Skocz do zawartości

Komputer dla gracza z monitorem do 4500 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam serdecznie. W najbliższym czasie planuje kupno nowego komputera z przeznaczeniem do gier, wraz z monitorem. Chciałbym, żebyście ocenili zestaw, który mam na oku i powiedzieli co o nim myślicie, co zmienić.

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4500 zł     +/- 200 zł
  • Których części potrzebuję : cała jednostka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie osobiście, ale wchodzi to w grę.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: brak
  • Specjalne wymagania : w zestawie koniecznie chce któryś z GTX'ów 970
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/dun1Wh/
  •                                                http://www.morele.net/inventory/info/bNWHAW/
  • Inne : Chcę, żeby sprzęt starczył mi na naprawdę kilka dobrych lat.  GTA V na najwyższych będzie chodziło na stabilnych 60 fps'ach?  

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W każdym jest coś do zmiany.

Zaraz Ci coś złożę.


Zestaw pod OC

Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Wiedźmin 3

22MP65HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

Smart SE 530W 80+ 140mm modular

M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

R1 USB3.0 (b/z)

Razem około 4.7k

 

-4rdzeniowy procek z odblokowanym mnożnikiem

-GTX 970 od Palita z Wiedzminem 3 w zestawie

-Modularny i cichy zasilacz

-Sprawdzony SSD oparty o niezawodny kontroler

-Przewiewna buda z oknem i fabrycznym wyciszeniem

-Szybko taktowany RAM  z niskim radiatorem

-22 calowy monitor na matrycy IPS


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ

 

Jeśli nie chcesz kręcić wrzucasz sobie 4460+B85 HD3 a kasę dokładasz do:

-większego SSD np BX100/MX100

-większego monitora 2xMPxx od LG

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Patrząc przez pryzmat samego opóźnienia CL11 będzie słabsze,patrząc jednak ogólnie przez pryzmat wszystkich parametrów (szczególnie taktowania 2400>1600) zaproponowany przeze mnie RAM będzie wydajniejszy.

 

Możliwe,że mają wyższe temperatury niż droższe karty od MSI/ASUSa,ale z tym grzaniem bym nie przesadzał,tym bardziej,że 970 jest stosunkowo chłodną kartą.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie boxowe na CPU spokojnie się wyrobi na start bez OC Jeżeli chcesz poprawić kulturę pracy to patrz chociażby SilentiumPC Fera 2 HE1224Jeżeli coś pod OC to SilentiumPC Grandis XE1236

 

Ale MSI czy Asus? 

 

Jak dasz radę to wrzucać model od ASUSA który jest bardzo dobrze wykonany z backplatem. Przy tym modelu również chyba rzadziej trafiają się piszczące cewki. Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Wiedźmin 3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I wszystko jasne. Wielkie dzięki! :D


Jeśli zdecyduje się na i5-4460, aby zejść z kosztów, to poniższy zestaw będzie najlepszym możliwym za te pieniądze?

i5-4460

Monitor Samsung S24D391HL Płyta główna ASRock B85M

Asus GeForce GTX 970 STRIX

 

SUMA: około 4250 zł

Edytowane przez Jakubszef
Link to post
Share on other sites

Racja, przeoczyłem to. Które pamięci dokładnie proponujesz pod ten zestaw? 

Dalej zastanawiam się, która z 970 wybrać. Jak wcześniej wspomniałeś wybrałbyś Asusa. Rożnica w cenie 200 zł a różnią się temperaturą pracy no i trochę wydajnością. Więc pozostaje pytanie czy warto dokładać te 200 zł dla kilku FPS'ów i stopni Celsiusza :(

Link to post
Share on other sites

Możesz zostać przy tych pamięciach podanych wyżej. Może z czasem przesiądziesz się na Z87 / Z97. Pamięci 1600 MHz są raptem kilka złotych tańsze 

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

 

 

Jak wcześniej wspomniałeś wybrałbyś Asusa. Rożnica w cenie 200 zł a różnią się temperaturą pracy no i trochę wydajnością. Więc pozostaje pytanie czy warto dokładać te 200 zł dla kilku FPS'ów i stopni Celsiusza

 

200 zł jest tutaj bardzo mocny argumentem za GTX ZOTAC. Jeżeli nie należysz do ludzi, którzy to ciągle grzebią w kompie, którzy są wstanie skatować kartę wysokimi napięciami tylko po to, żeby wyszarpać ostatnie MHz które to zaś przełożą się na pojedyncze klatki na sekundę oraz, jeżeli nie jesteś osobą, która zamiast skupiać się graniu, patrzy ciągle w programy monitorujące temperaturę, to taki ZOTAC będzie akurat dla Ciebie. Oczywiście, bądź tutaj świadom nieco gorszej kultury pracy. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Przemyślałem sprawę i zestaw, który wybrałem wygląda następująco:
 

http://www.morele.net/inventory/info/dKE42b/

 

Jakiekolwiek zastrzeżenia? Jestem w stanie jeszcze trochę dołożyć, np. do lepszej płyty głównej lub dodatkowego chłodzenia, jeśli jest taka potrzeba.

Edytowane przez Jakubszef
Link to post
Share on other sites

Przemyślałem sprawę i zestaw, który wybrałem wygląda następująco:

 

http://www.morele.net/inventory/info/dKE42b/

 

Jakiekolwiek zastrzeżenia? Jestem w stanie jeszcze trochę dołożyć, np. do lepszej płyty głównej lub dodatkowego chłodzenia, jeśli jest taka potrzeba.

 

Odświeżam post. 

Proszę o ocenę poniższego zestawu:

 

http://www.morele.net/inventory/info/wGeXHS/

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-v316-034r-719129/Kartę bym wziął taką-trooszke droższa(170zł). Ale za to kultura pracy wprost doskonała. 970 od Palita nie ma najlepszych temperatur. Czasami potrafi również nieźle pohałasować ;)

Edytowane przez Sznitek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...