Skocz do zawartości

Pomoc w doborze części! i3-2120 3,3GHz


Recommended Posts

Witam, planuję odświeżyć swojego starego blaszaka i postanowiłem, że napiszę prośbę o pomoc na tym forum.

 

Zastosowanie komputera: Głównie gry
Maksymalna kwota: 1500 zł
Których części potrzebuję: Obudowa, Kartka graficzna, zasilacz, monitor.
Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie
Specjalne wymagania: Brak
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Intel Core i3-2120 3,3GHz

Gigabyte ga h61m s1

Ramy 8gb ddr3

Wd blue 1tb

Jakiś noname zasilacz 

Śmieciowa obudowa

-------------------------------------

 

Planuję zakupić MSI Radeon R9 270X Gaming, Zalmana Z3 Plus, Corsair VS 450W 80Plus i jeszcze z kwoty, która mi została jakiś monitor.

Co o tym zestawie sądzicie? Czy procesor nie będzie ograniczał tej karty graficznej? Może polecacie jakieś inne podzespoły komputerowe w przybliżonej cenie?

Mam też również prośbę, czy polecicie jakiś monitorek max do 420 zł?

 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam! :)

 
Link to post
Share on other sites

kup 270 bez X zaoszczędzisz z 60zł,  zwykłą 270 łatwo podkręcisz do taktowań Xa.

monitor najtańszy z polecanych: http://www.morele.net/monitor-lg-23mp65-23mp65hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/

 

edit.

z czasem wymień i3 na i5. na alle.. najtańsze można już kupić za około 350zł, Twój sprzedasz za około 200zł.

Edytowane przez pr1est
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

kup 270 bez X zaoszczędzisz z 60zł,  zwykłą 270 łatwo podkręcisz do taktowań Xa.

monitor najtańszy z polecanych: http://www.morele.net/monitor-lg-23mp65-23mp65hq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/

 

edit.

z czasem wymień i3 na i5. na alle.. najtańsze można już kupić za około 350zł, Twój sprzedasz za około 200zł.

Przepraszam, że odpowiadam dopiero dzisiaj, lecz miałem problemy z internetem. 

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie zastosuję się do twoich rad, ale czy wszystko będzie kompatybilne? Szczególnie chodzi mi o płytę główną czy nie ma do niej żadnych zastrzeżeń. 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...