Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

TT Smart Se 530w - Fan Swap

zasilacz swap fan wentylator thermaltake

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 geffer

geffer
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 16:30

W poszukiwaniu ciszy, nadszedł czas na fan swap mojego Thermaltake'a Smart Se Modular 530W. Z uwagi na bardzo głośną pracę pod obciążeniem zdecydowałem się w pierwszej kolejności na wymianę wentyla.

Po drobnym researchu zdecydowany jestem na BQ Pure Wings 2 140mm, ale napotoczył się gdzieś też Enermax T.B. Silence Manual VR UCTB14A 140mm http://proline.pl/?p=EMX UCTB14A 140MM który widzę jest ciut cichszy na papierze, lecz pytanie jak w realu, który bardziej się spełni jako swap do PSU ? Ew. może polecacie coś innego ? Nie ukrywam, zależy mi tylko i wyłącznie na ciszy no i żeby łożysko nie terkotało. 

• 0

#2 pasiak123

pasiak123
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 21:03

Ja mam TT Smart SE 730W i zawsze myślałem żeby tak enermaxa wsadzić tylko narazie nie mam kasy.
Ogólnie mam wentylator enermaxa w obudowie cisza i dobre wykonanie. Jak do mnie za te pieniądze nie ma lepszych wentylatorów:)

• 0

#3 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1310 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 10:43

Używam wersji Enermaxa UCTB 12 jak i 14 i jeśli chodzi o ciszę to absolutnie polecam. Nic ich nie słychać a jednego 12cm mam w zasilaczu.

• 0
Spoiler

#4 geffer

geffer
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 16:24

no właśnie mam dylemat pomiędzy pure wings 2 a UCTB

• 0

#5 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1310 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 16:30

Wiem, że UCTB będzie bezgłośny. Wiele osób chwali również PW2. Mam sprawdzone Enermaxy i dlatego je polecam.

Przy mojej konfiguracji z zasilacza przy obciążeniu letnie powietrze wylatuje z zasilacza. Dodam, że przed wentylatorem (zasilacz oczywiście) mam filtr.

• 0
Spoiler

#6 montex

montex
  • Ninja

• 113 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 10:25

Sam mam zamiar wykonać to samo, tylko nie wiem jakie podpięcie jest w zasilaczu  - podobno 2pin, w dodatku wlutowane, jakby ktoś mógłby sprawdzić byłoby super. :)

• 0

Intel Pentium G3258 @4,4GHz 1,15v | SPC Fera 2 v2 | Gigabyte B85M-D3H | Asus Radeon R7 260x OC 2GB | 8GB Goodram Play 1600Mhz | WD Blue 1TB | Thermaltake SmartSE Modular 530w | Zalman Z3 Plus

#7 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1310 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 12:04

A nie prościej obciąć oryginalny kabel i zaizolować a nowy wentylator podłączyć na stałe do płyty głównej czy wprost do molexa?
  • 0
Spoiler

#8 Asica10

Asica10
  • Entuzjasta

• 554 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 16:36

Mam enermaxa cluster advanced 120 i BQ PW2 140

Enermax jest głośniejszy od BQ ale za to jest wydajniejszy.  Enermaxy maja specyficzny terkot łożyska (słychać nawet na filmach na youtube jak się wie czego szukać/co słuchać). Nie jest to głośny dźwięk jednak w nocy mi przeszkadza (lubię bezwzględną cisze) i jest najgłośniejszym wentylatorem w moim zestawie.

Ja mam w tym zasilaczu BQ PW2, dodam tylko że zasilacz podaje prawdopodobnie troche mniejsze napięcie (jak jest mało obciążony i chłodny) niż 5v przez co BQ nie zawsze startuje. Dlatego ja wyciągnąłem wtyczke na zewnątrz podłączyłem pod wyjście na płycie głównej i ustawiłem zależność obortów od temp procka (wyższa temp procka = procek obciążony = większe obciążenie zasilacza = zasilacz cieplejszy) i działa mi tak juz troche czasu i jest ok .

Wiem że dla jednych enermax jest cichy ale cisza to względne pojęcie. Podaje tylko moje odczucia. 

zrobiłem test i kazałem Żonie sprawdzić czy słyszy żeby coś terkotało w komputerze przy zamkniętej budzie i nic nie słyszała do póki nie pokazałem czego ma słuchać :)

Gdybym miał kupić teraz jakiś went 120 lub 140 to z moich co mam w budzie najlepiej wypada BitFenix Spectre PRO PWM (dokładnie ten model bo są modele bez PRO i PWM) jest cichy łożyska nie słychać a na wyższych obrotach słychać szum powetrza który może nie jest cichy, ale jest przyjemniejszy dla ucha niż w innych wentylatorach  :P (bo szumu powietrza przepływającego z daną prędkością nie da się wyeliminować )

Użytkownik thcmaniac edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 16:38

• 0
CPU: R5 1600 @3.9GHz + EK-Supremacy Full Copper MOBO: GA-AB350N Gaming itx GPU: RX 580 8GB @1500MHz/2200MHz + EK-VGA Supremacy RAM: 2x8GB G.Skill TridentZ RGB 3200MHz CL16 PSU: RM650x Storage: MX200 250GB + Seagate 1TB
CASE: Fractal Define Nano S LC: 2x G2 Slim 240 + BitFenix Spectre PRO PWM // DDC + Barrow KIT // White Ice Pastel Display: LG DM2780D GigabyteM6980X + Roccat Taito

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasilacz, swap, fan, wentylator, thermaltake

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych