Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Opinia i poprawki OC, temperatura / napięcie

Oc opinia i5 2500k temperatura napiecie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzikmajster

dzikmajster
  • Amator

• 27 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 16:49

Witam
Może ktoś ocenić mój pierwszy oc?

w spoczynku 35-40*C napięcie od 0.941V 

CzqW0hX.png

X4Ij5nt.png

Przy maksymalnym obciążeniu intelburntest'em temperatura powoli stopniowo rosła pod koniec testu sięgneła 95*C !!?! czemu aż tyle? prawie 3 razy większa temp. niż w spoczynku. Proc podkręcony tylko do 4Ghz. Dodam, że mam chłodzenie silentiumpc spartan pro he924. W obciążeniu napięcie max 1.361V.

Czy może być taka rozbieżność w napięciu?
Co z tą temperatura? 

• 0

CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz - OC@4.0GHz,         Cooler: SilentiumPC Spartan Pro HE924         Mobo: AsRock P67 PRO3 B3,      RAM: Kingston hyperX(2x4GB) 1600MHz       GPU: HD7850 2GB OC     PSU: Be Quiet! Pure Power 630W

#2 krupniok13

krupniok13
  • Dyskutant

• 242 postów
  • Miejscowość:Gołkowice

Napisano 23 kwiecień 2015 - 22:38

Mógłbyś podać wszystkie specyfikacje z komputera?

Kolega z mieszkania z tym samym procesorem spokojnie ma przy ratio 42, 1.23Vcore w OCCT. 
Nie możesz dopuścić by temperatury były takie wysokie.

Zmniejsz to napięcie.

I jaką pastę nałożyłeś na procka?

• 0

#3 damian_wisniewski

damian_wisniewski
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 23:20

Hmm... O ile mam amd i podkręcam amd to zawsze napięcie ustawia się na stałe czyli wyłączyć c1e albo c-state temperatury na poziomie 95c mogą uszkodzić procesor jak na intela to trochę za duże napięcie wiec pewnie stąd temperatury.
  • 0

#4 dzikmajster

dzikmajster
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 23:41

pierwsze podkręcanie :P Poprawki już wprowadzone napięcie aktualnie 1.240. temp dochodzi do 85 na max obciazeniu w benchmarku. Żadna gra na pewno nie obciąży go aż tak pewnie do 70 będzie dochodził max. Sprawdzę jutro na dysku czy mam jakieś wymagające gry to go przetestuje aczkolwiek będę sie starał jeszcze walczyć z tym w biosie. 

Co do pasty to myślałem czy nie czas już wymienić (prawie 3 lata ma). Ale w sumie gdyby to była wina pasty to nawet w spoczynku procesor by się grzał a 35 do 39 to chyba nie jest dużo.

Co do poprzedniego napięcia które podałem to myślę, że hwmonitor wprowadza mnie w błąd i zawyża o 100v w porównaniu do cpu-z. Aktualnie offset na -0.100v przy -0.120v już bluescreen wyskoczył wiec raczej to cpu-z podaje właściwą wartość.

• 0

CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz - OC@4.0GHz,         Cooler: SilentiumPC Spartan Pro HE924         Mobo: AsRock P67 PRO3 B3,      RAM: Kingston hyperX(2x4GB) 1600MHz       GPU: HD7850 2GB OC     PSU: Be Quiet! Pure Power 630W

#5 krupniok13

krupniok13
  • Dyskutant

• 242 postów
  • Miejscowość:Gołkowice

Napisano 23 kwiecień 2015 - 23:42

Nie patrz się na temperaturę w spoczynku tylko w stresie.

Wymień tą pastę na porządną MX2, Gelida albo TG3.

Zacznij podkręcanie od stałego napięcia i zwiększaj mnożnik. Jak dojdziesz do takiej wartości że w OCCT będą błędy lub Blue screeny zwiększaj napięcie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Oc, opinia, i5, 2500k, temperatura, napiecie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych