Skocz do zawartości

Modernizacja PC do gry 2100 [+/-100] zł + wycena pozostałości


Recommended Posts

Grafika Nvidia 2180,26 zł

  • Inne : Chciałbym żeby w cenę był wkalkulowany Wiedźmin 3, bo pod niego właściwie jest zestaw. Dodatkowo proszę o wycenę pozostałych po rozbudowie elementów (wszystko po gwarancji w pełni sprawne).

*nie jestem pewny czy muszę zmieniać obudowę, nigdy nie składałem aż takiej wydajnej maszyny która może się grzać. Obudowa "no name", zasilacz montowany na górze obudowy.

 

Formalności w postaci formularza za mną to teraz mogę się od serca rozpisać o co mi chodzi. Jestem raczej oszczędny w zakupach, lubię żeby każda złotówka była wydana racjonalnie. Wtedy z zakupu czerpię dziką satysfakcję. Dlatego pomóżcie zoptymalizować mi zestaw pod moje wymagania.

Do tej pory byłem bardzo zadowolony z mojego PC, wystarcza mi właściwie do wszystkiego co robię. No i tu przychodzi Wiedźmin i psuje mi sytuację, bo nie oszukuję się - na tym komputerze nie zagram. Poza Wiedźminem gram raczej w gry które są tanie/w promocjach w cenach do około 40zł czyli gry do 2013 roku (przykłady: Crysis 3, Battlefield 3, Diablo 3, Need For Speed MW, Batman Arkham City, Heroes VI, Risen 2, League Of Legends). Analogicznie będzie po modernizacji czyli np. w GTA V zagram w roku około 2017 jak stanieje (moje serce krwawiłoby jakbym miał wydać na grę 100zł+{wyjątek Wiedźmin}, tyle innych fajnych rzeczy można zrobić z taką kasą.W graniu przedkładam płynność działania nad ilość wodotrysków i detali graficznych więc nawet jak gra spokojnie chodziła na 40fps, wolałem zmniejszyć z "wysokich" na "normalne" żeby grać przy około 45+ fps. Poza graniem zdarza mi się wygrywać rodzinie windowsy, odzyskiwać dane z dysków(zdarza się wykorzystywać nawet 5 Sata na raz), ripować płyty, konwertować filmy z różnych formatów na inne, obrabiać zdjęcia z aparatu, łączyć ze zdalnymi pulpitami. Komputer ma kilku użytkowników(rodzeństwo), dziennie jest na chodzie około 12-16 godzin, w weekendy mniej.

 

Wiecie jakim jestem użytkownikiem PC to teraz weźmy się za optymalizację kosztów, ocenę zestawów i pytania sugestie.

1. Czy zasilacz podoła nowemu zestawowi? Ja go lubię, mega cichy i do tej pory bezproblemowy.

a) czy w związku z tym, że ma dwie linie 12V będę musiał jakoś kombinować przy podłączaniu grafiki?

2. Jeżeli konieczna będzie wymiana obudowy to chciałbym żeby był w niej regulator obrotów wentylatorów (chociaż Max, Low, Off)

 

 

Proszę o opinie i dziękuję za każdą chęć przeczytania całego mojego postu.

 

Edit: Nie muszę kupować w morele.net, szukajmy jak najtaniej w sklepach z pozytywną opinią,

 

EDIT: ***********************************************************************************************************************

Widzę, że popełniłem duży błąd pisząc tak długi post, chciałem za dużo informacji jak na jeden post. Już to poprawiam bo zawęziłem temat, wybrałem kartę graficzną MSI GTX 960 Gaming 2G. Mój zestaw wygląda następująco:

MSI GeForce GTX 960 Gaming 2GB DDR5 128Bit (1253/7010) 

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Blue

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85M-E45 /intel B85, LGA 1150/

SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z)

=2191 zł

Bieżące pytania:

1. Czy warto zaoszczędzić i zejść z płytą główną na chipset H81? Jeżeli tak to jakie modele są godne polecenia i co tracę względem B85?

2. Aktualny RAM działa przy 1,5V. Czy GoodRam Play też działają przy 1,5V? Jeżeli jednak 1,65V to czy będą kompatybilne z moimi?

3. GPU które aktualnie posiadam charakteryzuje się TDP 108W i nie grzeje mi się w mojej obudowie nawet z zamkniętym bokiem, planowana 960 ma TDP 120W. Czy mogę założyć że nie muszę wymieniać obudowy skoro teraz w niej wszystko siedzi i jest ok bez przegrzewania?

4.Cena MSI 960 w powyższym zestawie obowiązuje gdy zakupi się zestaw w esc.pl. Czy jak nie kupię u nich dysku ani zasilacza to ta cena będzie dostępna również dla mnie? W końcu prawie cały zestaw chcę kupić u nich.

Edytowane przez maly_wrobelek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...