Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :  Gry, rendering, stream

  • Maksymalna kwota : Zależy co uda się złożyć, może być nawet grubo ponad 6k

Których części potrzebuję : Obudowa + wszystkie potrzebne podzespoły

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora i model: Full HD (Samsung TA350), TV 4K (Samsung UE50HU6900)

Specjalne wymagania : Brak 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Brak 

Własna propozycja zestawu : i7-4790k, 16GB Ram, MSI GTX 970 4GB, HDD 2TB, SSD 256GB, 

Inne : Wszystkie gry na ustawieniach ULTRA

 

W przyszłym tygodniu zamierzam zakupić porządny zestaw, który pociągnie wszystkie najnowsze gry (zwłaszcza GTA5, Wiedźmin 3, Far Cry 4, BF4, BF Hardline, AC4 itd.) Długo zbierałem na taką maszynę, ale moja obecna mimo, że działa i ciągnie gry to jest zdecydowanie za słaba do gier (i5-3470, GTX 770, 8GB Ram). Obecny komputer będzie do neta, programów i do gry w simsy przez siostrę. Ja natomiast potrzebuję czegoś co naprawdę będzie bardzo wydajne i nie będzie sprawiało niespodzianek jak obecny komputer w postaci przycinek.. Czekam na propozycje. 

 

Link to post
Share on other sites

Rendering materiałów z gier oraz filmików nagrywanych na imprezach (wesela, komunie itp.)

Programy jakie zazwyczaj używam to Adobe Premiere Pro, Sony Vegas, Pinnacle Studio i mnóstwo darmowych, mniej zaawansowanych.

Materiał jaki jest renderowany został wymieniony wyżej.

Chyba wiadomo o co chodzi. 

 

Co do samego zestawu to chciałbym aby był to najwydajnieszy a zarazem najbardziej opłacalny zestaw na rynku - po co mi taki ? 

Po to aby do końca tego roku pograć spokojnie we wszystkie tytuły na najwyższych ustawieniach graficznych, popracować nad obróbką filmów (cut-scenki, podkładanie dźwięku, wycinanie niepotrzebnych ujęć, zmiana wielkości pliku itd.) i przede wszystkim nie robić upgrade w tymże roku. Poza tym chciałbym bardzo dobrze ulokować ciężko zarobione pieniądze, w sprzęcie, który jest sprawdzony przez wiele osób, przyniesie mi wiele frajdy i zabawy i będzie chodził przez najbliższy czas. 

Zapomniałem dodać, że można proponować swoje propozycje, im więcej tym lepiej - maksymalnie mogę przeznaczyć na ten cel 10k, ale pod warunkiem, że będzie się to opłacało, choć doskonale wiem, że w dzisiejszych czasach komputer za 6k jest już mega wypasiony i pozwala na większość rzeczy wymienionych przeze mnie. Jeszcze planuję z pozostałych pieniędzy zakupić monitor 27' i zestaw myszka + klawiatura dla gracza, mam nadzieję, że funduszy nie zabraknie, a jeszcze coś zostanie, aby kupić coś bliskiej osobie. Trochę się rozpisałem, ale wolę wszystko dobrze wyjaśnić. 

Link to post
Share on other sites
 
Razem 5166zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Wydajny procesor 4 rdzenie / 8 wątków z odblokowanym mnożnikiem pod OC, 16GB RAM o wysokim taktowaniu, płyta główna odpowiednia by ten procesor podkręcić maksymalnie możesz tutaj rozbudować pamięć do 32GB, wydajny cooler w postaci Macho black White, GTX 970 od Asusa z półpasywnym układem chłodzenia ponadto karta dobrze wykonana z Backplate, 2 x HDD po 1TB przy czym jeden na odczyt surowizny, a drugi na zapis gotowego rendera jednoczesny odczyt i zapis stanowi wąskie gardło dla procesora, SSD 250GB na OS i SOFT, drugi na disc swap / disc cache,wszystko w wyciszonej obudowie Fractala, do tego cichy i częściowo modularny zasilacz z zapsem mocy i 5 letnią gwarancja producenta oraz nagrywarka DVD, jeśli będzie potrzebna.
 
Z czasem można dołożyć dwa kolejne HDD w RAID 10 co zwiększy odczyt i zapis materiału.
 
Gdybyś chciał coś z większymi możliwościami rozbudowy możesz przemyśleć taki zestaw na socket LGA 2011-3.
Co on tutaj takiego wnosi, przede wszystkim możliwość wrzucenia maksymalnie 64GB RAM i zmiany o 6 / 8 rdzeniowe procesory.
 
 
Razem 7891zł + kod wyżej
 
Tutaj już znajdziesz wydajniejszy procesor 6 rdzeni / 12 wątków oczywiście do OC, ciche wydajne chłodzenie od Bequiet, płytę główną z 8 bankami na pamięć co daje maksymalne możliwości rozbudowy do 64GB, trochę pojemniejsza obudowa nadal wyciszona, mocny zasilacz z półpasywnym trybem pracy gdzie przy tak dużej mocy będzie bardzo cicho do tego jednostka posiada certyfikat gold w pełni modularne okablowanie i również 5 letnią gwarancję. Gdybyś chciał na tym ostatnim elemencie zaoszczędzić to z powodzeniem możesz wybrać o 200zł tańszy Cooler Master G650M 650W 80+ Bronze 120mm modular

Wkradła się literówka  w cenie pierwszego zestawu jest to 6166zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeanalizowałem sobie obydwa zestawy i szczerze to nie wiem, który lepiej się opłaca... Oczywiście zestaw numer dwa jest pod paroma aspektami lepszy, jednakże czy aby na pewno jest to na tyle wydajniejsze i przydatne, że opłaca się dołożyć aż tyle pieniędzy ? Tutaj mogą pojawiać się różne opinie, ja jestem sceptycznie nastawiony jak na razie do tego zestawu..

Jeśli chodzi zaś o pierwszy zestaw to wszystko wygląda dość dobrze chociaż osobiście zmieniłbym kartę graficzną na 970 od MSI, dysk na WD RED 3TB i cały czas nie daje mi spokoju dlaczego jest tutaj umieszczony stary procesor tzn. poprzednia edycja a nie nowsza, cena jest może trochę wyższa, ale jednak wnosi coś nowego, przecież nie zmienili tylko liczb w nazwie...

Ogólnie to podobają mi się te zestawy i ciężko wybrać faworyta, chciałbym aby znalazła się osoba, która postarała się o złożenie "obecnie" najwydajniejszego komputera za rozsądne pieniędze oczywiście, spoglądając na różne fora i przede wszystkim artykuły (mam nadzieję, że nie sponsorowane) to można spotkać tam komputery, który są bestiami i kosztują ponad 7k ale spełniają swoją rolę w 100% ;-) 

Link to post
Share on other sites
zmieniłbym kartę graficzną na 970 od MSI,

Skoro nie zależy CI na lepszym wykonaniu i Backplate to 50zł taniej masz to GPU MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg + Wiedźmin 3

 

 

dysk na WD RED 3TB

To są dyski pod NAS, do tego sporo wolniejsze, jeden HDD pod obróbkę to podcinanie sobie skrzydeł na własne życzenie.

 

 

cały czas nie daje mi spokoju dlaczego jest tutaj umieszczony stary procesor tzn. poprzednia edycja a nie nowsza, cena jest może trochę wyższa, ale jednak wnosi coś nowego, przecież nie zmienili tylko liczb w nazwie...

 

Procesory różnią się tylko taktowaniem w i7 4790K jest to wyższe taktowanie bazowe nic więcej i rzekomy lepszy glut pod IHSem.

Sony Vegas http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-core-i7-4790k-test/strona/22351.html?

Cinebench http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,14

APP / AAE http://pclab.pl/art58123-24.html

Różnica tkwi w taktowaniu zegara.

 

 

 

chciałbym aby znalazła się osoba, która postarała się o złożenie "obecnie" najwydajniejszego komputera za rozsądne pieniędze oczywiście, spoglądając na różne fora i przede wszystkim artykuły

Powodzenia, w oczekiwaniu na lepszą propozycję  ;), chociaż kto wie wpadnie tutaj któryś ekspert i coś tutaj wykręci  ^^..

Edytowane przez Sadek.0
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Procesory różnią się tylko taktowaniem w i7 4790K jest to wyższe taktowanie bazowe nic więcej i rzekomy lepszy glut pod IHSem.

 

Dodam, że 4790k jest chłodniejszy zegar w zegar i ma agresywniejszy Turbo Boost. Ale fakt, jeśli autor chce mniejszych temperatur i dzięki czemu lepsze OC to może pokusić się na 4790k...

 

Na dole dwie fotki na których warto zwrócić uwagę na temperatury :)

http://static.cms.netshare.pl/cms/2014/06/temp-4ghz-1275v-i7-4790k.png

 

http://static.cms.netshare.pl/cms/2014/06/temp-4ghz-1275v-i7-4770k.png

Edytowane przez braxi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiedziałem trochę nad układaniem zestawów, ułożyłem ich mnóstwo, za każdym razem coś mi nie pasowało... Jednak po wielu namysłach doszedłem do wniosku czy zestaw, który zaprezentuje będzie w miarę okey.. W temacie głównym celem stało się renderowanie i praca to co tak naprawdę jest tylko dodatkiem, pasją i hobby, czasami okazjonalnie pracą dodatkowąza którą nie ma kokosów.. Niestety.. Głowny cel do gry, takie miało byc przeznaczenie.. Zaprezentuje co udało mi się poskładać: 

 

MOBO: MSI Z97 Gaming 5

CPU: Intel i7-4790K

RAM: Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600mHz 

GPU: Gigabyte GTX 980 Gaming G1

SSD: Crucial MX200 250GB

HDD: WD Black 3TB

Cooler: Be-Quiet Dark Rock Pro 3

PSU: Corsair RM Series 750W Modular

Case: Zalman Z11 Plus

 

Myślę, że jest to idealny zestaw do gier, powinien pociągnąć każdą grę na ULTRA, a to jest dla mnie priorytetem... Jeśli coś do czegoś nie pasuje to piszcie, chętnie przeczytam waszą opinię na temat tego co stworzyłem.. 

Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie jedno konkretne pytanie. Czy chcesz dokładać 1 tysiąc do karty,która różni się około 10% wydajnością od poprzednika? ;) Rozumiem,gry grami. Ale to już grubo przekroczona granica wydajność=cena. Karta 970 GTX od MSI czy też Inno3D ciągnie wszystkie gry na ultra z bardzo przyjemną kulturą pracy. Do reszty podzespołów nie mam uwagi. Jedynie obudowę mógłbyś wymienić na Fractal Design Delfine R4-koszt około 400zł.

Edytowane przez Sznitek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do czego potrzebna Ci płyta główna za ~600zł tego nie wiem zbędny wydatek, wybrałeś wolniejszą pamięć, czyli wydajność w grach będzie nieco niższa,  GTX 980 w dodatku od Gigabyte będzie głośno dopłacasz świadomie 1000zł za 10-12% wyższą wydajność w stosunku do GTX 970, WD Black to drogie i głośne dyski w tej samej kwocie masz 2 x Seagate Barracuda 2TB dlaczego dwa twardziele wspominałem już wcześniej, cooler do tego procesora wystarczy Dark Rock 3 bez Pro, zasilacz 750W na co 550W ma tutaj ogromny zapas mocy, kiepska obudowa w tej cenie masz lepiej wykonanego Gelida Darkforce.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...