Skocz do zawartości

Czym napędzić AKG K701 ,bądź ich zmiana na inne.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Witam.

      Zakupiłem słuchawki AKG K701 i potrzebowałbym opinii czym mógłbym je w pełni napędzić? 

Oraz czy jest sens używać tych słuchawek do gatunków jak:

  1. elektro , dubstep , hardstyle , hardcore lub też techno.
  2. Głównie elektronika.
  3. Czasami również słucham rock'u.

 

      Aktualnie używam SHURE SRH750DJ oraz Prodigy HD2 ,które sprawdzają się wyśmienicie według mnie. ;p

 

( Do tej pory zastosowałem na akg k701 modów na bass takich jak otwarcie portu oraz dodanie flizeliny pod pady i według mnie za mały bass mają nadal dla mnie i grają one.... bez fun'u na prodigy hd2 ) 

 

     Wiele osób proponowało zmianę na " asus xonar essence stx " ,lecz nikt nie wypowiadał się z jakimiś szczegółami.

     W razie zmiany na inne mój budżet to 1000 pln.

Edytowane przez Yowise
Link to post
Share on other sites

od tego zacznę, że AKG-K701, to raczej nie słuchawki do elektroniki. :)

 

a czym je napędzić to np.;

Yulong D200 (rozdzielczy , dynamiczny,nasycony)

Aune S16 (przestrzenny,holograficzny)

Matrix Quattro DAC (analogowy,ciepły,sceniczny)

 

można również zostawić HD2 i poszukać wzmaka coś na miarę Heed Canamp II,Lovely Cube.

 

W razie zmiany na inne mój budżet to 1000 pln.

w razie zmiany słuchawek mamy rozumieć ?

Link to post
Share on other sites

Tak.  Bo w większości słucham właśnie elektroniki ( hardstyle , electro , techno ,trance , czasami Nu-disco , hardcore się czasami zdarza  , dubstep  )   Rock'u  , metal rzadko , ale to bardzo rzadko . 

 

A co do budżetu to właśnie 1 000 pln na słuchawki i bodajże 600 pln na jakiś wzmacniacz bądź na tą kartę "asus xonar essence stx " .Oraz w miarę możliwości słuchawki pół otwarte ,bądź nawet zamknięte ze względu na małe mieszkanie i słuchanie dosyć często nocą ;p Bo jeżeli AKG k701 są aż tak złe na elektronikę to po prostu je odsprzedam i kupię sprzęt ,który lepiej się sprawdzi ( na allegro kupiłem wręcz nowiutkie za 600 pln ) 

 

 

Bardziej preferuję karty muzyczne niż te zewnętrzne urządzenia ze względu na to iż czasami pogram sobie w jakieś gry,a słyszałem ,że wszelkiego rodzaju DAC'i lub inne zewnętrzne urządzenia jakby niszczą kompletnie 3d w grach :) 

 

 

Tak czy siak czekam na jakieś pomysły :)

Link to post
Share on other sites

Yowise, to 3d w grach polega głównie na sofcie i emulacji mimo tego, że karta muzyczna to gaming fatality za 600 zł made in china z komponentów za 20$ Tutaj poprostu trzeba dobrać odpowiedni dac np z wymiennymi opamp. Przynajmniej wiesz dokładnie co masz w środku.

Link to post
Share on other sites

Xonar Essence ST/STX i AIM to pełnoprawne konstrukcje audio, głównie stereo, posiadające bardzo dobrą jakość dźwięku oraz wymienne opampy. Atomowy nie siej głupot.


W cenie 400zł nie znajdziesz lepiej brzmiącego sprzętu od AIMa, a przynajmniej będzie to bardzo trudne, chyba, że sam stworzysz coś od podstaw i cena ostateczna to będzie jedynie wartość użytych podzespołów.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Fexxer , więc sugerujesz odsprzedać AKG K701 i zmianę na DT990  + AIM SC 808 tak?  

AIM SC 808 ,a Xonar Essence ST/STX mają jakąś różnicę między sobą czy według swojego upodobania? 

 

Czy karta z PCI-E x1  wejdzie mi do slotu dla kart graficznych  PCI-E x16 ? .  ( Posiadam płytę główną GA-B85M-D3H ) ,w której nie ma slotu PCI-E x1.

Oraz "Beyerdynamic DT 990 Pro" mają kilka wersji Omh ( 32 , 250... , a nawet 600 )  z tego co widzę na allegro ,a mam problem z napędzeniem już z AKG K701 co mają 62 Omh'y. Więc mam szukać tej wersji z 32? 

Link to post
Share on other sites

AKG K701 grają specyficznie, to szkoła grania AKG, czyli równe granie bez podbić, odchudzone brzmienie, do tego bardzo analityczne. Trzeba lubić takie słuchawki. Braknie Ci raczej basu i dociążenia, grają bardzo lekko, co z resztą jak czytam już sam stwierdziłeś. Ja mając podobnie brzmiące K612 Pro, zajęło mi trochę czasu zanim dobrałem pod nie tor, z tym, że one zagrały dobrze dopiero na torze za 2500zł. Miały odpowiednie dociążenie i bas się pojawił.

 

DT990 polecam w wersji 250Ohm, takie najbardziej uniwersalne. One basu mają sporo, powinny dobrze się zgrać z ST/STX a na pewno dobrze grają z AIMem :)


Nie porównuj tylko impedancji słuchawek, nie w tym rzecz. Z resztą impedancja i skuteczność czasem nie przekłada się na łatwość w napędzeniu. Z mojego doświadczenia AKG są sporo trudniejsze do napędzenia niż Beyery.

 

Mając DT990Pro stwierdzam, że taki STX/AIM bez problemu je napędzi i zapewni im dobrej jakości źródło :)

 

AIM + DT990Pro to zestaw za 1100zł, według mnie bardzo dobrze wyceniony uniwersalny zestaw do elektroniki i na początkową zabawę według mnie "must have". Warto od DT990Pro czy innych 990-tek zaczynać.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Okey chyba zrozumiałem. A czy karta wejdzie luzem na slot od karty graficznej czy nie? Bo nie mam tak małego portu wgl na płycie głównej jaką mają te karty dźwiękowe . Mam ino wolny slot od karty graficznej i slot taki jak dla Prodigy hd2. 

Link to post
Share on other sites

Jakaś znacząca różnica jest między DT990 , DT880 ( pół-otwarta konstrukcja ) ,a DT770? 

Bo mam dziwne przeczucie ,że DT770 zaś będzie słychać ino i wyłącznie bass ,czego chciałbym uniknąć :P Bo niezbyt mnie kręci walenie samym basem jak w starym samochodzie ze względu na to iż słucham bardzo wielu gatunków ,a powiedźmy rock z dużym bassem ,a resztą zagłuszoną... no niezbyt. 

 

Być może ten krótki opis da wam jakiegoś pomysła. :)

 

Z tego co zauważyłem bardzo mi się podoba średnica w K701 i ta równowaga ,gdyby nie ten braku bass'u ;p

Zaś w shure'kach mi chyba troszkę brakuje tej szczegółowości... takie mięcho trochę jest w nutkach jak w tym albumie : https://youtu.be/UcrDgR2bVXs,a z drugiej strony cała reszta mi się wydaje idealna dzięki czemu album jak ten : https://youtu.be/bCTuVw44RtM brzmi genialnie. 

Tak . wiem ,że mam dziwny gust. Heh :D

Link to post
Share on other sites
Bo mam dziwne przeczucie ,że DT770 zaś będzie słychać ino i wyłącznie bass ,czego chciałbym uniknąć :P Bo niezbyt mnie kręci walenie samym basem

Dużo basu,to one nie mają. Tak średnio -wersja o impedancji 250

Jakaś znacząca różnica jest między DT990 , DT880

DT880 są równiejsze w paśmie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

DT990Pro miały basu sporo, to samo będzie z DT770, ale one nie mają przebasowionego charakteru tylko bardzo przyjemny basowy pomruk :) Reszty pasm zwyczajnie nie brakuje, ale DT880 będą najrówniejsze, bo DT990Pro była wyraźna V-ka, podobnie było z DT770.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...