Skocz do zawartości

[ k.dźwiękowa ] Audigy 2 vs reszta świata <~~~600zł


Recommended Posts

Od siebie jeszcze dodam, że niektóre sklepy stacjonarne też oferują możliwość oddania towaru jeżeli nie spełnia naszych oczekiwań. Warunek żeby nie było śladów używania i rozpierdzielonego w pół pudełka że tak to powiem ;). Warto zwyczajnie o taką opcję zapytać

Link to post
Share on other sites

adivxv5 > Dźwięk Audigy 2, według testerów jest jakościowo lepszy niż w X-Fi. Zastanawiam się jak wypada naprzeciw pozostałych z przedstawionych przez ciebie kart, i czy warto do nich dopłacać (geneza tematu).

 

fexxer > Nie przyuważyłem o którym modelu mówimy. Ten : https://www.audeos.p...a-7.1-PCI-e/464Mówisz o wrażeniach muzycznych z słuchawek. Jak z kolei oceniasz dźwięk z wzmacniacz+kolumny? Miałeś równie przyjemne odczucia podczas gier?

 

musiałbyś dobre kolumny posiadać, bo odczuć większą różnice, aczkolwiek kopa dynamiki, przestrzeni do razu powinieneś odczuć.

 

druga sprawa, może i najważniejsza  jak ty odbierzesz zmiany w tym dźwięku, jeżeli słyszysz różnice między integrą,  a Audigy 2 według mnie może cię czekać jeszcze spory skok, może nawet największy ale to jak pisałem wyżej.

 

tylko nie wiem jak ta karta sprawdzi się przy obróbce dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Poznam bez patrzenia czy dźwięk idzie przez integrę czy Audigy. Różnica jak pomiędzy sucharem, a zapiekanką.

Po 'usłyszeniu' opinii oraz recenzji na temat AIM SC808 sądzę, że karta może mnie zadowolić, a co ważniejsze - zdaje się być najlepsza w swoim przedziale cenowym.

Link to post
Share on other sites

Po 'usłyszeniu' opinii oraz recenzji na temat AIM SC808 sądzę, że karta może mnie zadowolić, a co ważniejsze - zdaje się być najlepsza w swoim przedziale cenowym.

 

Przy cenie 399 w promocji w Komputroniku to raczej ze świecą szukać konkurencji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Heh co do kart to trzeba je dzielic odnoscnie muzyka/filmy a gry... Ogolnie wiekszosc sluchaczy uwaza, ze creative lepszy do gier (zwlaszcza progamerzy), xonar i reszta lepsza do muzyki/filmow.

 

Heh jakoś tak to szło (niemodowalne):

 

sb live 5.1

audigy zs 2 (reszta czyli karty wyprodukowane w podobnym okresie i cenie mozna odrzucic, chyba ze jest na liscie)

audigy 4

xonar dx/d1 [lepszy od titanium muzyka/film] (czesc osob uwaza, ze d1 pod PCI ma ciut lepsze brzmienie)

sb z [pomimo mega ubogiego pcb, dobry do 5.1 i 7.1 i gier] (co do zx to ma lepsze kondzie i oslonke z diodami - dla mnie nie warto - wole opampy i dace na plytce za dodatkowa kase)

x-fi titanium, titanium HD [lepsze od xonara dx/d1 w grach, co do sb Z to w grach graja podobnie - jest troche inna scena 3d dla jednych lepsza dla innych gorsza] (co do x-fi cala reszta oprocz... ee music z tego co pamietam, to kastraty - czyli gamerem i audio nie warto zawracac sobie glowy, bo to nie wsparcie sprzetowe tylko programowe i oczywiscie reszta tych kart znajduje sie zdecydowanie przed xonar dx aha i te nowsze msic tez byly krojone poomimo tego, ze bylo napisane ze to ta sama karta), teraz tak, w grach titanium i titanium HD to sa praktycznie te same karty ale w muzyce i filmach HD jest troche lepsza i jak ktos tu pisal ma troche lepszy tor sluchawkowy (niewiele). Co do tam tego calego fatal1ty to tylko powiekszona pamiec, niewarto dokladac.

xonar stx/st (czesc osob uwaza ze xonar st czyli wersja na slot PCI ma lepsze lagodniejsze brzemienie...)

aim (cs808, podobne do stx ale tansze)

zxr (tak to wlasnie zxr po ->MODACH<- jest ponoc NAJ :)

 

Ta lista to tak ogolnie (czyli wiekszosc uzytkownikow audio ma podobne odczucia), zwracamy uwage na sprzet + wykresy, odrzucajac papke marketingowa a nastepnie dokonujemy odsluchu. I wtedy wybieramy karte i moze to byc karta ktora jest nizej na liscie - to wam ma sie podobac dzwiek bo to glownie wy bedziecie tego sluchac - koniec kropka. To, że trzeba kartę sprawdzić na lepszych słuchawkach i głośnikach niz to co mamy (a nie na pierdziawkach) to chyba nie musze przypominać.

 

Teraz tak - moja indywidualna opinia (jezeli juz zdecydowalismy sie na audio a nie na np wiekszy monitor czy lepsza grafe) - w 80% lepiej dołożyć do słuchawek i głośników niż do karty. To znaczy mamy dżwiek z integry i plastikowe pierdziawki. Lepszy efekt da nam kupienie lepszych glosnikow (np edifery) niz karty. A juz najlepiej dorwanie nawet jakis starych tonsilow po regeneracji + karta za ~150zł czyli takies x-fi titanium czy xonar dx/d1 i wio, bo eliminujemy oba slabe punkty (software na plycie i plastikowe 'glosniki'). Trzeba tez pamietac o wielkosci pokoju, ulozeniu sprzetu, typie muzyki, systemie operacyjnym/sterownikach i blebelbele ale to juz szczegoly przy sprzecie za ~500 za to istotne gdy dobieramy sprzet za ~5000).

 

Karty z PCI-E ze wzgledu na to ze od PCI sie odchodzi sa bardzeij przyszlosciowe - latwiej je bedzie sprzedac, nie bedzie problemu z przelozeniem do nowego komputera.

 

No i wszystko tyczy sie analoga. Jezeli chodzi o cyfrowke (najlpiej chyba HDMI) to element przeksztalcajacy dzwiek moze byc tylko jeden - bezposrednio z plyty optykiem/hdmi lecimy do cyfrowego wzmachola i kropka (ew. karta zmaiast wzmachola).

 

Teraz odnosnie modowania to sytuacja sie komplikuje bo jest tyle roznych dacow, kondziow, schematow plyt, ze przesluchanie tego wszystkiego graniczy z cudem. Ujednoliconcyh danych trudno znalezc, trzeba sie kierowac opiniami - znajdujemy kolesia co ma dostep do tego wszystkiego i ocenia karty/glosniki podobnie jak my - wtedy wiadomo, ze lubicie mniej wiecej to samo i koles cos definitywnie odrzuci (nam tez sie penwie nie spodoba) albo wychwala pod niebiosa to mozna to sprawdzic a potem ew. kupic - w tej kolejnosci (bo w sklepie nie pozwola ci wymienic daca i kondzio i spawac plytke hotairem). Jezeli tym 'facetem' nie jest mietek z USA, ktory lubi granie traktuje to jako pasje, jest dobrze wychowany i ma szacunek do ludzi a np jest to portal internetowy (nie testujacy tylko audio) nastawiony na zysk - to musimy taka opinie skonfrontowac z czyms jeszcze bo mozemy sie przejechac.

 

Fajna dyskusja sie wywiazala, mniej pierniczenia, wiecej argumentow i segregowania przydatnych danych prosze. Pozdrawiam.

Edytowane przez winiol
Link to post
Share on other sites

@fexxer no wlasnie zxr jest ponoc jeszcze lepszy niz aim - po modach. Inna sprawa czy roznica cenowa jest tego warta.

 

@cooger no to wyprowadz mnie z bledu. Przeciez np dobre 7.1 po hdmi to teraz jedyna opcja.

 

@radosuaf poczytaj, poczytaj. Najlepiej jak walniesz linka, ktory to potwierdzi.

Edytowane przez winiol
Link to post
Share on other sites

Panowie a jak to jest z tym cyfrowym przesyłem, wytłumaczcie to jak laikowi.

 

Ten cyfrowy sygnał dociera w końcu do głośników a one przyjmują go w postaci analogowej przecież, co nie? Wychodzi na to, że konwersja do analogu musi nastąpić, dobrze to rozumiem?

Link to post
Share on other sites

@fexxer no wlasnie zxr jest ponoc jeszcze lepszy niz aim - po modach. Inna sprawa czy roznica cenowa jest tego warta.

 

Gdzie masz potwierdzoną informację, że ZXR po modach jest lepsza od AIMa SC808 po modach (by XXX )?

 

Przyznam się, że do wczoraj nie wiedziałem o modzie "Germanium" stosowanym w kartach ZXR :)

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

 

@cooger no to wyprowadz mnie z bledu. Przeciez np dobre 7.1 po hdmi to teraz jedyna opcja.

 

 

 

Wzmacniacz cyfrowy to np. wzmacniacz w klasie D lub klasie T, zabudowanie dekodera/DAC-a we wzmaku klasy AB nie czyni go wzmacniaczem cyfrowym.

Panowie a jak to jest z tym cyfrowym przesyłem, wytłumaczcie to jak laikowi.

 

Ten cyfrowy sygnał dociera w końcu do głośników a one przyjmują go w postaci analogowej przecież, co nie? Wychodzi na to, że konwersja do analogu musi nastąpić, dobrze to rozumiem?

 

Głosnik zasilany jest sygnałem analogowym, konwersja zawsze następuje. W zalezności od budowy systemu tylko w różnych miejscach umieszczony jest przetwornik CA.

Link to post
Share on other sites

@cooger to prześlij Dolby True HD i DTS-HD Master 7.1 przez optyczne, powodzenia. Na tą chwilę tylko HDMI do dobrego cyfrowego 7.1 nie wiem jak ty to chcesz zrobić inaczej - a wzmaczniacz ma miec wejscie i wyjscie HDMI, tyle.

 

 ale moglbys nabrac troche skromnosci zwlaszcza jak nie jestes do konca pewny jak to wyglada.

 

@radosuarf nawet mi się nie chce szukać specyfikacji na stronie producenta - tu jest wielu takich co mieszaj te karty wczytaj sie - http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=236293- http://www.forumpc.pl/topic/65695-ktora-karta-x-fi-gamer-czy-music/ - http://hardforum.com/showthread.php?t=1115743 moge tak dalej ale chyba nie ma sensu...

 

rozumiem twoje niedowierzanie bo producent miesza jak moze nie podajac pelnej specyfiakcji (co juz niestety jest norma). To tak jakby sb z porownac do zxr bo tez ma sound core...

 

EDIT: Aha teraz wiem do czego piles - nazwalem gamera kastratem pomimo, ze ma czipa... ok chodzilo o cala reszta, ktora na tle music przy prawie identycznej cenie dyskwalifikuje ta karte. Point taken.

 

@fexxer dobre nie? :P

 

http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-titanium-sb0880-pci-e-i5374556966.htmlpfff za 90 dyszek swietna karta.

 

http://allegro.pl/asus-xonar-dx-bcm-gwarancja-i5365842444.html

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dx-xd-a-7-1-i5344302952.html

 

nic tylko licytowac. Jak ceny aima zejda do <400zl to tez bedzie to mega dobra opcja.

Edytowane przez winiol
Link to post
Share on other sites

Heh biorąc pod uwagę allegro i ceny tam panujące to brałbym:

x-fi titanium (http://allegro.pl/sound-blaster-x-fi-titanium-sb0880-pci-e-pclider-i5346355021.html 120!) potem sb z (~200 ale - sb z http://allegro.pl/sound-blaster-z-sb1500-i5326211000.html :) nastepnie aim (w komputronie po 440). Ceny zxr to kosmos (2x aim), titanium hd tez (4x! zwykle titanium).

 

A warto popolowac na inne karty np e-mu, audiotrak (wartoby go bylo dodac do listy, tak jak d2x). Warto tez zwrocic uwage na karty zewnetrzne np czasami pojawiaja sie scartetty w swietnej cenie.

 

@cooger, dzięki - jest tak jak myślałem. Powiedzcie mi w takim razie, czy dzwiek mozna puscic na zewnatrz przez - plyte, ktora przesle go przez karte dzwiekowa (tak aby karta nie integrowala w przesylany dzwiek)? Czy jedyna opcja jest optyczne wyjscie na plycie lub hdmi na grafie?

Edytowane przez kerios83
Link to post
Share on other sites

X-Fi Titanium ma dobrego DACa ale wzmocnienie ma tragiczne, stąd nawet na nią nie patrzę. Licytacje kart gdzie pozostało kilka dni? Cena zmieni się 5 razy. Dla mnie AIM jest okazja i za 500zł, nie znacie potencjału tej karty, naprawdę. Sam nie byłem do niej przez dłuższy czas przekonany, ale cieszę się że w końcu nabyłem, bo to dobry kawałek elektroniki.

Maciux z mp3store otrzymał te kartę do testów i jest naprawdę obiecująco :-)

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@winiol: ta cała reszta to raptem trochę softu - dla mnie nie robi żadnej różnicy... Jak ktoś wcześniej w tym temacie pisał, Titanium HD to jest jakiś przeskok, reszta poza Xtreme Audio jest w zasadzie po jednych pieniądzach.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce się przekonać, jak to wygląda w rzeczywistości to chętnie wypożyczę karty do bezpośredniego porównania. Każdy pisze o kartach, których nie słuchał, więc porównanie takie sensu nie ma.

Link to post
Share on other sites

Mam na myśli ogół, a najbardziej winiola, bo bardzo wątpię, że miał okazję porównać wszystkie te karty o których mówi. Dla mnie jego kolejność nie ma żadnych racjonalnych podstaw, bo wszystko widocznie wyczytał z sieci.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

@cooger to prześlij Dolby True HD i DTS-HD Master 7.1 przez optyczne, powodzenia. Na tą chwilę tylko HDMI do dobrego cyfrowego 7.1 nie wiem jak ty to chcesz zrobić inaczej - a wzmaczniacz ma miec wejscie i wyjscie HDMI, tyle.

 

 ale moglbys nabrac troche skromnosci zwlaszcza jak nie jestes do konca pewny jak to wyglada.

 

Ja doskonale wiem jak to wygląda, ale Ty chyba nawet nie przeczytałeś co napisałem. Za tym HDMI masz decoder i wielokanałowy DAC a dopiero wzmacniacz. I to, że ten dekoder tam jest nie oznacza, że wzmacniacz jest cyfrowy, stopień wzmacniający może być w klasie AB, chociaż w ostatnich czasach w związku z obniżaniem kosztów zdarza się D.

@cooger, dzięki - jest tak jak myślałem. Powiedzcie mi w takim razie, czy dzwiek mozna puscic na zewnatrz przez - plyte, ktora przesle go przez karte dzwiekowa (tak aby karta nie integrowala w przesylany dzwiek)? Czy jedyna opcja jest optyczne wyjscie na plycie lub hdmi na grafie?

 

Można. Tylko, że w większości przypadków nie ma to sensu bo dodatkowa karta dźwiękowa nie poprawi Ci jakości dźwięku przesyłanego cyfrowo.

Link to post
Share on other sites

@cooger, normalnie jak bym kopal sie z koniem. Chodzi o wyjscie cyfrowego 7.1 w dobrej jakosci. Rozumiesz to czy nie?

z plyty optykiem nie da sie. Zostaje TYLKO HDMI. A co masz dalej to twoja indywidualna sprawa. Bitrate jest za wysoki na optyka z plyty - nie puscisz tym dobrej jakosci 7.1 (Dolby True HD i DTS-HD Master). - czyli nie dostarczysz najwyzszej jakosci dzwieku do tego twojego D/T wiec obojetnie jak dobry by nie byl - nie da efektu koncowego takiego jak bys mu serwowal wielokanalowke po HDMI.

 

I nie dowracaj kota ogonem.

 

NIedawno rozmawialem z kolesiem, ktory twierdzil ze lepsza karta daje lepszy obraz na tv... Ludzie mysla, ze odswiezanie 600hz to o polowe lepiej od czestotliwosci 300hz... no prosze... do TV leci TYLKO 60hz - bo tyle daje karta. Cała reszta zależy od TV - bedzie obrabiał baze sygnalu 60hz obojetnie jaki dobry by nie byl.

 

Porownujac do naszego sporu, masz kompa z karta z przesylem 60hz(hdmi) ale puszczasz to do tv przez zlocze na plycie z 30hz - przez co wzmachol bedzie obrabial 30hz zamiast 60hz - juz prosciej nie moge, jak czegos nie rozumiem to wyprowadz mnie z bledu.

 

@fexxer - a dla mnie twoja kolejnosc nie ma podstaw bo twoj wojek pracuje dla aima i wyczytales z sieci ze aim jest najlepszy - jak na takim poziomie bedziemy romawiac, to nie ma sensu sie tutaj wypowiadac.

 

tak sie sklada, ze pisalem o kartach, ktorych mialem okazje posluchac przez conajmniej tydzien. I chodzi o budzet, jak ktos ma do wydania tylko 100zl to nie kupi aima a szkoda aby zakupil np x-fi audio jak moze x-fi titanium praktycznei w tej samej cenie (+pcie).

 

Pisalem - wpierw testoj, potem kupuj - kazdy ma inny sprzet odsluchowy. Pisalem o moich subiektywnych odczuciach o tym, ze czasami lepiej kupic kolumny, o tym ze gry a muzyka to czasami 2 rozne swiaty, o przyszlosciwym zlaczu pcie. Ale zle bo aim jest najlepszy...

 

Idac twoim tokiem rozumowania to kazdy powinien kupowac studyjne za kilka tysiecy bo sa najlepsze... Zamiast za przeproszeniem pieprzyc, napisz co Ty uwazasz, dzieki temu czytelnik bedzie mogl sobie wyrobic opinie na podstawie kilku komentarzy. Napisz, ze aim to wybor przyszlosciowy i warto dolozyc jak jest mozliwosc bo blablabla. Pamietaj, ze czesc osob ma 2 pierdziawki ale slyszy z plyty zaklucenia i chce karte do tego za 80zl - to nie sa melomani, nie wszyscy odbieraja to tak jak Ty. Miki bierze 500zl za moda... to tez troche kasy + 450 za karte MOZE warto wybrac cos za ~150 a reszte spozytkowac inaczej (np lepsze glosniki, sluchawki czy wiekszy monitor, szybsza karta graficzna bo na czyms trzeba grac)?

 

Swoja droga moglbys podac np linka do - https://muzostajnia.wordpress.com/2015/05/05/aim-sc808-z-czym-to-sie-je/   ,dobra robota, bardzo chetnie wpadlbym na odsluch z takiej ilosci sprzetu. Moze w przyszlosci zakupie jakies sluchawki porzadne to sie bede radzil.

Edytowane przez winiol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...