Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Procesor 1366 pod skalp

1366 lga ihs skalp skapl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 silence

silence
  • Zapaleniec

• 1321 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 09:29

Witam,

z tego co się dowiedziałem to i7 920 ma IHS przylutowany więc będzie problem z jego demontażem. (chyba, że się mylę).

Chciałbym kupić procesor klasy powyższego lub lepszy, który pozwoli na ściągnięcie IHS i zmianę gluta. Może nawet pozbędę się IHS zupełnie.

Istnieją takie procesory pod 1366 ?

• 0

Spoiler

#2 sebbo98

sebbo98
  • Entuzjasta

• 729 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 17 kwiecień 2015 - 13:32

Tylko po co? Glut jest od IB w gore, w przypadku lutowanego ihs cieplo jest lepiej odprowadzane niz w cepach z pasta pod czapka. Gra niewarta swieczki, zmien platforme jesli koniecznie chcesz skalpowac :D

Użytkownik sebbo98 edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 13:34

• 0

#3 Wento

Wento
  • Maniak

• 2460 postów
  • Miejscowość:ZG

Napisano 17 kwiecień 2015 - 13:46

Może autor chce poćwiczyć skalpowanie na czymś tańszym? :)

• 0

"To prawda....-mruknął Puchatek, spoglądając w lustro i klepiąc się po brzuszku. -Nie liczy się rozmiar. Liczy się puchatość!"

Moderator globalny/Ekspert działu: Telefony komórkowe i smartfony / Pełne zestawienie Ekspertów

#4 silence

silence
  • Autor tematu
  • Zapaleniec

• 1321 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 13:52

Ćwiczenia mam za sobą a platformy nie będę zmieniał. Zadałem proste pytanie.

Chcę to zrobić jedynie dla lepszych temperatur. Ściągnięcie IHS na pewno by sporo dało ale odstrasza mnie zabawa w grzaniem procka palnikiem czy zapalniczką.

Może źle się wyraziłem. i7 920 jest lutowany więc gluta nie ma. Wiadomo o co mi chodzi.

Użytkownik silence edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 13:55

• 0

Spoiler

#5 sebbo98

sebbo98
  • Entuzjasta

• 729 postów
  • Miejscowość:Toruń

Napisano 17 kwiecień 2015 - 14:58

Temperatura topnienia cyny to +200°C raczej nie ryzykowalbym degradacji krzemu rozgrzewajac procesor do takiej temperatury.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 1366, lga, ihs, skalp, skapl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych