Skocz do zawartości

[ k.dźwiękowa ] Audigy 2 vs reszta świata <~~~600zł


Recommended Posts

Na dniach zamierzam złożyć nowy komputer, pod GTA5. W wymaganiach gry pojawiła się notka o konieczności posiadania karty dźwiękowej zgodnej z DirectX 10. Dotychczas nie słyszałem o związku DirectaX z kartą dźwiękową, nie słyszeli również twórcy pełnej Audigy 2, którą posiadam. Ma taką zgodność?

Jeśli nie posiada, ale dźwięk będzie, to można się spodziewać kłopotów typu, np. część dźwięków nie będzie odtwarzana ?

Ponadto zastanawiam się, czy obecnie karty dźwiękowe, będą w stanie dorównać Audigy 2. Choć osobiście uważam, iż bije na głowę wszelkie Asusy, i inne wynalazki, nie udało mi się znaleźć testów udowadniających te przekonanie. W zupełności usatysfakcjonują mnie specyfikacje, i realne testy porównujące karty.
 

Oczekiwana cena karty rozsądna (podejrzewam coś pomiędzy 80 a 600zł) ;

Czego potrzebujesz? karta dźwiękowa generująca słyszalnie lepszy jakościowo dźwięk od Audigy 2 ;

Koniecznie wewnętrzna ; Zupełnie nie interesuje mnie wygląd karty i inne nieużyteczne bajery, jak panel zewnętrzny ;

Przeznaczenie (gry, muzyka (+profesjonalna obróbka dźwięku), filmy):

Źródło (markowy wzmacniacz 200W + markowe dwie kolumny podłogowe 180W - więc stereo. Sprzęt generuje naturalne, neutralne, czyste dźwięki) :
Oczekiwania
(jakość, czystość, zgodności z DirecitX'ami <10/11(?),  i stosunkowo niska cena):

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

Posiadam Audigy 2 od wielu lat i... nadal jej na nic nie zmieniam. Porównując parametry z nowszymi kartami, ciutkę, zaznaczam CIUTKĘ, lepszym modelem są Xonary Asusa, których cena kształtuje się na poziomie około 500 zł w drugim obiegu.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, więcej zależy od wzmacniacza i głośników, niż od samej karty. Wzmacniacz ma wzmacniać bez generowania szumów, a głośniki muszą oddawać dźwięk w pewnych częstotliwościach (ideał, by dół miał 20 Hz, ale ciężko takie znaleźć ogólnie, nie wspominając już o przyzwoitej cenie) i dobrze, by miały obudowę drewnianą, a nie plastik czy sklejka.

 

Dźwięk usłyszysz normalnie w DX ^n. Co najwyżej nie usłyszysz jakichś wymyślnych pogłosów i innych efektów. Moja rada - na obecna chwilę, zmieniać nie warto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Posiadam Audigy 2 od wielu lat i... nadal jej na nic nie zmieniam. Porównując parametry z nowszymi kartami, ciutkę, zaznaczam CIUTKĘ, lepszym modelem są Xonary Asusa, których cena kształtuje się na poziomie około 500 zł w drugim obiegu.

 

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, więcej zależy od wzmacniacza i głośników, niż od samej karty. Wzmacniacz ma wzmacniać bez generowania szumów, a głośniki muszą oddawać dźwięk w pewnych częstotliwościach (ideał, by dół miał 20 Hz, ale ciężko takie znaleźć ogólnie, nie wspominając już o przyzwoitej cenie) i dobrze, by miały obudowę drewnianą, a nie plastik czy sklejka.

 

Dźwięk usłyszysz normalnie w DX ^n. Co najwyżej nie usłyszysz jakichś wymyślnych pogłosów i innych efektów. Moja rada - na obecna chwilę, zmieniać nie warto.

 

Skoro nie zmieniałeś karty to skąd wiesz, że zmiany są małe?

 

Niedawno kupiłem AIM SC808 i jestem pod wrażeniem, co ta karta potrafi. Audigy 2 ZS nie ma żadnych szans w aspekcie jakości dźwięku. AIM brzmi, jak dobre sprzęty za 2-3 razy większe pieniądze. Audigy 2 ZS ma jedynie przewagę w funkcjonalności, jeśli chodzi o dźwięk, to Audigy 2 ZS brzmi gorzej niż mój LG G2.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, na czym ostatecznie odsłu****sz... W 99% konfiguracji i tak głośniki będą najsłabszym ogniwem w łańcuchu. Można mieć nie wiadomo jakie źródło dźwięku, ale jeśli na końcu są dziadowskie głośniki, to niewiele się zmieni.

W 99% przypadków pieniądze, które byś miał wydać na zmianę źródła, lepiej wydać na głośniki/słuchawki.

 

Typowy przykład - podana przez Ciebie karta ma S/N na poziomie 128 dB. Ile głośników ma S/N >85 dB? :)

Edytowane przez radosuaf
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przecież kolega ma markowe kolumny 180w...

 

Dla przykładu

Cytat  z allegro:

 

ZESTAW 2 Kolumn zaprojektowany przez Voice Kraft jest doskonałą konstrukcją MDF idealny do kina domowego jak i zestawów stereo. Firma produkuje wysokiej klasy zestawy głośnikowe od ponad 12 lat i w obecnej chwili jest potentatem producentów , którzy utrzymują najlepszy stosunek jakości dźwięku do ceny sprzedaży

Edytowane przez yozone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Typowy przykład - podana przez Ciebie karta ma S/N na poziomie 128 dB. Ile głośników ma S/N >85 dB? :)

 

Według Ciebie to jest jedyny parametr mający wpływ na dźwięk? Bez komentarza.

 

AIM SC808 ze względu na jakość dźwięku jaki oferuje z wyjścia słuchawkowego jest najlepsza w swoim budżecie, a właściwie to obecnie najlepsza karta za te pieniądze, bo nawet Xonary ST/STX brzmią gorzej. Kupiłem w dodatku za 400zł, dla mnie to fenomen.

 

Każdy logicznie myślący człowiek nie będzie łączył takiej karty ze słuchawkami pokroju SHP2000 czy innymi zabawkami za 30zł. Tak samo będzie z głośnikami, gdzie AIM byłby jedynie jednym z elementów toru, więc ostateczny rezultat byłby wypadkową pozostałych sprzętów. Choć na takich słuchawkach jak chociaż Maxell Retro DJ, czy HD681 już uzyska znaczną poprawę dźwięku. Fakt, że dopiero lepsze słuchawki mające większe wymagania, odwdzięczą się za lepsze źródło, to chyba normalne, co nie?

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Przecież napisałem "przykład"... Chodzi o to, że parametry większości kart, a nawet zintegrowanych kodeków są na poziomie przewyższającym "urządzenie wyjścia" - trochę to wygląda jak pakowanie radia za 3.000 zł do samochodu z fabrycznymi głośnikami :). Oczywiście, ten kto ma lepszy sprzęt, na wymianie na pewno skorzysta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież napisałem "przykład"... Chodzi o to, że parametry większości kart, a nawet zintegrowanych kodeków są na poziomie przewyższającym "urządzenie wyjścia" - trochę to wygląda jak pakowanie radia za 3.000 zł do samochodu z fabrycznymi głośnikami :). Oczywiście, ten kto ma lepszy sprzęt, na wymianie na pewno skorzysta.

 

Dobre bajki :)

 

Widocznie masz zerowe doświadczenie na tym polu, bo byś nie pisał takich rzeczy. Różnica pomiędzy integrą ALC1150 (uznawaną za niezłą) a AIMem jest po prostu porażająca. Ta karta poprawi brzmienie każdego sprzętu pod nią podpiętego w stosunku do układów zintegrowanych. A jak bardzo poprawi zależy od słuchawek/głośników, jednak zmiany będą bardziej niż zauważalne.

 

Ta karta wygryzła Audio-gd 11.32 (po testach łeb w łeb), który idzie dzisiaj na sprzedaż.

Po za tym mówimy tu o sprzęcie za 400-500zł, nie za 3000zł!!!. No chyba, że dla niektórych to sporo za bardzo dobrej jakości dźwięk.

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Ta karta wygryzła Audio-gd 11.32 (po testach łeb w łeb), który idzie dzisiaj na sprzedaż.

 

Tak przy okazji zapytam :): Testowałeś też może tą kartę-córkę? Jak z jej jakością, oferuje coś więcej niż integra dla głośników?

Link to post
Share on other sites

Nawet jej nie podpinałem. Stwierdziłem, że Audigy 2 ZS będzie lepszym wyjściem, bo to kolejne całkiem niezłe źródło dźwięku - będę mógł dla przykładu puścić film, bajkę na TV z peceta na A2 ZS a jednocześnie słuchać czegoś innego na słuchawkach z AIMa :)

 

Jakoś mnie nie kusi, żeby sprawdzać tego małego kastrata.

Link to post
Share on other sites
Ponadto zastanawiam się, czy obecnie karty dźwiękowe, będą w stanie dorównać Audigy 2. Choć osobiście uważam, iż bije na głowę wszelkie Asusy, i inne wynalazki, nie udało mi się znaleźć testów udowadniających te przekonanie. W zupełności usatysfakcjonują mnie specyfikacje, i realne testy porównujące karty.

i tak o to w ten sposób Creative stał  się monopolem pc audio i tez tak już zostanie, bo Asus już się poddał.AIm tez raczej żadnych szans nie ma.Może jeszcze coś Audiotrak wymyśli, Auzentech już dawno wywiesił biała flagę, to samo Razera dotyczyło i jeszcze kilkoro innych.Wszystkie grały lepiej od Creative w danej cenie, a o ni wypuszcza sobie nic nie wartą dźwiękową Z i od razu bijąca rekordy na amazonie.

Posiadam Audigy 2 od wielu lat i... nadal jej na nic nie zmieniam. Porównując parametry z nowszymi kartami, ciutkę, zaznaczam CIUTKĘ, lepszym modelem są Xonary Asusa, których cena kształtuje się na poziomie około 500 zł w drugim obiegu.

gruba przesada, już Taki Xonar DX miał prawie dźwięk na poziomie X-Fi Elite PRo, bynajmniej nie wiele brakowało. Przesiadałem się z X-FI dawno temu na DX-a i byłem bardzo zadowolony ale trzeba posiadać tez odpowiedni sprzęt,najlepiej słuchawki, które dobrze przenoszą różnice miedzy układami ,bo na takich Superlxuxach różnicy specjalnie się nie odczuje, oprócz innego brzmienia, bardzo dużo tez zależy od słuchu.

Link to post
Share on other sites

Skoro nie zmieniałeś karty to skąd wiesz, że zmiany są małe?

 

Autor posta pisał, że karta ma być do gier i do "profesjonalnej obróbki dźwięku", a ma mieścić się w budżecie do 600 zł.

 

Przeanalizujmy:

 

1) W grach dźwięk jest pocięty i skompresowany, do gier nie jest potrzebna żadna wymyślna karta dźwiękowa, wystarczy w zasadzie cokolwiek, co ma lepsze parametry od zwykłej "integry".

 

2) W budżecie do 600 zł nie da się kupić "profesjonalnej karty" jak takie, których używa się w studiach nagrań - a w studiach nikt przy zdrowych zmysłach nie użyje kart ze zwykłego rynku konsumenckiego. To nie czasy Atari ST.

 

Dlatego zamiana karty z segmentu budżetowego na ciut lepsza z tego samego segmentu nie ma sensu, a przynajmniej nie ma uzasadnienia finansowego.

 

DISCLAIMER

Jestem "audiofilem rozsądnym". Muzyki wolę posłuchać z wieży Marantza, a nie z komputera. Komputer służy mi tylko do testowania muzyki przed zakupem. W sprzęt inwestuję tylko do takiego poziomu, do którego faktycznie słyszę różnicę. Mam kolegów "audiofili". Jeden z nich był przekonany, że jak weźmie dźwięk z płyty CD (44 100 Hz) i przerobi sobie go programem na 48 000 Hz, to mu nagle jakoś ten dźwięk zacznie lepiej grać, bo program stworzy mu coś, czego nie było w oryginale. Ja w takie absurdy nie zamierzam się bawić.

 

PS

Gdzieś koło roku 2000 w prywatnym studiu nagrań kolega posiadał kartę Terrateca, za która zapłacił mniej więcej tyle, co inni za cały komputer.

Edytowane przez ogotay
Link to post
Share on other sites

Moja wypowiedź była skierowana do Ciebie, bo siejesz bzdury o Audigy 2 ZS. Ta karta była dobra, ale dobrych parę lat temu. Mi służy do dziś, bo użytkowałem ją tylko do gier, a że gram raczej rzadko to po co zmieniać, a integre w PC mam strasznie słabą, lapek ma ALC1150 i tam już jest w miarę.

 

Chłopie nie mówimy tu o sprzętach audiofilskich, nie wiem skąd Ty bierzesz te rozkminy. Cały czas mowa o budżetowych źródłach dźwięku w okolicach kilkuset złotych. W takim budżecie występuje znaczny dysonans w jakości dźwięku między wieloma kartami dźwiękowymi. Mimo, że budżet jest raczej wąski (raptem 500zł) to uwierz mi znajdują się w nim karty fatalne, dobre oraz wybitne. Ty starasz się pokazać, że tak naprawdę nie ma sensu na zmiany, bo Twoja karta jest the best i nie widzisz sensu, żeby kupić inną. Jeśli tak twierdzisz, to zadowalasz się raczej przeciętnym dźwiękiem (dla mnie słabym) lub po prostu nie słyszałeś dobrej karty i nie wiesz, jakie różnice przynoszą inne konstrukcje.

 

Nie ma audiofila rozsądnego, bo sama definicja audiofila się z tym kłóci. Ja audiofilem nie jestem i dla mnie nie ważna jest klasa sprzętu, jego uznanie na rynku, a moje osobiste spostrzeżenia podczas odsłuchu w domu, w komfortowych warunkach. Przedkładam ogólna ekonomię sprzętu nad jego jakość, no chyba, że coś mnie porwie :) Teraz porwał mnie AIM, bo mamy tu do czynienia ze sprzętem klasowym, bardzo dobrej jakości, a w dodatku za śmieszne pieniądze. Jeśli komuś zależy na dobrym dźwięku to spokojnie może AIMem się zadowolić, nie patrząc na to, co mają do powiedzenia audiofile o kartach dźwiękowych.

 

Disclaimer pokazuje tylko, że masz niespełna rozumu kolegów, a nie, że audiofile to ciemnoty :)

 

PS. Studio nagrań to studio nagrań, tam karty mają inne przeznaczenie.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Dobre bajki :)

 

Jestem finansistą z zawodu - średnio mnie kręcą odczucia, za to liczby już bardziej. Jeżeli loopback line-out -> line-in na X-Fi wygląda tak:

http://techreport.com/r.x/soundblaster-x-fi/loopback-16_44-response.png

 

To czego więcej należy oczekiwać od karty?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W 99% przypadków pieniądze, które byś miał wydać na zmianę źródła, lepiej wydać na głośniki/słuchawki.

to zależy w jakim budżecie i też wiele słuchawek jest takich, co bardzo dużo czerpią z jakości źródła.A takie przeskakiwanie z lepszych na jeszcze lepsze z słabym/przeciętnym źródłem jest bezsensu, bo z takich słuchawek też wiele nie wyciśniesz, pchając się w sprzęt co raz lepszy nie poznając do końca jego możliwości.

 

konkretnych modeli podawać nie ma sensu ale np. za 200zł znajdziemy sprzęt, który bardzo lubuje się w dobrych układach -CAL. Z tych droższych- DT150.

Link to post
Share on other sites

Jestem finansistą z zawodu - średnio mnie kręcą odczucia, za to liczby już bardziej. Jeżeli loopback line-out -> line-in na X-Fi wygląda tak:

http://techreport.com/r.x/soundblaster-x-fi/loopback-16_44-response.png

 

To czego więcej należy oczekiwać od karty?

 

Oooo! Poznałeś już pasmo przenoszenia. Fajnie. Pozostało Ci jeszcze trochę innych parametrów i może już zauważysz różnice. Zacznij od dynamiki, później może THD+N, może jakaś separacja kanałów... noooo trochę się tego znajdzie. Zacznij od jakiegoś specyfikacji kostki DAC-a. Później proponuję coś o stopniach analogowych na wyjściu. Dowiedz się coś o impedancji. I tak dalej....

 

Na końcu wróć do tego wykresu i spójrz na skalę. -20db na podziałce. A Fexer słyszy 0,1db ;)

Link to post
Share on other sites

Czy wiesz o tym, że ten wykres nie mówi nic o charakterze dźwięku? Czy karta jest ciepła/zimna, ma więcej basu, czy mniej. Dosłownie nic. Większość urządzeń będzie miało podobny wykres, mimo, że charakter brzmienia i sama jego jakość jest czasem zupełnie inna, co to oznacza? Odpowiedz sobie.

 

Jeśli chcesz słuchać cyferek i wykresu to słuchaj, mi to wcale nie przeszkadza :)


A Fexer słyszy 0,1db ;)

 

Słuch doskonały!

 

A kanał słuchowy zalepiony woskowiną...


Będąc finansistą także korzystasz z różnego rodzaju parametrów i nie opierasz się tylko wyłącznie na jednym, bo może on zakłamać wynik. Czy się mylę? Taka analogia.

Edytowane przez fexxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@cooger:

No to po kolei:

a/ SNR - przerabiany powyżej, X-Fi 109 dB, dobre komputerowe głośniki w okolicach 85 dB

b/ pasmo przenoszenia - umówmy się, 20 kHz to słyszy zdaje się nastoletnia kobieta, ja, facet po 30-tce pewnie powyżej 16 kHz różnicy nie usłyszę, a jeśli chodzi o dół - kto ma w domu głośnik, który przenosi 20 albo 30 Hz - ręka w górę :). w reszcie pasma jest idealnie płasko

c/ THD - w X-Fi zdaje się 0,0004%, głośniki Solo 7C na przykład - <0,3%, to jest TYSIĄC razy więcej

d/ separacja kanałów - laserowe gramofony ELP mają w okolicach 30 dB, X-Fi 94 dB - mało? No chyba, że uznamy, że gramofon za 15 tys. EUR gra kiepsko...

 

Jeszcze coś? Ogólnie rzecz biorąc, jakikolwiek weźmiesz parametr, okaże się, że karta sporo wyprzedza głośniki, na które rzucisz sygnał (nie mam bladego pojęcia o słuchawkach, więc nie wypowiadam się w ogóle na ten temat, może tam jest inaczej). Jeszcze w Audigy trochę kuleje resampling, ale w przypadku X-Fi w Audio Creation mode masz bit-perfect i natywne 44,1 kHz albo 48 kHz, co pokrywa 90% dostępnego na rynku audio (bo konwersja z 48 kHz na 96 kHz to kaszka z mleczkiem).

 

@fexxer:

Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak charakter dźwięku - dla mnie cały tor audio powinien przenieść sygnał 1:1 dokładnie tak, jak brzmiał podczas nagrywania (wiem, niemożliwe). I tutaj jest podobnie, jak w przypadku kalibracji monitora, TV - jeśli weźmiemy konkretny odcień niebieskiego, to on na ekranie powinien być nie "ciepły", "zimny", tylko dokładnie taki, jak w specyfikacji RGB np. Jeśli mam kaprys (ja nie miewam), to mogę sobie potem włączyć tryb "Dynamic" i może mnie kłuć po oczach kolorami, ale wyjściowo powinno być dokładnie tak, jak to sobie wymyślił np. reżyser filmu.
Tutaj jest tak samo - oczekuję, że dostanę dokładnie to, co przygotował reżyser dźwięku, a potem mogę sobie odpalić EQ i dodawać, odejmować itp.
Prosty przykład - X-Fi Crystalizer. jeden klik i mamy "głębszy bas", "ładniejszą górę", przez trochę podbity poziom głośności wydaje się, że wszystko brzmi fajniej. Tylko, że to oszustwo :). Ja tego nie chcę.
Wracając do punktu wyjścia - jak sam kiedyś pisałeś, w obszarach cenowych, w którym się poruszamy, nie da się kupić idealnych głośników/słuchawek, więc tutaj raczej trzeba szukać czegoś, co nam bardziej odpowiada, natomiast źródło, moim zdaniem, od dłuższego czasu (X-Fi to 2006, czy coś w tej okolicy?) nie ma większego znaczenia (co nie znaczy, że nie ma go wcale).

Chętnie poznam Waszą opinię, może coś mi umyka, a nie jestem na tyle zapalony w temacie, żeby biegać po salonach audio i robić odsłuchy. Podczas merytorycznej dyskusji człowiek się zawsze czegoś nauczy :).

Pzdr.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taka polemika nie ma większego sensu, bo różnice trzeba niestety usłyszeć. Sam jeszcze niedawno uważałem, że wystarczy mi źródło dźwięku za 150zł, bo przecież, jak to możliwe, że zabrzmi inaczej. Pomyśl sobie jakie było moje zdziwienie, gdy posłuchałem lepszego DACa i okazało się, że efekt był taki, jakbym zdjął koc z głośnika :) Sygnał cyfrowy to sygnał cyfrowy, tutaj wiele się zdarzyć nie może, ale niestety słuchawki, inne sprzęty wymagają sygnału analogowego i tutaj cała magia się dzieje. Im lepszy DAC tym lepiej ten sygnał jest przetworzony i więcej detali jest w nim zawarte. Według mnie AIM ma w sobie wbudowany bardzo dobrej jakości DAC, wzmacniacz może niekoniecznie, ale rzeczywiście potrafi nadać sygnałowi analogowemu odpowiednią szczegółowość i detale. Jeśli jakiś sprzęt potrafi tak samo/lepiej podać sygnał od AIMa za podobne pieniądze, to biorę w ciemno taki sprzęt. Według mnie AIM może już być krokiem ostatecznym, wystarczy mu ewentualnie dokupić wzmacniacz, żeby napędził te najbardziej wymagające słuchawki. Idź do salonu audio ze swoim laptopem i sprawdź na własnych uszach, o co w tym wszystkim chodzi.

Link to post
Share on other sites

@cooger:

No to po kolei:

a/ SNR - przerabiany powyżej, X-Fi 109 dB, dobre komputerowe głośniki w okolicach 85 dB

 

Wspomniane wyżej Audigy2 ZS ma zdaje się deklarowany SNR 108dB. Tyle, że w pomiarach wychodzi 90dB. Tak właśnie wygląda spier... filtrowania zasilania oraz stopnia analogowego.

 

Naprawdę nie zamierzam dyskutować z kimś kto opiera się na domorosłych teoriach w oparciu o internety. Jeśli nie słyszysz tej różnicy... to tylko dobrze dla Ciebie! Wyjdzie taniej. Natomiast są ludzie którzy słyszą i dla nich różnica istnieje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trochę się tutaj zamotaliśmy, bo Audigy, to wiadomo, ma problemy z resamplingiem, w dodatku, jak napisałeś wyżej, "prawdziwy" SNR jest w okolicach 85 dB, ja pisałem o X-Fi.

 

Natomiast nie bardzo rozumiem stwierdzenia o "domorosłych teoriach"... Dlaczego, jeśli weźmiemy worek ziemniaków ważący 8 kg i drugi, który waży 12 kg, to możemy stwierdzić, że ten drugi jest cięższy, a jeśli przychodzi do audio, to nagle się okazuje, że liczby nic nie znaczą, bo "trzeba słyszeć". I kupować kable zasilające do wzmacniacza po 3 tys. USD / metr. OK, w przypadku głośników, słuchawek, temat jest bardziej skomplikowany, bo tutaj mamy do czynienia z mechaniką, ruchem itp., i tak, jak nie można do końca ująć w liczbach przedstawienia ruchu przez monitor (stąd opisy słowne w recenzjach), tak już wyświetlanie statycznej planszy jest dokładnie mierzalne - i można porównać dokładnie 2 monitory, zrobić wykres krzywej gamma, temperaturę barwową itp. i ta takich liczbach opierają się ludzie kupujący profesjonalne monitory do DTP za kilka(naście, dziesiąt) tysięcy. Nie trzeba się zdawać na odczucia, bo wszystko da się zmierzyć.

Tutaj ostatecznie chodzi o przerobienie zer oraz jedynek na sygnał analogowy i to chyba nie jest jakieś niebotyczne wyzwanie w obecnych czasach...

Edytowane przez radosuaf
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla Ciebie worek ziemniaków to worek ziemniaków, wolisz 12kg zamiast 8kg. Ja wolę ziemniaki DOBRE, które nie rozgotują się na jakąś papkę. Także, mogłoby być tak, że wybiorę 8kg, bo będą zwyczajnie lepsze, chociażby takie młode ziemniaczki :)

 

Nikt tu nie pisze o kablach zasilających za 3000$, przytaczasz skrajne przykłady.

 

Bardzo bym chciał, aby istniały możliwości pomiaru dźwięku w sposób oddający jego pełną charakterystykę, ale takich nie ma. Posłuchaj sobie chociaż słuchawek mających podobnych wykres "frequency response" - charakterystykę częstotliwościową. Czasem zabrzmią zupełnie inaczej.

Link to post
Share on other sites

"Frequency response" - tutaj każdy producent podaje, jak mu się podoba, ale to tylko ogólny zakres przenoszonych częstotliwości, jeśli do tego sparujemy wykres, jak to wygląda, to (przy założeniu innych niezmiennych parametrów) słuchawki, które mają identyczne wykresy powinny (chyba, tak to rozumiem) brzmieć identycznie.

To tak samo, jak weźmiesz samo przyspieszenie samochodu od 0 - 100 km/h, dowiesz się tylko, jaki jest czas, w którym samochód osiągnie 100 km/h, a nie, jakie odczucia będą temu towarzyszyć. Jeśli to sparujesz z wykresem momentu obrotowego, to już powinno dać jakiś obraz - i jeśli 2 samochody mają podobny/taki sam wykres, to powinno wyjść na to samo (przy założeniu niezmienności innych parametrów).

Może się to wydawać upierdliwym drążeniem tematu przeze mnie, ale chciałbym znaleźć obiektywne kryteria, które pozwoliłyby mi np. kupić głośniki przez internet bez zdawania się na odsłuch (oczywiście z pewną dozą tolerancji - czyli mogą nie do końca trafić w mój gust, ale mają 80% szans). Przy szerokości obecnej oferty i jej jednocześnie niskiej dostępności (dzwoniłem w tym tygodniu do 2 dużych salonów audio w Poznaniu z pytaniem o odsłuch Focali XS - sprowadzają tylko na zamówienie, więc jedyna opcja to kupno przez internet i zwrot, ale to trochę uciążliwe, jeśli by się chciało sprawdzić z 5 par chociażby, inne sklepy nie mają ich nawet w ofercie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...