Skocz do zawartości

i7 3770k do tego gtx 780 a zasilacz 400W


Recommended Posts

Witam mam do kupienia za 3 tysiące taki oto zestaw:

Płyta główna Sapphire PURE Platinum H61 (IPC-CI7S10H61) 

Procesor Intel I7 3770

 16GB RAM 1600 MHZ 

Karta graficzna Nvidia GTX 780

Dysk 3,5'' SEAGATE ST1000DM003

Zasilacz 400 WATT STRAIGHT POWER E9 400W

 Obudowa Fractal Design Node 304

 

Co o tym sądzicie czy to da rade, jest złożony chodzi, ale czy zasilacz podoła i tak musiałbym zmienic płyte i bude, dolozyc chlodzenie i zrobic OC, no i zasilacz jeśli coś. Bardzo proszę o doradzenie.

Link to post
Share on other sites

1) Zasilacz powiedzmy na styk.. Ja zastanowił bym się za wymianą na coś Lepszego, powiedzmy BeQuiet 530W. 

2)* OC procesora to raczej nie zrobisz, ponieważ jest to wersja bez K (co innego w temacie, co innego w poście), możesz go trochę podnieść BCLK, i jeżeli płyta pozwoli to o wksaźniki TURBO. Jak ci się uda to wydoisz z niego max 10% więcej (bardziej nastawiałbym się na 5%). 

3) Jeżeli chcesz robić OC Karty Graficznej to definitywnie wymień zasilacz. Sprawdź czy karta ma chłodzenie autorskie, czy jednak jest to referent. Na referencyjnej dużo z OC nie wydoisz.

 

 

Ogólnie zestaw pod GRY jak najbardziej, tym lepiej że możesz to wszystko władować do jakiegoś MINI ITX'a, dzięki czemu będziesz miał małego, potężnego, mobilnego potwora. Jednak z OC tutaj bym zrezygnował.

Płytę bym zostawił.

Kupił jakieś low-profile ciche chłodzenie pod procesor. I zakupił zasilacz oraz obudowę Mini ITX, bo ten fraktal niby mini iTX a wydaje się być olbrzymi. 

 

*Po przeczytaniu postu uznałem że procesor jest bez K. 

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...