Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widziałem, że zastanawiałaś się nad Vostro 5470. Mam go od kilku dni i jeżeli chodzi o konstrukcję to jestem bardzo zadowolony. Lekki, zgrabny i ogólnie taki jak miał być. :) Mam go z procesorem i3, 4 GB RAM, dyskiem HDD 500. Ogólnie ja zazwyczaj komputer wykorzystuję do pracy z pakietem office oraz programami do księgowości i magazynowania. Prywatnie tylko przeglądarka i spotify.

Wydajnościowo jestem zadowolony w prównaniu z poprzednim laptopem, lecz zastanawiam się nad montażem dysku SSD za jakiś czas.

 

Jak coś to pytaj, postaram się odpowiedzieć na pytania. Jak ktoś szuka w miarę mobilnego laptopa z serii biznesowych to ten jest jak najbardziej ok. Dla niektórych wadą może być błyszcząca matryca, ja natomiast na to nie narzekam bo korzystam z  niego w domu lub biurze.

Edytowane przez radwys
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Czyli lepiej nie?

 

To chyba takie Lenovo: http://allegro.pl/dotyk-lenovo-flex-2-14-fhd-i5-8gb-gf840-4gb-win8-i5284764195.html

Dotyk mi do niczego potrzebny nie jest ale parametry są fajne. I cena nie jest najgorsza. Tylko procesor jest i5 U - czy to znaczy że jest niskonapięciowy i do niczego się nie nadaje? :P

Edytowane przez smallinsize
Link to post
Share on other sites
Zalety
+ Elastyczny zawias
+ Prosta konstrukcja
+ Godna urządzenia wejściowe
+ Szybkie SSD
+ Dedykowany procesor graficzny
+ Gigabit LAN
+ Przyzwoite głośniki
+ Cicha praca
+ Możliwości ograniczone do gier
+ Wyświetlacz Full HD
+ Dobre wyniki w praktyce
 
Wady
- Wyświetlacz czasami rozmyte
- Problemy skalowania
- Bardzo błyszczący panel
- Mała bateria
- Ograniczona pojemność
- Ciepła przy maksymalnym obciążeniu
- Tylko jeden port USB 3.0

 

 

Na pewno konstrukcyjnie słabo

Porównaj z
https://www.youtube.com/watch?v=n5jI-WrgDZs

Link to post
Share on other sites

Ten Dell jest droższy - taki z i3 i zintegrowaną grafiką kosztuje 3k. W Lenovo mam GForce'a i i5. Oczywiście wygląda fajniej, ale jednak drogo... :/

 

Problemy skalowania? - w sensie, że za wysoka rozdzielczość na tak mały monitor i coś się wtedy tam kiełbasi?

Ograniczona pojemność? - czego?

Link to post
Share on other sites

coś się wtedy tam kiełbasi?

Ikony, menu - każdy element który nie jest wektorowy a bitmapowy.

 

 

 

Ograniczona pojemność? - czego?

Limited storage capacity - w teście miał zamontowane Samsung SSD PM851 128 GB 

 

 

Ten Dell jest droższy - taki z i3 i zintegrowaną grafiką kosztuje 3k.

Jak mówiłem potrzebuję więcej informacji.  

Link to post
Share on other sites
Napisz dla kogo ma być przeznaczony (płeć, przybliżony wiek - gimnazjalista/student/30+/40+) czy rodzinny, na firmę czy osobę prywatną, na raty (pomiń jeśli za gotówkę) ?

Odp: Dla mnie - studentka 3 roku PW. Jestem na Papiernictwie i Poligrafii (tak, to ma związek z grafiką); na firmę

Czy laptop ma być od razu w zestawie z systemem (Windows 7/8.1/10) jeśli nie czy cena ma uwzględniać jego zakup? Masz własny (BOX lub OEM) albo z uczelni (DreamSpark) lub wgrasz wersje demonstracyjną Windows lub będziesz używać Linuxa - napisz.

Odp:Bez systemu - wezmę z uczelni

Jaki rozmiar cię interesuje 10”-11,6”-12”-13,3”-15,6”-17”-18” - sprawdź miarką (szerokość z parametrów) jeśli nie jesteś pewien. Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg?

Odp:13 - 14"

Czy laptop ma być z SSD czy HDD (ewentualnie hybrydowy SSHD). W 95% sprzedawanych modeli z dyskami SSD są one dokładane przez sklepy (HDD są wyjmowane i wsadzane do obudowy USB 3.0). Jeśli chcesz dokupić lub wsadzić własny SSD oddzielnie - jak maja być zamontowany na SATA (2,5”) lub mSATA lub M.2. Czy zależy ci na napędzie DVD i ewentualnie montażu w jego miejsce z HDD za pomocą “HDD Caddy”?

Odp: Oczywiście wolałabym SSD. Napędu nie chcę.

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć (w PLN) i co w tej cenie ma się znaleźć. Ewentualnie do czego możesz dołożyć albo z czego zrezygnować w tej cenie? Czy sam laptop czy jeszcze w cenie ma się znaleźć (jakby trafił się “zestaw” żeby było wiadomo od razu czy go pomijać) np. torba/plecak, myszka przewodowa/bez przewodowa, podstawka chłodząca (przy mocnej grafice zalecane) i inne. Jeśli już coś masz napisz (np. 2-gi laptop - żebyśmy wiedzieli czy to np. będzie jedyny komputer w domu, komputer stacjonarny np. z i3/i5/i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.). 

Odp: myszkę bezprzewodową mam; podkładka chłodząca by się przydała, torba/plecak też :)

Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie

Odp: Dużo noszę komputer i fajnie by było jakby się nic nie pokruszyło. Nie mam jednak specjalnie wygórowanych wymagań w tej kwestii.

Jaka rozdzielczość matrycy cię interesuje (1366/1600/1920) oraz typ (TN - IPS, błyszcząca - matowa) i czy ewentualnie rozważasz pracę na zewnętrznym monitorze (lub jednocześnie na kilku) np. po HDMI/DisplayPort/WiDi/Stream (WiFi)....

Odp: Rozdzielczość od 1440; matowa jest fajniejsza ale błyszcząca też może być; tak, pracuję na zewnętrznym monitorze.

Gdzie będzie on używany, głównie biuro, dom biurko - łóżko, samochód/tir, w terenie?

Odp: Wszędzie - uczelnia, łóżko, biurko, pociąg, autobus, na dworze raczej nie

Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli nie grasz w nic) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania

klasy 0: przeglądarkowe np. z Facebooka, NK.pl i inne oparte na flash, HTML5, Hearthstone HoW ?

niskie wymagania: League of Legends, DOTA2, Counter-Strike 1.6, The Sims 3, Minecraft

średnie wymagania: Fifa 15, Diablo III, Counter-Strike: GO, The Sims 4

duże wymagania: Crysis 3, GTA IV, Battlefield 4

największe wymagania: Assassin’s Creed Unity, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V

Odp: średnie/niskie wymagania - nie grałam w nic wcześniej bo miałam HP Mini, chętnie bym to jednak zmieniła :)

Programy

konkretne programy (napisz w “odp”) - jeśli AutoCad to 3D czy 2D, Sony Vegas (zawodowo) inne ?

inne  (napisz w “odp”) multimedia, praca biurowa, akceleracja sprzętowa dla programów profesjonalnych … 

Odp: PS, Illustrator, InDesign

Wymagania specjalne (np. VGA/D-SUB, matowa matryca, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G/LTE, złącze stacji dokującej etc.)

Odp: podświetlana klawiatura

Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo konkretny kolor, etc.)

Odp: Lubię HP

Własna propozycja (model wybrany samemu)

Odp: Lenovo Flex 2 14

Link to post
Share on other sites

Ratuję się co do kwestii estetyki - http://allegro.pl/inne-akcesoria-skorki-na-laptopa-77888 

 

Oba to modele tej samej firmy Lenovo

Lenovo Flex 2 14 - model multimedialny / pół-konwertowalny - matryca glere, procesor i5 4-ta generacja - mimo zapewnień ani prestiżowe ani stylowe, model dla okazjonalnych graczy, 

Lenovo ThinkPad E450 - model aspirujący do serii biznesowych - matryca matowa, procesor i5 5-tej generacji, większa bateria i nowszy procesor przełożą się na dłuższą pracę na akumulatorze, dysk SSD (raczej fabryczny*) lepsza karta sieciowa + WiDi, konstrukcyjnie znając wcześniejsze modele posłuży dłużnej bezawaryjnie od Flexa 

Uwagi - oba modele maja ograniczoną gwarancję przy zakupie na firmę do 12m - http://support.lenovo.com/pl/pl/contactus/upgradewarranty

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/inne-akcesoria-skorki-na-laptopa-77888

Lenovo Flex 2 14 - matryca glere, model multimedialno / pół-konwertowalny, dla okazjonalnych graczy i mimo napisu "prestiż i styl" brak takich cech wyróżnikowych, procesor i5 4-tej generacji, 

 

Lenovo ThinkPad E450 - matryca matowa, model aspirujący do klasy biznesowej, mimo słabszej grafiki na pewno wyróżni go wykonanie i trwałość, dysk ssd (zapewne*) fabryczny ale nie dużej pojemności, procesor i5 5-tej generacji, większa bateria - dłuższa praca ze względu na nowszy procesor i dysk ssd, słabsza kamerka lepsza karta sieciowa

Niestety nie mogę się podzielić żadnymi recenzjami ani testami bo jeszcze ich nikt nie zrobił a opieram się na wcześniejszych modelach tej serii.

 

Podobieństwa: brak napędu, podobna waga

 

Oba modele przy zakupie na firmę mają ograniczoną gwarancję do 12m - rozszerzenie itp. http://support.lenovo.com/pl/pl/contactus/upgradewarranty

Edytowane przez fxjerzy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...