Skocz do zawartości

Aparat cyfrowy około 400 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Deathstar,

Recommended Posts

Witam,

poszukują aparatu cyfrowego w granicy 400zł. Najlepiej gdyby był to Canon z programem ustawienia ręczne. Dlatego Canon bo można wgrać CHDK.

 

moje propozycje:

http://www.redcoon.pl/B435563-Canon-IXUS-140_Aparaty-kompaktowe?refId=skapiec

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/9515018#techniczne

znalazłem także PowerShot SX210 IS lub sx230 hs z maualnymi ustawieniami

 

chodzi mi o aparat względnie mały żeby się mieścił do kieszeni.

 

nie mają one chyba ustawień ręcznych a do IXUSa 155 jeszcze nie ma CHDK.

 

aparaty mogą być używane

Edytowane przez Marko-
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli chodzi o Canona i CHDK - CHDK i jego funkcje są moim zdaniem dobre do wyższych modeli, w tego typu sprzęcie będzie bardziej ciekawostką aniżeli czymś bardzo przydatnym ;). Nie mniej, z tych które podałeś najlepszym będzie sx230HS - matryca CMOS, ogólnie całkiem nieźle. Jeżeli wchodzą w grę używki to jest to w sumie dobry wybór, jednak zainteresuj się także FujiFilm FinePix F770 - widzę, że na allegro ktoś sprzedaje go w kup teraz z dodatkami za 460zł, a to jest aparat lepszy niż sx260HS, więc nieco wyższa półka: http://www.optyczne.pl/17.7-Test-Test_kompakt%C3%B3w_z_GPS_Jako%C5%9B%C4%87_zdj%C4%99%C4%87.html

 

Do tego masz natywną obsługę RAWów m.in. i ogólnie na prawdę ciężko jest znaleźć lepszego kompakta w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

W aparatach za 400pln jest już tryb manualny? Co się porobiło... RAWy też?

 

F770 to w sumie troszkę starszy model... nie mniej bardzo dobry sprzęt. Pamiętam, że jakieś pół roku temu, może troszkę więcej w Saturnie czy innym tego rodzaju sklepie widziałem ekspozycyjnego za 550zł. Gdybym miał kupować małpkę na co dzień i wydać poniżej 800zł to chyba właśnie na niego bym się decydował ;)

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - nie da Ci nic więcej niż dobry obecnie smartfon jeżeli chodzi o jakość obrazu, zyskujesz tylko zoom optyczny. Lepiej już poszukać czegoś używanego jak Fuji F770 EXR, Canon SX230 HS dla przykładu ;). Z nowych w tej cenie, a raczej za niewiele więcej bardzo fajny jest Panasonic DMC-XS3EP-K - matryca już CMOS, całkiem fajny obiektyw. Proponowałbym więc dorzucić te parędziesiąt złotych :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...