Skocz do zawartości

[ k.dźwiękowa ] Audigy 2 vs reszta świata <~~~600zł


Recommended Posts

Może się to wydawać upierdliwym drążeniem tematu przeze mnie, ale chciałbym znaleźć obiektywne kryteria, które pozwoliłyby mi np. kupić głośniki przez internet bez zdawania się na odsłuch.

 

To już wiesz, że nie ma takich :)

 

Myślisz, że po co w większych sklepach hi-fi są pokoje odsłuchowe?

 

"Frequency response" mierzony za pomocą aparatury przez innerfidelity czy goldenears jest, jak najbardziej obiektywny :)

 

W ruchu mamy do czynienia z mierzalnymi zmiennymi, więc to chyba logiczne, że będziesz w stanie to zaprezentować za pomocą fizycznego opisu.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wcześniej - jak widać, że na wykresie częstotliwości jest podbity średni bas i góra pasma, to wiesz, czego się spodziewać po głośnikach i, jeśli nie trawisz podbitego średniego basu, to nawet do nich nie podejdziesz... Jeśli lubisz podbity środek pasma - szukasz ze 3-4 takich par głośników i wtedy odsłuchujesz - o coś takiego mi chodzi.

 

Kompletnie na przykład nie mam pojęcia, jak się na dźwięk przenosi SNR 85 dB, a jak np. 95 dB (poza tym, że wiem, że 95 to lepiej niż 85 :D).

Link to post
Share on other sites

No tutaj właśnie nie mam pojęcia, jak się na prezentację przekłada konstrukcja kolumny czy samych głośników, użyte materiały itp. Bo np. jeśli przejrzysz recenzje Bose Companion 20 w sieci, to opinie wahają się od entuzjastycznych po w zasadzie spuszczanie tych głośników w kiblu. Cena 1.000 zł. Brak możliwości odsłuchu gdziekolwiek w Poznaniu. I co teraz?

Moja (skromna) wiedza mi podpowiada, że z jednego szerokopasmowego głośnika cudów się nie da wycisnąć. Niektórzy piszą, że są w stanie przyćmić porządne podłogówki. Wydać 1.000 zł i ewentualnie zwracać? (teoretycznie, bo ich nie rozważam w ogóle)

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

radosuaf - żeby była jasność, ja jestem z tych "technicznych" i do mnie mówią cyfry. Natomiast jestem zdaje się jeden etap dalej niż Ty - ja rozumiem, że a) parametry deklarowane a rzeczywiste to często dwie różne rzeczy b) że one nie 'żyją' w oderwaniu od siebie - ich połączenie w efekcie daje określone efekty. I last but no least - te wszystkie cyferki wpływają na coś co ludzie później opisują jako detaliczność, scena, ciepło itd. Totalnie subiektywne i rozmyte odczucia. Nie mniej - wynikające z cyfr. Przesłuchy zepsują scenę bo niszczą zapis stereo, dynamika zadecyduje o szczegółach w dźwięku, zawartość harmonicznych o jego charakterze itd.

 

Co do Bose - ja tego wogóle nie rozważam, to jest dźwięk masakrowany przez DSP. Gra to... efekciarsko. A wielu osobom takie granie się podoba, podobnie jak podoba się discopolo, SUVy i tłusty kebap z sosem majonezowym.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Moich pierwszych kilka par słuchawek kupiłem po przeczytaniu obiektywnej recenzji (w sensie niesponsorowanych). Okazywało się, że autor ma często inne spojrzenie na dźwięk niż ja, a słuchawki szybko sprzedawałem, bo kłóciły się z moim gustem. Odsłuchaj sam, bo inaczej zawsze istnieje prawdopodobieństwo zawodu, a tak je zminimalizujesz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przysłuchując się waszej dyskusji, odniosłem wrażenie, iż dowiedziałem się znacznie więcej niż z początkowych odpowiedzi. Aczkolwiek Fexxer, w mojej ocenie prezentujesz bardzo niebezpieczną postawę dla dalszego rozwijania swej wiedzy. Myślisz że jesteś obeznany, z 'założenia zakładając', iż inni są w błędzie.

Tak jak za pomocą specyfikacji, doświadczony o wrażenia odsłuchowe osobnik jest w stanie wysunąćprzypuszczenia jak zagra dany sprzęt audio, tak i oczekiwania radosuaf'a widzę sensowne podstawy.

 

Próby zobrazowania są nadzwyczaj mądre (i nie mam na myśli worków ziemniaków, czy wrażeń z przyspieszenia samochodu, ale wiedzę wplecioną w konstrukcję wypowiedzi). Zabrakło wykresów, będących dowodem na wyższość kart, oraz logicznych granic testów - jak dobrze wiemy człowiek nie słyszy wszystkiego.
Zgadzam się, iż wierne zachowanie przenoszonego dźwięku jest priorytetowe, stąd u siebie starałem się wybierać taki sprzęt (lekko zmodyfikowany o wewnętrzne gusta).


Pomysły na udanie się do sklepów z audio zostawmy amatorom. Mają zbyt wiele sprzecznych założeń, no choćby ze względów mieszkaniowych. Twoje pomieszczenie domowe różni się rozmiarem, oraz posiadaną akustyką.

P.S.
Nie mam zamiaru zdradzać posiadanych modelów, gdyż nie chcę wyjść na audiofila, bądź burżuja, (poza tym mierzi mnie wywyższanie się) ale swoje kolumny za 2200 zł/szt z MDF, zastąpiłem prawdziwym drewnem. Doświadczywszy jak grają porządne głośniki w porządnej budzie, obecnie MDF stawiam obok plastików.
Do czego zmierzam ? Skrajnie mówiąc, Fexxer, teoretycznie nie ma czegoś takiego jak dobry sprzęt. Zawsze znajdzie się człowiek, który w oparciu o własne doświadczenia uzna, iż sprzęt który cię rajcuje, w jego doświadczeniu jest mierny.

P.P.S.
(Osobiście nie wyobrażam sobie słuchania muzyki z uchem na głośniku, więc słuchawki pozostawiam do strzelanek online. Jako posiadasz głośników stereo, chcę mieć możliwość dźwiękowego wyczuwania gdzie znajduje się przeciwnik.)


Aczkolwiek mam nadzieję, iż dyskusja będzie trwać. Inteligentny człowiek wyciągnie coś z każdej okazji do pogadania, a i ja chętnie nauczę się czegoś nowego. Może z czasem posiądę zarys postępu technologicznego (do czego sprowadza się temat). Zakładając go, spodziewałem się 'żarliwych' odpowiedzi w stylu : "nic bardziej mylnego, w okresie ostatnich 14 lat nastąpił olbrzymi postęp w jakości przenoszonego dźwięku." Tymczasem z waszych postów wnioskuję, iż taki przełom nie nastąpił, a słyszalna różnica jest nie marginalna.

Również czekam na kartę przenoszącą dźwięk w słyszalnej jakości 1:1, choć obecnie zadowoliłbym się każdą prezentującą widocznie lepsze możliwości, przy wielozadaniowości (gry, muzyka,...) - od otrzymanej ze studia Audigy 2 Valve.

Link to post
Share on other sites
Zabrakło wykresów, będących dowodem na wyższość kart, oraz logicznych granic testów - jak dobrze wiemy człowiek nie słyszy wszystkiego

 

I tu masz odpowiedź. Co nam po wykresie skoro i tak części nie słyszymy? Decydujesz się na sprzęt patrząc tylko na amplitudową charakterystykę częstotliwościową, czy nawet po odsłuchu dalej kierujesz się wykresem, mimo iż słuch mówi co innego? KAŻDY słyszy inaczej i każda opinia/recenzja jest tylko subiektywna. Kierowanie się suchymi cyferkami i wykresami można porównać do wyboru(może to śmiesznie zabrzmieć) piwa. Cyferki (notabene często oszukane) zawartości ekstraktu i chmielu nijak się mają do subiektywnych odczuć. Tak samo jest z recenzjami - to co komuś może się podobać (ot np. piwo), twoje kubki smakowe i upodobania mogą traktować jako syf.

 

 

 

 

Pomysły na udanie się do sklepów z audio zostawmy amatorom

 

 

A tym udowodniłeś, że takowym jesteś.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Skoro nie zmieniałeś karty to skąd wiesz, że zmiany są małe?

 

Niedawno kupiłem AIM SC808 i jestem pod wrażeniem, co ta karta potrafi. Audigy 2 ZS nie ma żadnych szans w aspekcie jakości dźwięku. AIM brzmi, jak dobre sprzęty za 2-3 razy większe pieniądze. Audigy 2 ZS ma jedynie przewagę w funkcjonalności, jeśli chodzi o dźwięk, to Audigy 2 ZS brzmi gorzej niż mój LG G2.

To samo mogę cię zapytać, skąd wiesz jak grają 2x razy droższe układy ? 

Co do ZS to fajna karta, co do AIM to widziałem jaką elektronikę ma i jedynie morda się cieszy. Zazdroszczę fexxer zakupu :P :P :P

 

Fexxer dobrze radzi, należy samemu przesłuchiwać sprzęt. 

Na ogół czytając recenzje wiem że tego szukam, ale czasem niektórzy przesadzają więc warto samemu sprawdzać. 

Kurcze ta karta AIM jest przekozacka :P 

Edytowane przez ladygaga
Link to post
Share on other sites

dla potomnych, hierarchia brzmienia części kart dźwiękowych (według moich preferencji, opisane z pamięci) 

 

Audigy 2 -kosztuje malutko ale dźwięk słaby na; 2+

X-Fi Audio -nic ciekawego; 2/2+

X-Fi (Gamer,Music, Titanum nie wiem)  ta sama półka ale bardziej dopracowane DSP; 3=

Xonar DX tu już nieco lepsza separacja, dynamika , rozdzielczość; 3

X-Fi Elite PRo nieco lepiej jak DX ciut lepsza stereofonia 3+

AudioTrak X-FI j.w 3+/3

Xonar D2-progersja w kwestii kreowania sceny dźwiękowej, separacji , barwy; 4

AudiTrak Prodigy HIFI gra ciut lepiej jak D2; 4+

AudioTrak Prodigy HD2 ponownie wzrasta dynamika, pojawia się bardziej przestrzenność (w końcu) ; 5=

Creative Titanum HD jeszcze lepsza scena/przestrzenność ; 5

Xonar Essence i więcej detali ; 5+

no i ten AIM 808 oceny nie wystawiam, nie słuchałem ale podejrzewam, że to poziom Essence STX z ciut lepszym brzmieniem tzn. dynamiką jak pisze Evil ; 6

 

pomijam już część układów ale tak to osobiście oceniam i oczywiście jest to moja subiektywna ocena.Nie testowałem ich na raz wszystkich, dlatego mogłoby trochę pozmieniać.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Titanium bym trochę obniżył, bo ma słabe wyjście słuchawkowe. Z resztą się zgadzam. Moje podejście jest subiektywne tak jak każdego z Was. Cyferki się sprawdzają jeśli chodzi o techniczną stronę dźwięku, ale w realnym świecie mamy tak wiele czynników wpływających na odbiór dźwięku, że nie da się tego w żaden sposób przedstawić. Próby takiego dokładnego opisu są mniej lub bardziej precyzyjne. Nie istnieje sprzęt audio przenoszacy dźwięk 1:1, to czysta mzonka :-) słuchałem sprzętów audio (głównie słuchawkowych) z budżetu do 5000zł, było tego trochę, większość drogich zabawek jednak nie przekonała mnie ekonomicznie.

 

Skąd wiem że AIM gra jak sprzęty za 1000-1500zł? Bo mam obecnie sprzęt kombo tj. Audio-gd 11.32 za 1500zł i ze względu na AIMa go sprzedałem. Wcześniej miałem zestaw za 2500zł (DAC + wzmacniacz) i AIM naprawdę nie na Cię czego wstydzić. Dokupujac jeszcze wzmacniacz za kilkaset zł i napedzi to nam bardziej wymagające słuchawki. Chociaż Evil pisał że nawet Audeze LCD-2 pędził. Ja na razie mam raczej niewymagające mocnego wzmocnienia słuchawki więc sprawdzić nie mogę :-)

 

Nie wywyzszam się tylko dzielę się moimi odczuciami i wynikami moich odsluchowych testów. AIM na tym polu prezentuje się rewelacyjnie, a dałem za niego 400zł, coś pięknego :-) wiele osób kupuje kartę dźwiękowa tylko raz nie zwracając uwagi na jakość dźwięku. Sam jeśli miałbym kupić takiego Xonara DX to bez zastanowienia dokładam 200zł i kupuje AIMa, bo jego jakość wyjścia słuchawkowego oraz wymienne opampy sprawiają że ta karta staje się bezkonkurencyjna.

 

W audio wybrałem słuchawki, bo one mają niezmienna akustyke i w każdym miejscu zagrają tak samo :-) nie mam po za tym warunków do odsluchow stereo, wybrałem wyjście bardziej optymalne dla mnie.

 

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
AIM naprawdę nie na Cię czego wstydzić

Essence ST/STX tez nie ma się czego wstydzić, a ma lepszy panel sterowania i zawarte w tym DSP.W dodatku mniej wzmacniaczy operacyjnych się wzbudza,zdecydowanie mniej.

 

słucham sobie Aune S16 i Yulong A28 potwierdza mnie w przekonaniu, że Asus odwalił świetną robotę  z tą kartą ale i tak za Chiny do Xonara ST nie powrócę. :D

Link to post
Share on other sites

Muszę kiedyś, jak się będę nudzić, porównać chociaż moją integrę (ALC889A) z X-Fi, żeby zobaczyć, czy coś faktycznie jest na rzeczy...


Tak przy okazji, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego X-Fi XtremeGamer z DAC CS4382 ma słaby dźwięk, a takie np. odtwarzacze Oppo BDP-93 (cena na starcie coś koło 1.000 USD) albo Cambridge Audio 651BD (cena podobna) wyposażone w zasadzie w ten sam DAC (CS4382A) zbierały całkiem niezłe recenzje w gazetach zajmujących się sprzętem RTV? :D Można je sobie łatwo wyszukać w necie...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dużo zależy od samej aplikacji kostki w całym układzie. Sama kostka nie daje nic jeśli reszta podzespołów oraz sam projekt układu jest słabszej jakości. X-Fi Gamer jest całkiem niezły za pieniądze jakie kosztuje. Tak samo jest wiele konstrukcji na tej samej kostce, ale jakością dźwięku mogą znacznie od siebie odbiegać.

 

Przykłady OPPO i Cambridge Audio trochę nietrafione, bo to odtwarzacze Blu-ray z bardzo bogatą funkcjonalnością, co też podnosi cenę. To inny charakter sprzętu, choć przyznaję, że cena konkretnie wysoka, ale to tylko wycena producenta. Mógłby dać cenę 10K PLN, co za problem? :)

 

Po drugie rynek audio jest świetnym polem dla wszelkiego rodzaju marketingu, opłaconych testów, wciskania ludziom słabego sprzętu za spore pieniądze. Trzeba wiedzieć, co się kupuje i unikać byle jakiego sprzętu wciskanego za grube tysiące.

 

Dlatego tak często polecam odsłuchy i samodzielne przekonanie się na własne uszy, jak dane sprzęty grają. Wszystko oczywiście w miarę możliwości.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Ja też od dłuższego czasu nosiłem się z wymianą karty dźwiękowej, do samego STXa przymierzałem się kilka razy, ale zawsze kończyło się na planach. Chyba dobrze się stało, bo gdy przeczytałem recenzję na audiofanatyk.pl traktującą o nowym czarnym koniu kart dźwiękowych, to tak się napaliłem, że z miejsca ją zamówiłem. Jutro AIM będzie już u mnie i nie mogę się doczekać odsłuchu.

 

Będzie to przesiadka z Audigy 2 ZS Gold, która  po zainstalowaniu Windows 7 straciła sporo na jakości, nie wiem co tutaj było przyczyną, bo na obu systemach, Windows XP i Windows 7 chodziła na tych samych oryginalnych sterownikach. Próbowałem wszystkiego , w foobarze sprawdzałem na ASIO, KS, WASAPI, nawet coś takiego http://www.fidelizer-audio.com/ niestety nic nie pomogło. Dla pewności sprawdzałem to kilka razy i zawsze na Windows 7 brzmiała znacznie gorzej, dźwięk wyraźnie przytłumiony, brak mu powietrza i głębi. Natomiast w  Windows XP odpaliłem foobara, ustawiłem w output DS: Creative SB Audigy 2 ZS Gold (WDM) i cała jakość od razu wracała. W zasadzie to głównie dlatego zdecydowałem się na zmianę. Pisze o tym tutaj, bo przeczytałem, że kolega @fexxer miał również styczność z Audigy ZS Gold i jestem ciekaw czy zauważyłeś u siebie podobne zjawiska, zakładając, że działała u Ciebie w obu tych środowiskach(Windows XP i Windows7).

Swoją drogą jestem ciekaw jak AIM zachowywałby się w takiej sytuacji. ;)

 

@fexxer widziałem w innym temacie, że polecasz DT990 do AIM Sc808, ładnie się zgrywały z tą kartą?

Szukam w miarę uniwersalnych słuchawek, bo słucham praktycznie wszystkiego oprócz Black/Death Metalu. Wizualnie bardziej podobają mi się DT990 Edition, ale nie wiem czy warto do nich dopłacać.

Generalnie póki co mam dwa typy AKG K550, bo w życiu żadnych AKG nie słyszałem, a czytałem o nich wiele dobrych opinii i właśnie DT990. Obecnie używam Koss UR40 i myślę, że wraz z wymianą karty warto się pokusić o lepsze słuchawki. :)

 

Edytowane przez PanSzpila
Link to post
Share on other sites

I tu masz odpowiedź. Co nam po wykresie skoro i tak części nie słyszymy? Decydujesz się na sprzęt patrząc tylko na amplitudową charakterystykę częstotliwościową, czy nawet po odsłuchu dalej kierujesz się wykresem, mimo iż słuch mówi co innego? KAŻDY słyszy inaczej i każda opinia/recenzja jest tylko subiektywna. Kierowanie się suchymi cyferkami i wykresami można porównać do wyboru(może to śmiesznie zabrzmieć) piwa. Cyferki (notabene często oszukane) zawartości ekstraktu i chmielu nijak się mają do subiektywnych odczuć. Tak samo jest z recenzjami - to co komuś może się podobać (ot np. piwo), twoje kubki smakowe i upodobania mogą traktować jako syf.

Zgadza się. Dlatego potrzeba porównania nie opartego na ludzkim uchu. Czegoś co w logiczny sposób wskaże, która karta dźwiękowa posiadając lepsze parametry, oddaje dźwięk w najbliższy oryginalnemu/zamierzonemu. Odpowiedni wykres powinien zawierać część słyszalną, którą można porównać, np do wykresu zawierającego oryginalne brzmienie.

Przy wyborze karty dźwiękowej potencjalny kupujący nie ma zbyt szerokiej gamy możliwości.

Oczywiste że najlepiej byłoby kupić wszystkie dostępne na rynku, i osobiście porównać.. ale..

 

Słuch każdy ma inny, więc zdawanie się na opinie innych ludzi.. również..

 

Np. Dźwięk jest przenoszony za pomocą fal akustycznych, si? Po odpowiednim wykresie oczekuję zobrazowania, które zachowane są w najwierniejszy sposób. Oczywiste, iż jest masa nieinteresujących porównań, nie mających wpływu na słyszane dźwięki (np, wykresy napięć kart).

 

 

Fexxer dobrze radzi, należy samemu przesłuchiwać sprzęt. 

 

Nie wybiegając poza sferę fantazji - tak. Jaki sklep daje swoje karty do przetestowania?

 

adivxv5 > Dźwięk Audigy 2, według testerów jest jakościowo lepszy niż w X-Fi.

Zastanawiam się jak wypada naprzeciw pozostałych z przedstawionych przez ciebie kart, i czy warto do nich dopłacać (geneza tematu).

 

fexxer > Nie przyuważyłem o którym modelu mówimy. Ten :

https://www.audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e/464

Mówisz o wrażeniach muzycznych z słuchawek. Jak z kolei oceniasz dźwięk z wzmacniacz+kolumny? Miałeś równie przyjemne odczucia podczas gier?

 

 

Muszę kiedyś, jak się będę nudzić, porównać chociaż moją integrę (ALC889A) z X-Fi, żeby zobaczyć, czy coś faktycznie jest na rzeczy...

Jeśli mówisz o własno-usznych odczuciach zwróć uwagę na posiadany sprzęt.

Jest pełno osób takich jak koleżanka, które nie usłyszą różnicy pomiędzy scalakiem, a kartą dźwiękową.

 

 

Po drugie rynek audio jest świetnym polem dla wszelkiego rodzaju marketingu, opłaconych testów, wciskania ludziom słabego sprzętu za spore pieniądze. Trzeba wiedzieć, co się kupuje i unikać byle jakiego sprzętu wciskanego za grube tysiące.

 

Dlatego tak często polecam odsłuchy i samodzielne przekonanie się na własne uszy, jak dane sprzęty grają. Wszystko oczywiście w miarę możliwości.

 

Natomiast tym z brakiem możliwości, pozostaje liczyć na ludzi którzy je posiadali : )

 

 

Będzie to przesiadka z Audigy 2 ZS Gold, która  po zainstalowaniu Windows 7 straciła sporo na jakości, nie wiem co tutaj było przyczyną, bo na obu systemach, Windows XP i Windows 7 chodziła na tych samych oryginalnych sterownikach. (..)czy zauważyłeś u siebie podobne zjawiska, zakładając, że działała u Ciebie w obu tych środowiskach(Windows XP i Windows7).

Swoją drogą jestem ciekaw jak AIM zachowywałby się w takiej sytuacji. ;)

 

Przechodząc z XP na Seven miałem wrażenie, że na Seven jest lepiej.

Teraz gdy mam 'przyjemność' powracać do XP, mam wręcz odwrotne wrażenia.

 

Być może grają po prostu nieco inaczej, i przyzwyczajając się do jednego dźwięku odkrywam coś czego brakuje na drugim systemie.

 

Podzielam Twoją ciekawość co do AIM'a.

Gdy zainstalujesz, i upewnisz się co do pierwszych wrażeń - opisz je tutaj (ekspresja uczuć mile widziana : ) )

Link to post
Share on other sites

Nie ma wykresu, który idealnie zobrazuje falę dźwiękową i jej charakter, aby można było opisać dźwięk i jego wszelkie składowe, za dużo tego :)

 

Ja proponuję samodzielny odsłuch, bo:

- każdy ma inne preferencje

- każdy ma inaczej zbudowany kanał słuchowy = inny odbiór dźwięku

- nie można polegać w 100% na recenzjach oraz wrażeniach użytkowników, patrz pkt. 1 i 2 (sam się na tym kilkukrotnie przejechałem)

 

Wiadomo, że nie zawsze uda się przeprowadzić odsłuch. Często pozostaje kupno i sprawdzenie, co sam stosuję :)


Zamówiłem własnie DT990 Edition 600Ohm. Jestem ciekaw, co pokażą pod gołym AIMem :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Nie mam możliwości przeprowadzić własnego odsłuchu z kilku powodów. Zapewne podstawowym jest brak posiadanych kolumn w sklepach (prawdziwe drewno, konstrukcja własna) , rozmiar oraz ciężar pojedynczej kolumny, oraz brak samochodu.

Ze względu na post-PRLowski model życia zakup kart po kolei bądź na farta również nie wchodzi w grę.

 

Odsłuch w sklepie na zupełnie innych głośnikach, w zupełnie innych kolumnach, podłączonych do zupełnie innego wzmacniacza, w zupełnie innej przestrzeni, wydaje mi się zupełnie absurdalny.

 

Niemniej zanurzyłem się w otchłań postów (>340) z których wiele wynika.

Wciąż sceptycznie podchodzę do wymiany opampów (nie tyle z powodu astronomicznej ceny, czy niskiej dostępności, ale z braku wiedzy co dokładnie zmieniają), jednak cieszy mnie opinia, iż karta świetnie sprawuje się w stereo.

Jakie masz wrażenie odnośnie dżwięku przestrzennego ? Jeśli dobrze zrozumiałem, według nich w tej karcie działa tragicznie. Przewijał się przykład FPSów - ponoć trudno określić z którego kierunku dobiegają słyszane kroki.

Edytowane przez Wyrwinóg
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja skupiam się na słuchawkach, bo tylko one dają mi niezmienną akustykę. Po za tym, nie mam warunków do posiadania sprzętu stereo, głównie ze względu na to, że słucham w nocy.

 

Jeśli nie masz żadnej możliwości, aby sprawdzić w jakikolwiek sposób sprzęt przed zakupem to masz problem i tyle, nie ma co się rozwijać w tym temacie :)

 

Wybacz, ale jeśli chcesz posłuchać i porównać sobie większą ilość sprzętu w jakimś okresie czasu, to nie widzę innego wyjścia niż kupienie samemu. Ja kupowałem sprzęty w promocji i dzięki temu straty na odsprzedaży były minimalne, a czasem nawet można coś zarobić.


AIM SC 808 całkiem sprawnie radzi sobie z pozycjonowaniem w grach.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Nie wybiegając poza sferę fantazji - tak. Jaki sklep daje swoje karty do przetestowania?

 

Większość sprzętu żeby posłuchać musisz kupić. Masz jednak 14 dni na zwrot (przy zakupie przez internet z wysyłką). W tej chwili jedyny koszt jaki ponosisz to odesłąnie do sklepu. Niewiele się to rżni od tego gdyby wypożyczyli Ci za kaucją. Oczywiście żeby nie mieć problemów ze zwrotem nalezy kupować w dużych sklepach a nie u niepewnych garażowców na allegro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wciąż sceptycznie podchodzę do wymiany opampów (nie tyle z powodu astronomicznej ceny, czy niskiej dostępności, ale z braku wiedzy co dokładnie zmieniają)

Zdecydowanej większości potrafią zmienić, to co sobie w dźwięku zażyczysz. Ich jest całkiem sporo, także sposobów modelowania brzmienia jest ogromna ilość, prawie nieograniczona. Barierę spotyka się wówczas, gdy układy dźwiękowe nie są dostosowane technicznie pod dane oampy ,kończy się, to np. w zbudzaniem ale to jest rzadkość i zależy też od danej karty. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...