Skocz do zawartości

Ocena wydajności MSI R6990-4PD4GD5, i7-2600K, MSI P67A-GD65(B3)


Recommended Posts

Witam forumowiczów. Spotkałem się z problemem, co skłoniło mnie do dołączenia do społeczności na tym forum.

 

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym Serwisantem sprzętu komputerowego dla firmy, w której pracuję. Sprawa tyczyła się modernizacji mojego PC, otrzymałem propozycję wymiany + dopłaty. Zestaw, który mi proponuje jest wiekowy, stąd pytanie dla Was: zestaw sprosta moim wymaganiom?

 

Wykorzystywany będzie głównie do gier Hi-Motion (nie ukrywam, że interesuje mnie rozgrywka w najnowsze tytuły), obróbki obrazu, sporadycznego strumieniowania (streaming) rozgrywki (z użyciem OBS'a) w 1080p.

 

Jestem totalnie zdezorientowany, gdyż poza pamięcią RAM wszystkie podzespoły są dla mnie totalnie nieznane, a specyfikacje przez wiek podzespołów nijak mogę odnieść w testach itd do dzisiejszych komponentów.  :cry:

 

zasilacz 1000W ANTEC TPQ-1000
grafika MSI R6990-4PD4GD5   
pamięć 4x2GB DDR3 Kingston Hyperx 2000 (tutaj pozostawiłbym swoje 2x 8GB)
procesor Core i7-2600K
płyta główna MSI P67A-GD65(B3)
chłodzenie CORSAIR Hydro H110

 

Jeśli jakieś kwestie są niejasne- odpowiem najszybciej jak tylko mogę.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

nie napisałeś nic o cenie by się wypowiedzieć o opłacalności tego zestawu

 

rozumiem że sprzęt już złożony, używka 

Bardziej chodziło mi o możliwości zestawu (wydajności) do wymienionych zadań (nowe gry, strumieniowanie, obróbka materiałów wideo). 

Ceny także nie znam, gdyż rozmowa zakończyła tymczasowo na zaprezentowaniu propozycji powyżej. Wymieniany byłby mój obecny zestaw:

 

Płyta główna MSI 760GM-P21 FX

Procesor FX4100

Grafika MSI GeForce GT630 4GB

Zasilacz 420W

Obudowa totalny noname, z aukcji allegro (dość ciasna, co byłoby problematyczne dla przyszłej rozbudowy, o której myślałem).

 

Na zaprezentowany w pierwszym poście + dopłata różnicy w cenie komponentów obu zestawów "na dziś".

 

Oczywiście sprzęt, który został mi zaproponowany jest złożony, został odkupiony od jednego z klientów Serwisanta (używany). Zapakowany do obudowy NZXT Phantom Black z dodatkowymi wentylatorami. Ze względu na to, że jest tam też chłodzenie wodne i sporo czasu zajęło zorganizowane wnętrza- Serwisant nie chciałby abym wybrał poszczególne elementy. Biorę całość oddając swój sprzęt (oczywiście kwestia dysku, ramu jest możliwa do negocjacji).

 

Bazowym powodem była modernizacja sprzętu, myślałem o samym wymianie procesora na AMD FX8350 + zasilacza + obudowy (w przyszłości planowałem kupić lepszą grafikę, a obecna obudowa zbyt ciasna- kiepski przepływ powietrza). 

Edytowane przez Orace
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...