Skocz do zawartości

[około 100 zł] Podkładka pod myszkę


Recommended Posts

Cześć.


Szukam podkładkę pod moją myszkę komputerową jaką jest "SteelSeries Rival" czyli do myszek optycznych. Obecnie mam "SteelSeries QcK" od jakiś 7-8 lat.


Chciałbym, żeby podkładka była:


- Około 100 zł lub ciutek mniej kosztowała.


- Żeby nie brudziła się i można byłoby ją bez problemu umyć.


- O rozmiarach przybliżonych do Steelseries QcK lub ciutek większa.


Bardzo proszę o pomoc.


 

Link to post
Share on other sites

Idealna bedzie Zowie P-TF Rough. Jest to ta sama podkladka co G-TF tylko mniejsza, wlasnie o rozmiarach zblizonych do SS QCK. Mozna ja bez problemu prac (gąbka+woda z mydłem). Jedyny maly minus to, ze spod jest zrobiony z plastyku i na niektorych powierzchniach (okleina na biurku) moze sie troche slizgac przy mocniejszych ruchach myszka. Kosztuje ok. 90 zl.

 

Mozesz przeczytac jej recenzje tutaj: 

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zowie-g-tf-rough/

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Od siebie polecam roccat raivo, uzywam ją juz od dluzszego czasu i poki co jest bardzo fajna, nie brudzi sie.
Myszka praktycznie plywa po tej podkladce, dla mnie to zaleta i polecam ci te podkladke.

Edytowane przez foggies
Link to post
Share on other sites

Dlatego mówię, jak pasowała mu QCK to lepiej żeby wziął coś podobnego (nawet drugiego QCK po prostu). G-TF to jednak dużo szybsza powierzchnia, szczególnie, że Rival ma dodatkowo szybkie ślizgacze. Osobiście nie lubię, jak mycha mi lata jak wściekła po macie i podejrzewam, że autorowi również to (przynajmniej na początku) nie podpasuje. :P

Link to post
Share on other sites

Idealna bedzie Zowie P-TF Rough. Jest to ta sama podkladka co G-TF tylko mniejsza, wlasnie o rozmiarach zblizonych do SS QCK. Mozna ja bez problemu prac (gąbka+woda z mydłem). Jedyny maly minus to, ze spod jest zrobiony z plastyku i na niektorych powierzchniach (okleina na biurku) moze sie troche slizgac przy mocniejszych ruchach myszka. Kosztuje ok. 90 zl.

 

Mozesz przeczytac jej recenzje tutaj: 

 

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/podkladki/zowie-g-tf-rough/

Nie popieram twojej opinii w 100%. W dodatku ostatnio widzę na tym forum, że cały czas podpierasz się tylko recenzjami albo argumentami które gdzieś wyczytasz na danych forach czy stronach... Według mnie to to wygląda jakby polecić komuś coś czego się nie jadło i powiedzieć że smakuje wyśmienicie ( A jak wiemy każdy inaczej odczuwa smaki).

 

Nikt kogo znam, a osób mogę wyliczyć z 7 nie popiera podkładki jaką jest ZOWIE G-TF Speed czy Rough. - prawdę mówiąc nie ma to większego znaczenia, bowiem jedna i druga wersja jest piekielnie szybka i zapewnia ogromnyyy ślizg. I teraz pytanie co w tym złego? A to że gracze w 75% tracą na kontroli myszy ponieważ myszka pływa po podkładce, a drugim argumentem jest to, że ślizg jest tak silny że ciężko zatrzymać mysz czy kursor w danym miejscu jaki byśmy sobie chcieli. (Już nie wspominając o graczach FPS)

 

Jeśli ktoś szuka szybkiej i dobrze wykonanej podkładki mogę szczerze polecić Razer Goliathus Speed ( tylko i wyłącznie speed, wersja rough która jest dedykowana pod większą kontrolę jest badziewna). Szybka podkładka, ale i zapewnia bardzo dobrą kontrolę ruchu.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Nie popieram twojej opinii w 100%. W dodatku ostatnio widzę na tym forum, że cały czas podpierasz się tylko recenzjami albo argumentami które gdzieś wyczytasz na danych forach czy stronach... Według mnie to to wygląda jakby polecić komuś coś czego się nie jadło i powiedzieć że smakuje wyśmienicie ( A jak wiemy każdy inaczej odczuwa smaki).

 

Nikt kogo znam, a osób mogę wyliczyć z 7 nie popiera podkładki jaką jest ZOWIE G-TF Speed czy Rough. - prawdę mówiąc nie ma to większego znaczenia, bowiem jedna i druga wersja jest piekielnie szybka i zapewnia ogromnyyy ślizg. I teraz pytanie co w tym złego? A to że gracze w 75% tracą na kontroli myszy ponieważ myszka pływa po podkładce, a drugim argumentem jest to, że ślizg jest tak silny że ciężko zatrzymać mysz czy kursor w danym miejscu jaki byśmy sobie chcieli. (Już nie wspominając o graczach FPS)

 

Jeśli ktoś szuka szybkiej i dobrze wykonanej podkładki mogę szczerze polecić Razer Goliathus Speed ( tylko i wyłącznie speed, wersja rough która jest dedykowana pod większą kontrolę jest badziewna). Szybka podkładka, ale i zapewnia bardzo dobrą kontrolę ruchu.

Tak bardzo sie popieram opiniami innych, zwlaszcza ze posiadam podkladke G-TF Speed ktora sluzy mi juz ponad dwa lata... To ze jedni gracza traca na takiej podkladce kontrole nie znaczy ze tak jest z kazdym, w moim przypadku bylo wrecz odwrotnie a probowalem juz kilka podkladek, z tych wolniejszych rowniez. Dodam jeszcze ze gralem ponad rok w Quake Live bedac nr jeden na swiecie jezeli chodzi o aktywnosc (a ta licza czas tylko samej rozgrywki a nie to ile spedzasz w grze biegajac na treningach czy ganiajac sie z innymi po mapie przed startem rozgrywki) i to wlasnia ta podkladka w polaczeniu z g400 sprawila ze ta gra byla przyjemna jak nigdy dotad. I ze tak zapytam.  Ty jakie masz doswiadczenie z G-TF (Speed lub Rough) skoro mowisz, zeby nie popierac sie opiniami innych a sam tej podkladki nie polecasz na 100%? 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Tak bardzo sie popieram opiniami innych, zwlaszcza ze posiadam podkladke G-TF Speed ktora sluzy mi juz ponad dwa lata... To ze jedni gracza traca na takiej podkladce kontrole nie znaczy ze tak jest z kazdym, w moim przypadku bylo wrecz odwrotnie a probowalem juz kilka podkladek, z tych wolniejszych rowniez. Dodam jeszcze ze gralem ponad rok w Quake Live bedac nr jeden na swiecie jezeli chodzi o aktywnosc (a ta licza czas tylko samej rozgrywki a nie to ile spedzasz w grze biegajac na treningach czy ganiajac sie z innymi po mapie przed startem rozgrywki) i to wlasnia ta podkladka w polaczeniu z g400 sprawila ze ta gra byla przyjemna jak nigdy dotad. I ze tak zapytam.  Ty jakie masz doswiadczenie z G-TF (Speed lub Rough) skoro mowisz, zeby nie popierac sie opiniami innych a sam tej podkladki nie polecasz na 100%? 

Prawdę mówiąc podparłem się opinią graczy obecnie Virtus.pro a dokładnie to Taza czy Neo z którym jakiś tam kontakt pozostał a wypowiadali się, że podkładka ta w ogóle nie nadaje się do gier FPS.

 

Od siebie dodam że miałem tą podkładkę, ale wiedziałem już że mi nie przypasuje, bo nigdy nie gustowałem w szybkich podkładkach. Jestem osobą,  która używa tych najwolniejszych.

 

@@@ Nie grałem nigdy w żadną z serii Quake, ale wydaje mi się że wystarczy tam trafić przeciwnika dowolną bronią w jakąkolwiek część ciała - gdziekolwiek i umiera? Wydaje mi się to łatwiejsze niż celowanie w głowę np. w CS:GO. (oczywiście w teorii, bo jak wspomniałem, nigdy nie miałem styczności z tą grą)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc podparłem się opinią graczy obecnie Virtus.pro a dokładnie to Taza czy Neo z którym jakiś tam kontakt pozostał a wypowiadali się, że podkładka ta w ogóle nie nadaje się do gier FPS.

 

Od siebie dodam że miałem tą podkładkę, ale wiedziałem już że mi nie przypasuje, bo nigdy nie gustowałem w szybkich podkładkach. Jestem osobą,  która używa tych najwolniejszych.

Czyli jestes hipokryta. :P Nie miales tej podkladki w rekach a na 100% jej nie polecasz. To, ze Twoim kolegom "pro" graczom nie pasuja te podkladki nie znaczy, ze tak jest z kazdym. Ta podkladka rowniez mi zostala polecana i to jedyna podkladka (nie kupilem jej w ciemno), ktora zrobila na mnie Wrazenie przez wielkie W (osobiscie posiadalem 5 podkladek w tym wolna jak QCK+, mialem stycznosc z kilkoma w tym goliathus speed i to starsza wersje bez tego badziewnego malunku ale nie byla az tak szybka jak chcialbym i nie zdecydowalem sie na jej zakup). W quake poznalem kilku ludzi, ktorzy cenili sobie wlasnie szybkie podkladki i to takich co grali na bardzo wysokim poziomie i naprawde ciezko bylo mi z nimi rywalizowac. Takze, stwierdzenie ze ta podkladka nie nadaje sie do FPS jest wedlug mnie bledne. Polecam to co sam uznaje za dobre, bo mam 2 letnie doswiadczenie, a przez ten okres podkladka byla prana mnostwo razy i nie stracila na slizgu praktycznie nic.

 

Edit: Sorry z rozpedu przeczytalem ze nie miales tej podkladki, a miales ja w rekach. ;)

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Czyli jestes hipokryta. :P Nie miales tej podkladki w rekach a na 100% jej nie polecasz. To, ze Twoim kolegom "pro" graczom nie pasuja te podkladki nie znaczy, ze tak jest z kazdym. Ta podkladka rowniez mi zostala polecana i to jedyna podkladka (nie kupilem jej w ciemno), ktora zrobila na mnie Wrazenie przez wielkie W (osobiscie posiadalem 5 podkladek w tym wolna jak QCK+, mialem stycznosc z kilkoma w tym goliathus speed i to starsza wersje bez tego badziewnego malunku ale nie byla az tak szybka jak chcialbym i nie zdecydowalem sie na jej zakup). W quake poznalem kilku ludzi, ktorzy cenili sobie wlasnie szybkie podkladki i to takich co grali na bardzo wysokim poziomie i naprawde ciezko bylo mi z nimi rywalizowac. Takze, stwierdzenie ze ta podkladka nie nadaje sie do FPS jest wedlug mnie bledne. Polecam to co sam uznaje za dobre, bo mam 2 letnie doswiadczenie, a przez ten okres podkladka byla prana mnostwo razy i nie stracila na slizgu praktycznie nic.

Hipokrytą mogę nazwać Ciebie. Co do quake to jakoś nie wydaje mi się by ta gra była symbolem wielkiego skilla, bo jednak CS 1.6 zawsze górował.

 

Drugą sprawą jest, że podkładkę mam do dzisiaj i leży sobie razem z myszkami czy klawiaturami których nie używam, a kupuję bo lubię. :) Wrzucam nawet fotki - bo jest to jedyny rzetelny fakt, który mogę w tej chwili przedstawić - jak i zawsze. :)

 

http://i.imgur.com/RV1EZSr.jpg

 

11272285_888727974498909_615128542_n.jpg

 

Jeśli oceniam jakikolwiek produkt na forum Benchmark, zawsze podpieram się swoim doświadczeniem z użytkowania danego przedmiotu, jeśli mi się tak nie trafi - to wówczas to podkreślam, albo staram się nie wypowiadać wówczas gdy sam tego nie przetestuję. A w twoim wypadku, łatwiej jest wrzucić linka z test-gearu i napisać to, co ktoś ocenił. :)

 

Jestem pod wrażeniem twojego 2 letniego doświadczenia, teraz przedstaw mi proszę sprzęt który użytkowałeś w ciągu tych 2 lat. Staż w użytkowaniu jednego czy kilku sprzętu przez xxx okres nie jest jedynym z wiarygodnych argumentów. Owszem jest filarem czy częścią rzetelności. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Chyba nie zauwazyles jak edytowalem post i napisalem ze zle przeczytalem Twoje slowa. Ale spoko. ;) Co do tego ktora, gra "ma wiekszego skilla", to ja nie bawie sie w takie dziecinne porownania bo tego zwyczajnie sie nie da porownac. Ty cenisz sobie wolne podkladki i polecasz wolne, ja cenie szybkie, wrecz bardzo szybkie jak zowie gt-f speed i polecam szybkie, a ze podpieram sie testami z gear-test to nie widze w tym nic zlego, gdyz oni rozkladaja dany produkt na czynniki pierwsze a ich recenzja podkladki pokrywa sie z moja opinia na temat jej uzytkowania. Jakby napisali cos z czym bym sie nie zgadzal bazujac na wlasnym doswiadczeniu to bym o tym wspomnial. Polecajac ten produkt wspominam rowniez o jego wadach jaka niewatpliwe jest jej plastykowy spod. To tyle ode mnie, bo taka przepychanka nie ma dla mnie zadnego sensu. Kazdy kto wybiera dla siebie produkt po raz pierwszy, potrafi wyciagnac wlasne wnioski z tego kto i jak poleca dany produkt.

Link to post
Share on other sites

Chyba nie zauwazyles jak edytowalem post i napisalem ze zle przeczytalem Twoje slowa. Ale spoko. ;) Co do tego ktora, gra "ma wiekszego skilla", to ja nie bawie sie w takie dziecinne porownania bo tego zwyczajnie sie nie da porownac. Ty cenisz sobie wolne podkladki i polecasz wolne, ja cenie szybkie, wrecz bardzo szybkie jak zowie gt-f speed i polecam szybkie, a ze podpieram sie testami z gear-test to nie widze w tym nic zlego, gdyz oni rozkladaja dany produkt na czynniki pierwsze a ich recenzja podkladki pokrywa sie z moja opinia na temat jej uzytkowania. Jakby napisali cos z czym bym sie nie zgadzal bazujac na wlasnym doswiadczeniu to bym o tym wspomnial. Polecajac ten produkt wspominam rowniez o jego wadach jaka niewatpliwe jest jej plastykowy spod. To tyle ode mnie, bo taka przepychanka nie ma dla mnie zadnego sensu. Kazdy kto wybiera dla siebie produkt po raz pierwszy, potrafi wyciagnac wlasne wnioski z tego kto i jak poleca dany produkt.

Nie polecam tylko wolnych podkładek - Goliathus speed to wolne? Polecam to co wydaje mi się być dobrym mostem pomiędzy tym co wymaga dana osoba na tym forum i z czym kieruje pytanie do osób które tutaj próbują jej pomóc. 

 

Nie krytykuję w żadnym stopniu ogromu pracy jakie wkłada test-gear na recenzję każdego z tych sprzętów, ale warto podeprzeć się czasami też innymi opiniami (mimo, że wiem że mają oni kilku testerów) to dość profilaktycznie gdy założyłem u nich na forum konto, by poprosić o pomoc ( w formie testu rzetelności tej strony ) nie dostałem jakoś super adekwatnej odpowidzi do tego czego oczekiwałem, a jedynie przestawienie - a może to, a może to. Tak samo jak wspomniałem w innym temacie, oni testują JEDEN model danego producenta. - A dzisiaj co chwile ludzie wysyłają sprzęt czy myszy czy klawiatury na zwrot bo albo słaba jakość wykonania, albo złe spasowanie, albo co się najczęściej zdarza i irytuje - to inny feeling czy odbicie czy już cokolwiek związanego z głownymi przyciskami OMRON czy HUANO czy steelseries. To tylko sprzęt i mimo to należy pamiętać, że może się różnić tym, co my dostaniemy. (oczywiście, są modele bardziej udane i firmy które produkują lepsze produkty i te gorsze). Ale często ktoś się pyta o mysz i np. pada pytanie o Deathaddera 2013 i jaka jest pierwsza opinia? Taka, że przeczytał że na 100% po roku czasu w myszy wystąpi dwuklik, bo tak przeczytał.

Trafisz mysz co padnie Ci po miesiącu, a możesz trafić taką co przeżyje i 7...

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

No tak zgadza sie, tylko trudno oczekiwac od testera, ze bedzie mial po 10 sztuk kazdego sprzetu, ktory testuje. Akurat test-gear jak juz wspomniales od innych recenzentow rozni sie zazwyczaj tym, ze tam tesuje grupa osob a ocena jest jakby srednia ocen testerow, wiec to juz jakies konkretniejsze odniesienie jest niz do jednego testera, ktory wlasnie ma subiektywne odczucia (gdyby trafilo na Ciebie Ty bys jej nie polecil a na mnie - odwrotnie, natomiast srednia nasazych ocen jest jeszcze inna). Co do przykladu z dwuklikiem to chyba kazdy ma wlasny rozum i wie, ze rok uzytkowania myszy czy jakiegokolwiek innego sprzetu do grania nie mowi o tym jak czesto ktos na niej gral.  Inaczej uzytkuje sie sprzet jak spedzasz okazjonalnie godzinke-dwie co drugi dzien, inaczej jak codziennie a jeszcze inaczej jak siedzisz kilka-kilkanascie godzin dzien w dzien w grze. Ja rozwalilem kazda mysz srednio po 3-4 miesiacach, bo moja intesnywnosc grania byla wrecz super nadmiarowa. Dopiero Logitech g400 okazal sie mysza nad wyraz wytrzymala i bardzo solidna a jedyne co zmienialem to slizgacze na biale teflonowe po okolo pol roku. Takze, z tym czytaniem opinii, nawet Twojej czy mojej na temat danego produktu, nalazy zawsze brac poprawke bo rzeczywistosc dopiero weryfikuje czy dany produkt spelnil nasze oczekiwania czy nie. 

 

Edit:

Dobra, ja ide spac. Dzieki, za interesujaca wymiane spostrzezen, dobranoc. ;) 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Fajne spostrzeżenia chłopaki.

Nie obchodzi mnie Quake czy CS bo w te gry nie gram. Tak jak mówiłem wcześniej: StarCraft 2 i Heroes of the Storm (RTS i MOBA) i codzienne użytkowanie oczywiście.

Co do podkładki Razera nie podoba mi się ;)

Gdyby była wersja P-TF to był wybrał już, a że jest G-TF to nadal się waham, zbytnio nie przepadam za dużymi podkładkami.

Ludzie narzekają na QcK, Zowie G-TF czy inne rzeczy zresztą, zawsze się znajdzie ktoś kto będzie narzekał na coś choćby byłaby przez 95% społeczności uznawane za ideał. Takie życie.

Dla mnie QcK to zarąbista podkładka, szkoda, że się brudzi nawet po wypraniu nadal mam jakieś białe/szare plamy ;/ 

Edytowane przez airdamien25
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...