Skocz do zawartości

Android - EMULATORY - czyli jak uruchomić programy z Androida na innych platformach


Recommended Posts

Założyłem ten temat by podzielić się doświadczeniami z emulacją androida na innych platformach. Głównie pod Windows, ale na iOS też podobno się da :)

 

Na początek te, które uważam za najlepsze. Jeśli Macie jakieś inne ciekawe emulatory, czy uwagi, spostrzeżenia to śmiało Piszcie. :)

 

Windroy - ciekawy emulator, który nie pracuje w Virtual Box, działa jako program Windows, można powiedzieć "wprost na kernelu" Windows. Szybki i płynny.

 

Droid4X - jeden z najszybszych emulatorów, ku mojemu zdziwieniu pracuje szybciej i mniej laguje niż tanie tablety z Androidem :) Jego dużą zaletą jest możliwość pełnego skonfigurowania myszy i klawiatury. Jedyną wadą jest mała liczba możliwych do ustawienia rozdzielczości, w której brakuje Full HD.

 

Andy - jeden z najbardziej znanych, działa bardzo dobrze, ale ma problemy z prędkością, czasem praca na nim przypomina pracę na tanich, słabych tabletach. Za to mamy bardzo dobra emulację, kompatybilność i duże możliwości ustawień.

 

Blue Stacks - jest to chyba Numer 1, nie wymaga VB, czy innych dodatkowych programów, jest uznawany za jedne z najbardziej kompatybilnych emulatorów, recenzenci piszą o ponad 90% zgodności, potrafi uruchomić APK dla ARM oraz x86. Co ciekawe potrafi uruchomić APK wprost z pulpitu Windows :) 

Na minus niestety należy zaliczyć to, ze Blue Stacks to bardziej środowisko uruchomieniowe, niż pełny emulator Androida, świetnie się sprawdzi gdy chcemy zagrać w gry czy uruchomić aplikacje Androida - ale jeśli zależy nam na pełnej emulacji to już nie.

 

Geny Motion - uznawany za jeden z najszybszych emulatorów, konkurent dla Blue Stacks, bez problemowo obsługuje Copy & Paste, między emulowanym Androidem a Windows. Posiada duże możliwości konfiguracyjne, oraz obsługuje sensory - więc jeśli Macie jak ja tablet z Windows - to bez problemu odpalicie np. w emulatorze nawigację - a emulator poprawnie odczyta dane z modułu GPS. niestety darmowa wersja jest okrojona z niektórych funkcji, a płatna kosztuje 30€ za Użytkownika Miesięcznie. Co jest dość wygórowaną ceną, przynajmniej jak na Polskie realia :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czemu chciałyś emulować androida? Ani na to nie ma programów ani gier dobrych? Czy to na zasadzie "bo można" ?

Sorki ale android i inne mobilne rozwiazania sprawdzaja sie tylko gdy sa mobilne, nie gdy sa emulowane na desktopie. Desktopa do kibla nie wezmiesz zeby popisac obrazliwe komentarze na youtubie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A słyszałeś o Tabletach z Windows ? Ja mam taki, na tym forum też jest dużo osób mających tablety.

 

Na takim tablecie można bardzo dużo, ale Android ma więcej gier i aplikacji i tu przydaje się Emulator - mamy normalny PC w postaci tabletu, na którym można pracować a na dodatek można odpalić aplikacje i gry z Androida.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy się uruchomi na 1 GB RAM. W ustawieniach określamy ile RAM chcemy przeznaczyć na Emulator. Oczywiście nie na szalejesz :) i na 100% nie będzie Ci dzialał tak płynnie jak byś miał 2 GB. Ja mam w moim tablecie 4 GB RAM'u - więc przydzielenie 2 GB nie stanowi problemu :) - u Ciebie 512 MB - bo zwykle emulatory przydzielają standardowo połowę lub 1 GB.

 

Napisz o co chodzi w tym Webcam'em ? Kamery w moim tablecie działają normalnie.

 

KOLEJNY testowany przeze mnie emulator :

 

AMIDuOS - jest to produkt firmy AMI, slynnego producenta BIOS'ów do płyt głównych. Niestety mam tylko 30 dniową wersję testową, później trzeba zapłacić 9.90$ - po kilku dniach muszę stwierdzić, że jak skończy się moje 30 dni testowych to go kupię :)

Szybki, płynny, z masą ustawień, ma pełne wsparcie dla Sensorów, prowidłowo pokazuje siłę sygnału WiFi oraz poziom naładowania akumulatora. Standardowo nie posiada Sklepu Google - ALE - można go łatwo doinstalować.Działają gesty, MultiTouch, oraz mamy pełną obsugę klawiatury i myszy. Na dziś to jeden z moich faworytów :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Każdy się uruchomi na 1 GB RAM. W ustawieniach określamy ile RAM chcemy przeznaczyć na Emulator. Oczywiście nie na szalejesz :) i na 100% nie będzie Ci dzialał tak płynnie jak byś miał 2 GB. Ja mam w moim tablecie 4 GB RAM'u - więc przydzielenie 2 GB nie stanowi problemu :) - u Ciebie 512 MB - bo zwykle emulatory przydzielają standardowo połowę lub 1 GB.

 

Napisz o co chodzi w tym Webcam'em ? Kamery w moim tablecie działają normalnie.

 

KOLEJNY testowany przeze mnie emulator :

 

AMIDuOS - jest to produkt firmy AMI, slynnego producenta BIOS'ów do płyt głównych. Niestety mam tylko 30 dniową wersję testową, później trzeba zapłacić 9.90$ - po kilku dniach muszę stwierdzić, że jak skończy się moje 30 dni testowych to go kupię :)

Szybki, płynny, z masą ustawień, ma pełne wsparcie dla Sensorów, prowidłowo pokazuje siłę sygnału WiFi oraz poziom naładowania akumulatora. Standardowo nie posiada Sklepu Google - ALE - można go łatwo doinstalować.Działają gesty, MultiTouch, oraz mamy pełną obsugę klawiatury i myszy. Na dziś to jeden z moich faworytów :)

Pytałem dlatego, że taki Andy bootował się z 30 minut, po czym już zabiłem proces, bo nic nie szło do przodu - ustawiłem minimalną ilość ramu, a mimo to system praktycznie nie odpowiadał.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj z Windroy lub AMIDuos - Andy, podobnie jak Droid4X działają w oparciu o Virtual Box - więc to kolejny pośrednik i "zbieracz" RAM'u.

 

Windroy czy AMIDuos działają wprost "na kernelu" Windows, powinny być szybsze i mniej RAM'mu będa potrzebować.

 

Po ostatnich moich testach wynika, że Droid4X, Windroy oraz AMIDuos są znacznie szybsze niż Andy.

 

Spróbuj któryś z nich - w końcu nic nie tracisz :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...