Skocz do zawartości

Win 7 z laptopa na kompa


Recommended Posts

Nie wiem dlaczego w Polsce wciąż panuje przekonanie, że uzywanie pirackiego oprogramowania to nic złego. Przecież to jest kradzież. Nie powiem bo sam jak byłem młody i głupi to jechałem na samych piratach.

Teraz tego nie robię bo się to po prostu nie opłaca.

 

Prawie każdy nowy komputer/laptop jest z już z zainstalowanym OS'em.

Jak składamy kompa to warto też wziąć pod uwagę wspomniany OS.

Co do piracenia programów jest to samo, ludzie ściągają Photoshopa żeby usuwać efekt czerownych oczu ze zdjęć - masakra.

Jest tyle oprogramowania na licencjach open source'owych, że można w nim przebierać.

 

Co do pierwotnego pytania - po co kombinować, ściągnij Windows 8.1 w wersji ewaluacyjnej i używaj jej aż nazbierasz kasy na system. Masz w sumie prawie rok - chyba dasz radę przez ten czas zebrać 400 zł. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up 

Zgodzę się z Tobą ale jak składamy pc w firmie czy nawet ja prywatnie to jest tylko tekst 400 zł eeee to można do grafiki mocniejszej dołożyć lub innego podzespołu bo to kupa kasy jak Winda by stała na poziomie 200 zł to by więcej osób brało bo to 200 a nie 400. Tak samo z innymi rzeczami, ale każdy woli się nachapać od razu niż w jakimś czasie i dlatego takie ceny.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Bo będzie nielegalne i się nie da. Kup do nowego komputera nowy system.

dlaczego się nie da? Tak się składa, że mam laptopa uszkodzonego z win7, kupiłem, złożyłem sprzęt, zainstalowałem win7 i przepisałem klucz z laptopa na kompa. Więc da się, ale dlaczego nie jest to legalne?

Link to post
Share on other sites

Witam 

Kupuje nowy komputer i chciałbym zainstalować win 7 z dysku (z partycji recovery) laptopa na dysk ssd na komputerze. Czy tak się da ? Czy system na komputerze będzie prosił o key win-a ?

 

Jak wspomniana bedzie to nie legalne ALE bez problemu da się użyć klucz z laptopa na innym komputerze dlatego, że np w przypadku downgrade masz prawo użyć klucza od kogoś i bedzie śmigał na obu PC wiec najprościej przepisać klucz, jaśli nie masz naklejki możesz wyciągnąc go z systemu wieloma programami ale będzie to legalne wtedy i tylko wtwedy gdy jest win 7 pro i na PC masz win 8 OEM pro! ISO windowsa jest dostępne zupełnie legalnie na stronie microsoftu i po instalacji należy aktywować je LEGALNYM posiadanym kluczem.

dlaczego się nie da? Tak się składa, że mam laptopa uszkodzonego z win7, kupiłem, złożyłem sprzęt, zainstalowałem win7 i przepisałem klucz z laptopa na kompa. Więc da się, ale dlaczego nie jest to legalne?

 

Ponieważ windows OEM jest przypisany legalnie do danego sprzętu i nie wolno go używać na innym :)

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...