producenta, ale mam nadzieje, że nie ostatnia. Bo jestem z niej bardzo zadowlony. Z MSI też byłem, ale w tym wypadku zaryzykowałem mało znanym produktem i w sumie mi się poszczęściło. Ryzyk fizyk  :P

Link to post
Share on other sites

http://www.reactiongifs.com/r/2013/07/holy-sht.gif

 

O nie, co my teraz zrobimy :)

Mogę tylko Ci pożyczyć przyjemnego użytkowania tej karty i podzielenia się z nami swoją opinią!

 

PS. A gdzie zamówiłeś kartę? Bo na morele od jakiegoś czasu jest niedostępna.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Jutro podnosę trochę napięcie i zobaczymy ile wyciągnie.


Pamięć jakoś na +300 jest ustawiona ustawiona. Może zejdę na rdzeniu trochę i podbiję wyżej pamięć. Zobaczymy jaka będzie różnica.

Poza tym mój zotac to karta budżetowa w porówaniu do G1.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Ja nie twierdze, ze to zla karta czy cos, absolutnie. ;) Mowie tylko, ze samo krecenie rdzenia na OC powyzej 1500mhz relatywnie malo daje w stosunku do tego gdy podkreci sie pamiec jeszcze. Najwazniejszy jest odpowiedni balans OC, rdzen + pamiec a nie sam rdzen lub sama pamiec. :)

Link to post
Share on other sites

Ok, morele mnie zaskoczyło i dziś dostałem kartę, fotek nie ma bo dopiero teraz wróciłem z pracy i już  za ciemno na jakieś dobre foty. Obawiałem się że dostanę kartę ze zwrotu, ale moje obawy były mylne bo karta przyszła nówka. Na tę chwile bardzo się ciesze, że z kartą od razu zamówiłem blok wodny. Chłodzenie jest ciche, ale niestety szum powietrza dominuję nad chłodzeniem wodnym, pewnie przy chłodzeniu powietrzem bym nawet tego nie zauważył. Bardzo na plus jest że karta w tej chwili ma 26 stopni. Więcej napisze już koło południa jak się nią trochę pobawię i założę blok wodny

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...