Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z karta dzwiekowa SB Live! 24 bit. Wczoraj czysczac komputer wyjalem na chwilke karte zeby ja oczyscic z kurzu oczywiscie uzywalem do tego "pedzelka" po ponownym wlozeniu karty w odpowienie miejsce odpalilem komputer i okazalo sie ze system windows (xp) jej nie widzi :| robilem kilka restartow ale to nic nie dalo... moze wy mi jakos pomozecie? bo nie wiem co mam robic :| czekam na wasza pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A nie zdarzyło ci się przypadkiem włączyć komputera bez tej karty, po jej wyjęciu? Może wyłącz w BIOS zintegrowaną kartę, wyłącz "Quick Boot" - może wtedy ją wykryje. Raczej ciężko byłoby ją mechanicznie uszkodzić pędzelkiem.

Link to post
Share on other sites

A nie zdarzyło ci się przypadkiem włączyć komputera bez tej karty, po jej wyjęciu? Może wyłącz w BIOS zintegrowaną kartę, wyłącz "Quick Boot" - może wtedy ją wykryje. Raczej ciężko byłoby ją mechanicznie uszkodzić pędzelkiem.

Nie nie zdarzylo mi sie wlaczyc kompa bez karty :mrgreen: takiej sklerozy to ja jeszcze nie mam :D karte zintegrowana mam wylaczona w biosie.

1. wkładałeś ją do tego samego slotu PCI?

2. Jeśli brałeś kartę całą dłonią, a nie trzymając ją za kanty, to mogłeś ją uszkodzić.

1. Tak wlozylem ja do tego samego slotu (slot jest dobry bo sprawdzalismy kumpla x-fi i smiga)

2. Wiem ze nie powinno sie brac karty cala dlonia :) bralem ja za kanty i delikanie ja wlozylem w slot PCI nic nie bylo robione na sile.

 

A teraz wogole ja juz nic nie kumam wyjalem karte i wlozylem ja jeszcze raz po czym wlaczylem komputer i karte wykrylo jakim cudem? czemu wczesniej jak ja wkladalem i wyjmowalem to nie wykrywalo? :| a co najlepsze to mojemu kumplowi to samo sie robilo z SB Live! 24 bit... ktora zakupil w sklepie, albo to jest wina karty albo sam nie wiem... ja kupywalem swoja 3 lata temu z allegro moze dlatego jest wadliwa jakas, ale dziwne jest to ze on bral ze sklepu i mial ten sam problem co ja teraz :? dziwna sprawa. Narazie chodzi nie dotykam jej bo jak rusze lekko "jackiem" to zaraz znow sie popsuje. Moze wy cos z tego zrozumieliscie? bo ja nadal jestem w kropce. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bo PCI ma to do siebie, że lubi strzelać fochy. Na kilku zestawach się z tym spotkałem, na różnych płytach. Np. karta sieciowa wsadzona do jednego z gniazd PCI uniemożliwiała start komputera. W innym było ok. Wsadzenie karty dźwiękowej do "felernego" PCI dało efekt... pozytywny. Wszystko działało. Trzeba próbować różnych kombinacji, aż ruszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...