Skocz do zawartości

Opinia i poprawki OC, temperatura / napięcie


Recommended Posts

Witam
Może ktoś ocenić mój pierwszy oc?

 
w spoczynku 35-40*C napięcie od 0.941V 

http://i.imgur.com/CzqW0hX.png

http://i.imgur.com/X4Ij5nt.png

 

Przy maksymalnym obciążeniu intelburntest'em temperatura powoli stopniowo rosła pod koniec testu sięgneła 95*C !!?! czemu aż tyle? prawie 3 razy większa temp. niż w spoczynku. Proc podkręcony tylko do 4Ghz. Dodam, że mam chłodzenie silentiumpc spartan pro he924. W obciążeniu napięcie max 1.361V.

Czy może być taka rozbieżność w napięciu?
Co z tą temperatura? 

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś podać wszystkie specyfikacje z komputera?

Kolega z mieszkania z tym samym procesorem spokojnie ma przy ratio 42, 1.23Vcore w OCCT. 
Nie możesz dopuścić by temperatury były takie wysokie.

Zmniejsz to napięcie.

I jaką pastę nałożyłeś na procka?

Link to post
Share on other sites

pierwsze podkręcanie :P Poprawki już wprowadzone napięcie aktualnie 1.240. temp dochodzi do 85 na max obciazeniu w benchmarku. Żadna gra na pewno nie obciąży go aż tak pewnie do 70 będzie dochodził max. Sprawdzę jutro na dysku czy mam jakieś wymagające gry to go przetestuje aczkolwiek będę sie starał jeszcze walczyć z tym w biosie. 

Co do pasty to myślałem czy nie czas już wymienić (prawie 3 lata ma). Ale w sumie gdyby to była wina pasty to nawet w spoczynku procesor by się grzał a 35 do 39 to chyba nie jest dużo.


Co do poprzedniego napięcia które podałem to myślę, że hwmonitor wprowadza mnie w błąd i zawyża o 100v w porównaniu do cpu-z. Aktualnie offset na -0.100v przy -0.120v już bluescreen wyskoczył wiec raczej to cpu-z podaje właściwą wartość.

Link to post
Share on other sites

Nie patrz się na temperaturę w spoczynku tylko w stresie.

Wymień tą pastę na porządną MX2, Gelida albo TG3.

Zacznij podkręcanie od stałego napięcia i zwiększaj mnożnik. Jak dojdziesz do takiej wartości że w OCCT będą błędy lub Blue screeny zwiększaj napięcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...