Skocz do zawartości

Czy zalałem Sony Xperię Z3 Compact


Recommended Posts

Witam,
Posiadam od kilku miesięcy Xperię Z3 Compact, telefon jest wodoszczelny.

Wczoraj, próbując go umyć, zapomniałem całkowicie domknąć jednej pokrywy, co uswiadomiłem sobie zaraz w chwili kiedy trochę zmoczyłem telefon. Natychmiast go wysuszyłem, jak potrafiłem.
Ulżyło mi, gdyż telefon działał poprawnie i nic mu się nie stało.
Wieczorem podpiąłem go do ładowania, wszystko działało jak trzeba.
Dopiero rano, kiedy probowalem odblokowac telefon, ten nie reagował. Po wciskaniu przycisku zasilania, wyświetlacz nie włacza się. Dodatkowo dioda kontrolna nie świeci się, mimo że teleofn podpięty jest do zasilania. 

Nie wiem co robić, czy możliwe aby woda dostała się nie tam gdzie powinna? Czy możliwe jest podratowanie jeszcze tego telefonu? Może jest jakiś sposób na dosuszenie go?

Link to post
Share on other sites

Całkiem możliwe że jest zalany

Pierwsze co się powinno zrobić po zalaniu to odciąć prąd. Dobrze jest wyciągnąć baterię a jak nie ma możliwości to wyłączyć

Jak nie ma możliwości rozebrania to go nie wysuszysz raczej

Na gwarancji Ci go nie naprawią

Narazie nie podłączałbym go do orądu

 

Mi kiedyś Samsung D600e lata temu wpadł do jeziora na obozie. Od razu wyciągnąłem baterię i go zostawiłem aby się suszył. Włączyć sie nie dało. Raz go włożyłem z przyzwyczajenia do kieszeni, chyba jakoś po 5 dniach i sam zaczął mi grać. Znowu 2 dni nie działał a później już normalnie. Taka dziwna sprawa

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

No ale jeśli nic innego mi sie zostanie? :/
Rozważam, żeby najpierw wysłać telefon do gwarancji, mimo że kontroler zabarwił się na czerwono :/ Ale może moga to uznać np. za wadę zaślepek czy cos w tym stylu.  A jeśli, co najbardziej prawdopodbne, to nie poskutkuje, to chyba tylko serwis zostaje :/ 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jak jest zabarwiony to przygotuj sporą kase na naprawę o ile sie będzie w ogóle opłacało a całkiem możliwe że nie.

Dla mnie ta ich wodoszczelność to ściema i głupota. Jakbym miał takiego to na pewno bym nie moczył a traktował tą wodoszczelność jako zabezpieczenie np przed deszczem jakbym musiał zadzwonić akurat

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...