Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Radeon R9 280 czy GTX 960

R9 280 vs GTX 960 960 280 R9 280 GTX 960

Najlepsza odpowiedź maly_wrobelek, 26 kwiecień 2015 - 12:00

ale dolicz sobie do niego Wiedźmina 3 i te karty nie będą już na podobnym pułapie cenowym.

Bardzo dziękuje za zabranie głosu, widzę że potrafisz spojrzeć na sprawę szerzej i potrafisz spojrzeć na nią tak jak ja. Bo już zaczynałem wątpić w to co piszę, że mam skrajnie złe poglądy.

960 z 2gb to cwany marketing nvidii i powinna sie nazywac 960 GTS a nie GTX

Generalnie @phx1990, podkreślę jeszcze raz ja nie rozprawiam nad wyższością 960 nad 280 lub 280 nad 960, chodzi mi o dopasowanie karty graficznej do potrzeb/opłacalności. I moim zdaniem 960 wypada dużo lepiej, co zaraz podsumuje stosownymi wyliczeniami.

W niektórych przypadkach wystarczy obniżyć AA, jakieś cienie czy światło i już masz zdecydowanie wyższy fps a różnica w jakości grafiki jest znikoma.

Od razu przypomniał mi się artykuł http://www.benchmark...rona/23473.html, zabijcie mnie, ale robiłem z bratem blind testy włączaliśmy sobie screeny w różnej kolejności i nie byliśmy w stanie ułożyć w kolejności zależnie od detali. Ważne że każdy screen oglądaliśmy bez możliwości porównania bezpośredniego z innymi screenami i w odstępach czasowych 2-3 minutowych między screenami. Wniosek? Albo jesteśmy ślepi, albo to co wydaje nam się lepsze wg grafików jest gorszym detalem graficznym, albo różnice w detalach są naprawdę małe, a tylko zarzynają PC. Niepotrzebne skreślić.

Co do wyliczeń opłacalności cena podstawowa GTX-899zł, AMD-889zł

Perspektywa korzystania karty w tym roku z uwzględnieniem zakupu wiedźmina (chyba jedyna nowa gra jaką kupię w tym roku). Dlatego podkreślam że zakup doradztwo powinno być dostosowane do użytkownika.

899-119=780zł <-tyle realnie  kosztuje dla mnie GTX960 po odliczeniu wiedźmina. W takim układzie powinienem go zestawić z R9 270x. Doliczmy do tego zużycie prądu na pozostałe 8 miesięcy tego roku i tu niestety kwotę dodam do 280 bo ona pobiera więcej.

8*7,2=57,6zł           57,6+889=946,6zł         946,6-780=166,6

Czyli jakbym wybrał 280 to w tym roku wydałbym więcej o 166,6 zł.

Perspektywa 3 lat tylko gorzej dla AMD:

36*7,2=259,2zł za prąd więcej. Zakup Wiedźmina 119+259,2=378,2 zł. Tyle teoretycznie dla mnie droższy byłby układ AMD w ciągu 3 lat. Piszę teoretycznie bo przy 3 latach jest w tym sporo gdybania.

Do tego są jeszcze wartości niemierzalne jak kultura pracy, temperatury. A że nie będę mógł uprawiać autoerotyzmu bo gram na ustawieniach ultra we wszystkich grach to nawet na korzyść dla mnie, bo moja żona mogłaby się czuć odrzucona ;-)

Uważam że to wszystko broni mój wybór nawet w oczach @phx1990.

Teraz byłbym wdzięczny gdybyśmy przenieśli dyskusję do innego tematu http://forum.benchma...a-pozostałości/Czytajmy od EDIT***********. Ponieważ tam nikt nie chce podjąć ze mną tematu, a też potrzebuje doradztwa.

Pozdrawiam  i dziękuję  za wszystkie posty te sprzyjające mojej opinii i tym sprzecznym. Dzięki temu można popatrzeć na temat z różnych perspektyw a nawet zauważyć promocje których się nie widziało jak np http://promocje.msi....-mbvga-gratisy/która uciekłaby mi gdyby nie post nr. 9 pana @phx1990.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#41 dam111111

dam111111
  • Maniak

• 5187 postów

Napisano 06 maj 2015 - 20:56

A nie wiem czemu sa złe..... na youtube sa filmiki gdzie jednak chłodzenie msi wydaje sie nieco cichsze do tego jest test z fraz gdzie msi ma 700 rpm w grach i 800 po oc .Poszukaj sobie

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: R9 280 vs GTX 960, 960, 280, R9 280, GTX 960

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych