Skocz do zawartości

[ k.dźwiękowa ] Audigy 2 vs reszta świata <~~~600zł


Recommended Posts

Linka już dawno podałem na forum :)

 

Mod mikolaja jest dla mnie nie do końca oczywistą sprawą, bo trzeba zapłacić równowartość karty za lepszy dźwięk, tylko pytanie, co się poprawia? Nie wiem, nie było mi dane sprawdzić, w ciemno chyba nie pójdę, bo zawiodłem się wiele razy na sprzętach, które miały dobrze zabrzmieć.

 

Nie lubię gadać o rzeczach wyssanych z palca, więc piszę o tym, co miałem i z czym porównywałem. Mam takie, a nie inne podejście do sprawy, więc jakim prawem mi zarzucasz, że promuje AIMa?

 

Miałem sporo DACów, wzmacniaczy które z osobna kosztowały 2-3 razy tyle co AIM. Chciałem to kupiłem, posłuchałem, zabronisz mi? Stanąłem teraz na AIMie, bo on zapewnia mi praktycznie to samo, za niewielki ułamek kwot jakie czasem trzeba zapłacić za dedykowane DACi i wzmacniacze do słuchawek. Wiem, że karta ma jednak wzmocnienie na przeciętnym poziomie, ale co to za problem dobrać tej karcie słuchawki nie wymagające większego wzmocnienia sygnału, a jedynie czułe na jakość źródła? Z zamkniętymi celniej chyba trafić nie mogłem w tych pieniądzach, HM5. Dla mnie super połączenie.

 

Porównanie można zrobić, ale bezpośrednie. Dostajesz 5-6 kart i jedziesz wszystkie na raz, a nie po tygodniu, dwóch, zapomnisz, co słyszałeś. Nie wierzę, że słuchałeś tych wszystkich kart :) masz odwagę się przyznać? Ja mam AIMa, Audigy 2 ZS, a słuchałem DXa oraz Titanium. Jednak o tych dwóch ostatnich nie powiem więcej niż to, co utknęło mi w pamięci.

 

Czy ktoś chce kupić coś za 100zł, czy za 1000zł to jego sprawa, kupi co uważa, czy musi mnie słuchać? Czy ja kogoś zmuszam? Masz swój rozum to go użyj.

 

Nie polecam wszystkim AIMa. Sprawdź moje posty, cokolwiek, a nie wyrokujesz na podstawie 2-3 postów. Obecnie podchodzę do tego racjonalniej niż jakiś czas temu, gdy miałem kilka par za grubo ponad kilkaset zł każda, z resztą podobnie DACi i wzmacniacze. Byłem ciekaw sprzętu, to kupowałem. Teraz wiem, co i jak. Nie muszę gonić za coraz to lepszym, bo to droga donikąd a zarazem bardzo kosztowna sprawa. Czy zauważyłeś, że proponowałem komuś sprzęt za kilka tyś.? Dobre sobie... sam nie uważam, że istnieje potrzeba posiadania tak drogich zabawek, dla mnie bynajmniej ona nie istnieje.

 

Często podkreślam, że AIM to karta wyjątkowa, bo nie miałem nigdy sprzętu za 400zł, który oferowałby tak wiele. Utwierdzam się obecnie, że cały rynek audio jest bardzo, ale to bardzo rozbieżny w swej jakości i cena nie musi iść w parze z jakością, więc nie powinno się nią sugerować.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites
@fexxer, link - ale nie w tym temacie :) a skoro tutaj rozmawiamy szerzej to tutaj powiniennes go przytoczyc jako podparcie dla twoich opinii o sc808.

 

To moze odbije pileczke jak nie zrozumieles aluzji z fikcyjnym wujkiem - jak ty smiesz mi na starcie zarzurzac, ze nie sluchalem tych kart i informacje wyciagnalem z netu a moje posty sa nieracjonalne?

 

Niczego Tobie nie zabraniam, nie wiem skad to 'wyssales z palca' skoro tak tego nei lubisz. Skoro tez nie masz kart na miejscu nie wiem czemu sie przyczepiasz ze lista to nie jest studyjny i rzeczywisty odsluch - tym bardziej ze o tym pisalem przedstawiajac ta subiektywna liste. A kart sluchalem dokladnie, niektore kupujac gdy byly drogie i jednymi z najlepszych na rynku (wiec doskonale rozumiem koncowke twojej wypowiedzi), niektore wymieniajac na tydzien z kumplem aby miec porownanie.

 

Tez nikogo nie zmuszam, wrecz staram sie pomoc, bo tak jak ty uwazam ze nie zawsze jest sens kupowania drogiego sprzetu za np 1500 jak aim gra porownywalnie lub aima za 450 jak zs 2 wystarczy do pierdziawek - nie wiem czemu taka krytyka z twojej strony, jak sie z czyms nie zgadzasz przedstaw jasno swoj punkt widzenia i po sprawie - ludzie sami wyciagna wnioski a zarzuty dobrze jak by byly czyms poparte inaczej to bedzie kamapania prezydencka.

 

Co do polecania przez Ciebie aima - to tak, takie odnioslem wrazenie - ze aim Twoim zdaniem bije wszystko, stad nie za bardzo oplaca sie kupowac nic innego (w przedziale cenowym dla smiertelnikow). Tak to zrozumialem, ze niesamowicie podoba Ci sie ta karta i przycmiewa wszystkie inne.

 

Tutaj "Dla mnie AIM jest okazja i za 500zł, nie znacie potencjału tej karty, naprawdę. " + recenzje "AIM SC808 – karta dźwiękowa, która jest swego rodzaju objawieniem dla budżetowego audio." + inne posty, ale nie czytam wszystkich twoich postow (pomimo, ze cenie te w kwestii audio). Nie napisales tego wprost ale przyznam, ze tak to zinterpretowalem - więc jeżeli tak nie jest to pisz, uderzę się w pierś.

 

NIe zauwazylem, abys proponowal sprzet za kilka tysiecy, a ty kompletnie nie zrozumiales mojej wypowiedzi. Pisalem o roznicy pomiedzy aim za 450zl a np zs 2 za 50zl w odniesieniu do slabych glosnikow/sluchawek - nie ma sensu kupowac tutaj aima (tak samo w przypadku drozszego sprzetu). Jak ma sie do wydania 450zł to już lepiej zostawić zs2 a kupić lepsze słuchawki niz marketowe - o wiele lepszy efekt.

 

Co do reszty podpisuje sie rekami i nogami i pisałem innymi słowami dokladnie to samo, podkreslajac to juz na etapie 'listy'.

 

@kerios83 - tych kart nie mialem, nawet nie dane mi bylo posluchac, wiec nie oceniam - wlasnie @adivxv5 je przedstawil na swojej liscie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Porównaj sobie w bezpośrednim przy odsłuchu jakość brzmienia Audigy 2 ZS z AIMem SC808, to wtedy będziesz wiedział o co mi chodzi. Przecież nie kupuje się takich kart do głośników i słuchawek za 50zł z marketu, do takich sprzętów nie ma sensu kupować niczego.

 

Już dobre słuchawki za 100zł potrafią oddać jakość karty, a różnice między wspomnianymi dwoma będą bardzo duże np. HD681/681B/668B/669/Takstar HD2000/Tascam TH-02/ a z używek to TS-671/Hi2050 oraz jeszcze parę innych by się znalazło. Mówisz na pierdziawkach nie ma różnicy? Może na takich za 50zł z marketu. Wystarczy kupić jakiś fajniejszy zestaw 2.0 nawet za 200-300zł i już będziesz te różnicę odczuwał.

 

AIM nie jest jedyną opcją, ale według mnie w swej cenie daje więcej niż inne sprzęty z podobnej półki. Jeśli kogoś nie stać to nie kupi, normalne, ale jeśli ktoś nie może się zdecydować i sam nie wie, co warto kupić to AIM SC808 jest dobrym przykładem karty, która nie jest żadnym półśrodkiem. Ta karta może stanowić już pełnoprawne źródło dźwięku dla mniej wymagających słuchawek, bez dodatkowych wzmacniaczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...