Skocz do zawartości

Komputer Do gier [6000 - 9000 złotych]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  Gry, stream
  • Maksymalna kwota : Myślę że max to 9,5 tys złotych
  • Których części potrzebuję : Obudowa + wszystkie potrzebne podzespoły
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Szczerze to się nad tym nie zastanawiałem ale raczej tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:Nie ma znaczenia bo po kupnie tego zestawu chciałbym kupić nowy monitor, obecnie mam lg Flatron E2242 
  • Specjalne wymagania : Chciałbym żeby komputer też ładnie wyglądał w skrócie chodzi mi o modding, czyli obowiązkowo okno z pleksi, świecące wentylatory itd.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Brak 
  • Własna propozycja zestawu : i7-4790k, Corsair Vengeance 2133 mhz cl11 32 gb , MSI GTX 970 4GB, HDD 1-2TB, SSD Samsung 850 Pro ASAP 256GB, Płyta główna Gigabyte GA-Z97X Gaming 5. Obudowa (Nie mam pojęcia)
  • Inne : Ma to być komputer który starczy mi na kilka lat, Był cichy i możliwe jak najmniejszy pobór mocy, słyszałem o zasilaczach energooszczędnych których wiatraki nie kręcą się jeśli nie jest to wymagane, ale nie jestem pewien :P jeśli chodzi o wygląd to chciałbym uzyskać coś takiego.
  • http://www.pureoverclock.com/wp-content/uploads/images/review/cases/nzxt_switch810/nzxt_switch810_24.jpg
  • http://i.ytimg.com/vi/dXXyIOfYmM0/maxresdefault.jpg

Jeśli napisałem coś bez sensu to z góry przepraszał gdyż jest to mój pierwszy tego typu post, a na komputerach znam się średnio. Dziękuje

Edytowane przez Perez
Link to post
Share on other sites

Do czego potrzebujesz 32GB RAM ? 

W tej kwocie 9500 ma się znaleźć oczywiście monitor ?

W jakiej rozdzielczości planujesz grać FHD czy wyższej ? tutaj do FHD jedno GPU wystarczy,do wyższej rozdzielczości np.2560x1440 będzie wskazane łączenie dwóch kart.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 












Razem 6332zł kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

Zyskujesz tutaj opłacalniejszy w zakupie procesor w postaci i7 4770K 200zł do przodu podkręcasz i masz tą samą wydajność co i7 4790K, 8GB RAM do gier na chwilę obecną nie potrzebujesz więcej, wydajne chłodzenie Macho, płytę główną odpowiednią do OC na chipsecie Z97 z nieco lepszą zintegrowaną kartą dźwiękową i sieciową, GPU od MSI z półpasywnym układem chłodzenia, 1TB HDD, SSD 250GB na system i gry, zasilacz z zapasem mocy i półpasywnym trybem pracy wentylatora oraz 5 letnią gwarancją producenta, dobrze wykonana pojemna i przewiewna obudowa Fractala z trzema wentylatorami 140mm filtrami przeciw kurzowymi i usb 3.0, a także 24" monitor FHD na matrycy IPS.

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Skoro ma większy budżet to warto zainteresować się monitorem 27", a nie tylko 24", lepszy komfort pracy i dużo lepsze wrażenia z grania.

Albo pójść po bandzie i zainwestować w szeroki monitor 34" i wtedy złożyć zestaw z SLI (wtedy też wziąć zasilacz 750).

Generalnie lepiej jest celować w większy zasilacz od razu, jak będzie chciał robić SLI w przyszłości to nie będzie musiał zmieniać zasilacza.

Ramuteż bym dał od razu 16 gb skoro ma taki budżet to niech go wykorzysta, lepiej kupić od razu zestaw 16gb niż potem dokupywać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...