Skocz do zawartości

GTA V - PROBLEMY


Recommended Posts

Awruko , miałem to samo i pomogło mi instalacja najnowszych sterów specjalnych do GTA 5 - 15.4 Beta . I teraz mam na hight/ultra 60fps nonstop :)

Radeon HD7850 1024MB DDR5/256bit  twoja karta ? troszkę słaba i to bardzo

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Bez przesady. Ja na R9 270 gram dokładnie na ustawieniach stąd (wysokie): http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jakie_sa_wymagania_sprzetowe_gta_v_test_wydajnosci?page=0

 

Jestem w szoku, bo gra rzeczywiście przy ostrej zadymie czy na wsi nie gubi prawie żadnej klatki, non stop 60 fps w full HD.

 

Kombinowałem z innymi ustawieniami, ale przyjemność ze stałych 60fps jest dużo większa niż ciut lepsza grafika, więc te są idealne.

 

 

7850 powinna dawać więc radę, co też wynika z tego testu. Ale niestety problemem jest 1GB pamięci. Ja ostatecznie odkryłem, że powodem artefaktów jest raczej przekroczenie limitu. Jak VRAM się zapełni to gra traci stabilność. (na obecnych ustawieniach chyba nie, wcześniej miałem wyższe)

 

Z drugiej strony te 10-20fps to jest bardzo, bardzo nisko, musisz mieć chyba jakiś problem.

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Bez przesady. Ja na R9 270 gram dokładnie na ustawieniach stąd (wysokie): http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jakie_sa_wymagania_sprzetowe_gta_v_test_wydajnosci?page=0

 

Jestem w szoku, bo gra rzeczywiście przy ostrej zadymie czy na wsi nie gubi prawie żadnej klatki, non stop 60 fps w full HD.

 

Kombinowałem z innymi ustawieniami, ale przyjemność ze stałych 60fps jest dużo większa niż ciut lepsza grafika, więc te są idealne.

 

 

7850 powinna dawać więc radę, co też wynika z tego testu. Ale niestety problemem jest 1GB pamięci. Ja ostatecznie odkryłem, że powodem artefaktów jest raczej przekroczenie limitu. Jak VRAM się zapełni to gra traci stabilność. (na obecnych ustawieniach chyba nie, wcześniej miałem wyższe)

 

Z drugiej strony te 10-20fps to jest bardzo, bardzo nisko, musisz mieć chyba jakiś problem.

siemka a napisał byś mi na priv te ustawienia bo sam mam r9 270x i bym prosił

Link to post
Share on other sites

witam, mój sprzęt to GTX 970, i5 4690k, 4 gb ram. Podczas jazdy samochodem lub gdy się trochę na ekranie dzieje gra straszliwie tnie nawet na minimalnych ustawieniach. Co jest tego przyczyną?

 

Mam ten sam problem, tylko że posiadam 8GB ramu + dzieją się takie wiksy:

 

 

 

 

http://vpx.pl/i/2015/04/17/2015-04-17_00003.jpg

 

http://vpx.pl/i/2015/04/17/2015-04-17_00010.jpg

 

http://vpx.pl/i/2015/04/17/2015-04-17_00011.jpg

 

 

 

 

Ustawienia na jakich gram:

 

 

 

 

Screenshoty użytkownika Wallpy:

 

http://vpx.pl/i/2015/04/17/untitled.jpg

 

http://vpx.pl/i/2015/04/17/untitled2.jpg

 

http://vpx.pl/i/2015/04/17/untitled3.jpg

 

 

 

 

Lecz rozdziałka to 1360x768 i wykorzystana pamięć to lekko ponad 2100MB

 

Wszystkie temperatury są ok, ramu pobiera lekko ponad 6,1GB, lecz pamięci karty bierze nawet 3,5GB...

Wyłączyłem V-Sync w grze, ale wymusiłem jego działanie w sterach nvidi (gdzieś na jakimś forum znalazłem info, że to może działać)

Stery najnowsze i dzisiejszy patch (około 201mb) zainstalowany.

 

Macie jakies pomysły? Nie po to sprzedałem wersję na xboxa i wywaliłem dosyć dużo pieniedzy na komputer by mieć takie cyrki TYLKO w GTA...

Link to post
Share on other sites

Przed chwila zainstalowałem gta 5 i po uruchomieniu mam cały czas 23 klatki na sekundę. GTX 770 w ustawieniach 2gb ramu nie przekracza! 8gb ramu i Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz

 

Wrzuć swoje ustawienia, może z AA przesadziłeś.

ludzie a zainstalowaliście sterowniki Beta od nvidi i AMD?

 

Najnowsze stery od NV to 350.12, specjalnie pod GTAV. Ale to oficjalne nie beta.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam problem w czasie instalacji GTA V

 

Podczas instalacji 4 płyty wyskakuje mi ten komunikat

 

 

http://www.iv.pl/images/55943282547465899903.jpg

 

 

Wiem już że coś z płytą jest nie tak

 

dałoby się to jakoś ominąć?

 

albo mam reklamować grę w sklepie? zakupiłem ją w saturnie

Edytowane przez Golmanster
Link to post
Share on other sites

Znalazłem chyba powód u siebie spadków FPSów. Karta zużywa tylko 50% swojej mocy, gdzie na podobnej konfiguracji znajomego 99-100% na tych samych ustawieniach. Da się jakoś na niej wymusić wysoki priorytet czy karta leci na gwarę? Z jednej strony nie wiem czy w ogóle mi kartę przyjmą, bo jakby nie było ona działa, ale z drugiej nie działa jak ma... Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

To że karta jest używana w 50 % to tylko problem systemu, lub procesora który jest zajęty czymś innym. I zostaje mu tylko tyle mocy aby obsłużyć w 50 % kartę graficzna.

 

Wejdź w procesy podczas gry i zobacz co jeszcze po za grą obciąża procesor.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem chyba powód u siebie spadków FPSów. Karta zużywa tylko 50% swojej mocy, gdzie na podobnej konfiguracji znajomego 99-100% na tych samych ustawieniach. Da się jakoś na niej wymusić wysoki priorytet czy karta leci na gwarę? Z jednej strony nie wiem czy w ogóle mi kartę przyjmą, bo jakby nie było ona działa, ale z drugiej nie działa jak ma... Pomoże ktoś?

a może ustaw w piorytet na wysoki może to coś pomoże, w sensie piorytet w menedżerze zadań

Link to post
Share on other sites

To że karta jest używana w 50 % to tylko problem systemu, lub procesora który jest zajęty czymś innym. I zostaje mu tylko tyle mocy aby obsłużyć w 50 % kartę graficzna.

 

Wejdź w procesy podczas gry i zobacz co jeszcze po za grą obciąża procesor.

 

Nie widać nic niepokojącego. Najwiecej % bierze GTA, a mały % to programy typu steam.

 

 

a może ustaw w piorytet na wysoki może to coś pomoże, w sensie piorytet w menedżerze zadań

 

Nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem, otóż mam zestawik r9 280x + 4gb ramu drr3 od goodram + i5 750(podkręcony na 4.0), po wielu próbach udało mi się uruchomić GTA 5, na domyślnych wbiło mnie na very high jednak przy szybkiej jeździe fpsy potrafią spaść do 10 klatek.  Zniżyłem wszystko na  medium co możliwe i taki sam problem występuje. Sterowniki do karty w wersji 15.4. Na najniższych identycznie to samo. Widzę że nie tylko ja mam takie problemy.


Link to post
Share on other sites

 

 

Mam problem z GTA V, pewnie jak większość to się udzialająca. Mój kłopot polega na tym, że brak mi FPS, mam spadki do 10-20 fps gdy jade samochodem, ogólnie gra nie chodzi najpłynniej, mimo że ustawienia są najniższe, rozdzielczość 1920x1080 DirectX 10.1    Zużycie pamięci GPU 1018/1024

Dorzuć 4 gb ramu i podkręć gpu. Ja gram na Phenomie IIx4, Radku 7850 1gb i 8 gb ramu i na średnich/wysokich bez MSAA w 1680x1050 mam średnio ok 40 fps. Oczywiście karta graficzna z 1gb vramu jest wąskim gardłem, ale jak dodasz ramu i podkręcisz gpu będzie przyzwoicie.  

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem z spadkami FPS w GTA V ,jak zainstalowałem gre ustawienia była na b.wysoka/wysoka ,pamieci (karty) miałem ~2200/4000 jak dla mnie powinno śmigać dobrze.

Aktualnie mam Windows'a 7 64 bit ale zamierzam zmienic na Windowsa 8 64 bit .Jest jakaś szansa że to przez zawalonego pc ?

 

Mój PC

 

CPU: Intel Core i5 4590 LGA1150 BOX 
MOBO: MSI B85-G43 Intel B85 LGA1150 BOX 
GPU: Asus ATI Radeon R9 290 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI/DP 
PSU: Thermaltake Smart SE Modular 630W 
RAM: Pamięć Kingston HyperX FURY DDR3-1866 4GB x2 
ODD: Liteon nagrywarka DVD iHAS122 czarny OEM 
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
CASE: SilentiumPC Aquarius X90 Pure Black 
 
Wymagania GTA 
Minimalne wymagania sprzętowe:
  • Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz lub lepszy
  • Karta Graficzna: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB lub lepsza
  • DirectX: wersja 10.0
  • RAM: 4 GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 65GB
  • System operacyjny: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card rekomendowana dla systemu Vista)
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
  • Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs) lub lepszy
  • Karta Graficzna: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB lub lepsza
  • DirectX: wersja 10.0
  • RAM: 8+ GB pamięci RAM
  • Miejsce na Dysku: 65GB
  • System operacyjny: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

 

Link to post
Share on other sites
Witam, problem mój jest dosyć nurtujący a zarazem męczący i denerwujący. Cały problem w tym że nie mogę dołączyć do żadnego znajomego bo ciągle wyskakują komunikaty typu Nie można dołączyć do sesji, nie można znaleźć kompatybilnej sesji. W 90% przypadkach gdy wchodzę na gta online jestem sam na sesji, są wyjątki gdzie uda mi się dołączyć na jakiś większy server gdzie znajdzie się z 5-10 osób, ale jest to raz na 20 razy podczas prób wejścia. Czytałem trochę, zmieniłem DNS-a na googlowskiego tak jak ktoś pisał, co prawda była to rada na ps3 ale warto spróbować, wyłączyłem całą zaporę również nie pomogło, resetowałem router, nawet odinstalowałem GTA, i pobrałem na nowo z serverów Steama, ma ktoś na to radę, to naprawdę męczy.

Bardzo proszę o pomoc.

 

PS: grając w Gta online jeszcze za czasów PS3 nie miałem takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Witam, w gta w teście pokazuje mi, że mam stałe 40-50fps lecz gra mi cały czas klatkuje/zacina się.
Co może być powodem i czy da się coś z tym zrobić.

 

Moja specyfkacja: (link do grafiki) http://www.fotosik.p...40f0842ddd.html


Doradziłby mi ktoś jakie ustawienie graficzne ustawić żeby były jak najniższe :)

 

Edytowane przez Tevi.
Link to post
Share on other sites

 

Witam, problem mój jest dosyć nurtujący a zarazem męczący i denerwujący. Cały problem w tym że nie mogę dołączyć do żadnego znajomego bo ciągle wyskakują komunikaty typu Nie można dołączyć do sesji, nie można znaleźć kompatybilnej sesji. W 90% przypadkach gdy wchodzę na gta online jestem sam na sesji, są wyjątki gdzie uda mi się dołączyć na jakiś większy server gdzie znajdzie się z 5-10 osób, ale jest to raz na 20 razy podczas prób wejścia. Czytałem trochę, zmieniłem DNS-a na googlowskiego tak jak ktoś pisał, co prawda była to rada na ps3 ale warto spróbować, wyłączyłem całą zaporę również nie pomogło, resetowałem router, nawet odinstalowałem GTA, i pobrałem na nowo z serverów Steama, ma ktoś na to radę, to naprawdę męczy.
Bardzo proszę o pomoc.
 
PS: grając w Gta online jeszcze za czasów PS3 nie miałem takich problemów.

 

Mam dokładnie taki sam problem. Wyjściem dla mnie jest używanie VPN kiedy chcę pograć ze znajomymi. Albo używasz programów które dają Ci 500mb transferu albo kupujesz za 20zł 25GB na 3 miesiące :) Możesz spróbować odblokować porty na routerze, ale mi to nie pomogło. Z VPN będzie śmigać na 100%

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie taki sam problem. Wyjściem dla mnie jest używanie VPN kiedy chcę pograć ze znajomymi. Albo używasz programów które dają Ci 500mb transferu albo kupujesz za 20zł 25GB na 3 miesiące :) Możesz spróbować odblokować porty na routerze, ale mi to nie pomogło. Z VPN będzie śmigać na 100%

Nie wiem czy do końca Cie zrozumiałem, ale próbowałem jeszcze przed twoją pomocą stworzyć po prostu hotspota z telefonu, problem był ten sam. Cały czas sam na sesji, spróbuje jeszcze z programami typu VPN, zobaczymy. Ale musi być opcja do naprawienia tego, formatowałem nawet wi-fi, łączyłem się bezpośrednio do routera od operatora sieci, jakoś musi się dać to naprawić.

Link to post
Share on other sites

Przed chwila zainstalowałem gta 5 i po uruchomieniu mam cały czas 23 klatki na sekundę. GTX 770 w ustawieniach 2gb ramu nie przekracza! 8gb ramu i Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz

Podczas zmiany rozdzielczości prawdopodobnie ustawiło Ci 23 Hz (jest w opcjach akurat 23) zmień na 60 Hz.

 

 

Mój problem wygląda jeszcze inaczej podczas każdego włączania gry obraz wyświetlany jest w oknie i widać tylko 1/4 ekranu. Kiedy zmienię rozdzielczość na fhd i ustawię tryb pełnoekranowy mogę poruszać kursorem tylko po lewej górne części ekranu. Dodam że gra chodzi bardzo ładnie ale podczas przechodzenia misji z" wirusem" (ekran komputera) nie mogę zamknąć wszystkich okien co uniemożliwia dalszą rozgrywkę.   Komputer to I5 4670, Gtx 970 gram na TV, wszystkie sterowniki zaktualizowane.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...