Skocz do zawartości

MSI Radeon r9 290 - w 10 min do 94 stopni C


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mirinda,

Recommended Posts

Więc tak ostatnio kupiłem nowy komputer i mam problem z radeonem MSI r9 290 wersja OC temperatura w 10 min potrafi podskoczyć do 94 stopni, to jest normalne? podczas oglądania filmów na youtube 60+ stopni.

 

Grając w Wiedźmina 2 na max detalach temperatura rośnie w 5-10 min z 30 do 94 stopni C na których się zatrzymuje. Wentylację obudowy mam średnią/dobrą tzn. 3 wiatraki 120, czekam na 2 dodatkowe (chcę sprawdzić czy będzie lepiej).

 

Do tego ten dźwięk. Zaznaczę że nie pomaga w zbiciu temp zmiana obrotów wentylatora (MSI afterburner). Kartę tę kupiłem zachęcony możliwością podkręcania a tutaj mam taką temp na fabrycznych ustawieniach...

 

Reszta sprzętu to:

procek core i5 4690K

mobo MSI H97-G43

chłodzenie na procka Arctic freezer 13

ram 8 GB DDR 3 1600 Mhz
 
PS Wersja sterowników: 14.12
 
Jakieś pomysły, porady czy kontaktować się z serwisem?
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI r9 290 wersja OC

 

Tak dla pewności zapytam, to jest ta karta?

 

http://imagescdn.tweaktown.com/content/6/1/6179_02_msi_radeon_r9_290x_twin_frozr_gaming_oc_overclocked_video_card_review.jpg

 

Jeżeli tak, to zrób testy ze zdjętym panelem bocznym obudowy zgodnie z wskazówkami Neo88.

 

Jeśli to nie pomoże, to możesz przełożyć chłodzenie i wymienić pastę termo przy okazji.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że w takiej puszce jak brutus to 90 stopni to normalna temperatura dla tego GPU, co zresztą potwierdza fakt iż po otwarciu budy masz 85 stopni, a tak ogólnie to jest dla tej karty raczej prawilna temperatura. Nie wiem jak model MSI sobie radzi ze schładzaniem ale raczej postawili na ciszę niż na nadpobudliwe wentylatory . Referenty zaiwaniają po około 105 stopnia i żyją także tym 85 stopni bym się nie przejmował zbytnio, możesz na czas posiadania dość kiepskiej obudowy założyć własny profil w msi-afterburner i podkręcić cooler żeby wbijał na wyższe obroty niż producent ustawił, będzie głośniej ale i chłodniej, ja miałem odwrotnie i XFX był dość głośny ale trzymał 70 stopni w stresie, więc ustawiłem cichszy sporo profil i teraz też karta lubi sobie do ponad 80 stopni skoczyć

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Miałem tę kartę i w piekarniku Zalman T2 Plus po zamontowaniu dodatkowego chłodzenia na bok i przód obudowy temperatura w Battlefield 3 przy zamkniętej obudowie nie przekraczała 75°C. Więc albo zmiana obudowy, montaż dodatkowych wentylatorów, albo wymiana na GTX970.

Link to post
Share on other sites

 

 

Do r9 290 trzeba mieć dobrą i dobrze wentylowaną obudowę, inaczej efekt będzie jak u autora tematu. Autor zbieraj kasę na inną obudowę używki można dostać w atrakcyjnych cenach a póki co graj z otwartą obudową.

 

Prawda mam 290X i bez włączonych wentylatrów w Lord of Fallen potrafi rozgrzać się do 84stopni po odpaleniu 6 wentylatorów 120mm różnica jest ogromna, temperatura karty spada do około 74 stopni.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

 

 

Tia temperatury to raz ale cisza najwazniejsza . Poza tym r9 290 ne równa sie gtx 970

 

jeśli chodzi o cisze ale jak wymienisz  na r9 290 chłodzenie  i zrobisz  oc to  970  nie ma co gadać  karty graf AMD 100 C  wytrzymają  a  Gtx   80 C spada taktowanie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...