Skocz do zawartości

GTA V - PROBLEMY


Recommended Posts

Wszystkie problemy i pytania o GTA V proszę kierować tutaj. Wszystkie inne tematy będą zamykane. Jak szał opadnie, temat odepniemy.

 

Rozwiązanie problemu w którym instalator zgłasza problemy z połączeniem do internetu:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/173081-gta-v-5-problem-nie-mo%C5%BCna-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-z-internetem/

 

///

W temacie ogólnym dzielimy się wrażeniami z gry.

Link to post
Share on other sites

Mam problem dotyczący gta v.

Podczas uruchamiania pojawi mi się czarny obraz z błędem "ERR_GFX_D3D_INIT" błąd uruchamiania. Uruchom ponownie komputer i grę. Jeżeli problem będzie się powtarzał, zainstaluj ponownie grę. 
Ktoś wie jak temu zaradzić ?

Link to post
Share on other sites

witam czy ktoś już kombinował z ustawieniami graficznymi ? bo umnie jest troszkę dziwna sytuacja , niby mogę dać na ultra i jest ok tylko podczas jazdy samochodem tnie jak diabli , tak samo jak obniżę jakość i co tu zrobić ???

PS. jak udostępnić aby gra pobierała większą dana pamięć graficzną ?

Link to post
Share on other sites
Witam, chciałem się zapytać czy 80* C to jest normalna temperatura dla karty MSI ATI RADEON r9 280

Raczej nie.

 

 

Może to kwestia odpowiedniej wentylacji obudowy

Jak zamontowałem kartę też był problem z temperaturą nawet czerwony LED się zapalił(ponad 75 stopni C). Zamieniłem Appolisha na AAB jet i zmodyfikowałem BIOS(mam kartę z dual BIOS). Najdłuższy pomiar 3 godziny gry w Metro LL i karta nie przekraczała 62 stopni C, VRM 67.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Witam mój komputer to GTX 970 4GB 8GB ram i5 2500k


Po jakiś 2,5H grania pojawiają sie artefakty a potem gra się wyłącza , temperatura karty nie przekracza 75C nie jest też kręcona. Czy to wina gry czy karty? Uprzedzam że w innych gierkach nie ma żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Witam.


 


Otóż, jak każdy od dwóch dni, dysponuję swoim egzemplarzem GTA V PC, czyli cuda dzisiejszej rozrywki elektronicznej.  :P Gra chodzi cacy na ustawieniach bardzo wysokich, tylko ze względu na pamięć karty trzymałem tekstury standardowe. W pewnym momencie postanowiłem jednak zaszaleć i zmienić na wysokie. I co się okazało - zero różnicy w płynności (FPS bardzo podobny), temperatura karty nie przekraczała 60-65*C. Grało się ok., ale nagle w momencie, gdy Micheala ponosiły fale na skuterze wodnym, na ekranie zaczął migać jakby różowy pasek. Moja poprzednia karta (GTX 460) artefaktami zakończyła swój żywot, tak więc się przestraszyłem i szybko wróciłem do ustawień średnich.


 


Dziś jednak kolega odpalił sobie grę na swoim laptopie (GTX 650m) z najwyższymi ustawieniami tekstur i gra mu normalnie działa. Co prawda ścina i raczej nie chodzi na 30FPS, ale działa bez żadnych błędów. I teraz się zastanawiam - co to było w moim przypadku? Czy może mam jakiś inny podzespół popsuty, który może uwalać mi kolejne karty? Nie wiem, może zasilacz nie wyrabia? Nie wiem już sam...


 


Mój zestaw:


i5 3570k


Zotac GTX 770 OC (2GB)


8GB RAM


w7


zasilacz OCZ SealthXStream 2 600W


 


Więcej danych chyba nie jest potrzebne? Nie wiem, czy to po prostu był jakiś błąd gry, czy ta karta też mi się zaczęła psuć? Ona ma zaledwie 7 miesięcy, dlatego się przestraszyłem. No, ale jak znajomemu normalnie działa na takim lapku, to u mnie chyba tym bardziej nie powinno być problemów? Później byłem Michaelem w tym samym miejscu, w tej samej akcji i nic się nie działo.


Link to post
Share on other sites

Witam. 
Więc tak na początku. Dziś kupiłem nową kartę graficzną prosto ze sklepu. R9 280. 
Rzecz polega na tym ,że jak mam MSAA wyłączone jest wszystko git. Jak ustawię MSAA x2 lub x4 robi mi się artefakt po prawej stronie na dole ekranu tak jak tutaj jest napisane http://wccftech.com/gta-issue-causing-artifacting-amd-graphics-cards/ na zdjęciu z gry widać to samo co u mnie. MSAA sprawdzałem w innych tytułach Dying Light,Far Cry4,Watch Dogs,Metro Last Light,Battefield Hadrline.W żadnej z powyższych gier nic takiego się nie pojawiało nawet jak tym ustawiałem na różne sposoby.Więc chyba raczej karta odpada.
Moje pytanie brzmi czy czy jak będę mieć włączone te MSAA x4 i będzie artefakt to jest jakaś możliwość trwałego uszkodzenia karty czy się tym nie przejmować i dalej grać ? bo osobiście mi to nie przeszkadza.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Gdy sobie powoli chodzisz postacią karta nadąża z "obliczeniami". Podczas jazdy poruszasz się szybciej i tym samym karta musi generować więcej i szybciej, dostając ostro po du**e i nie wyrabia. Tutaj nie ma wielkiej filozofii, zejście z ustawień graficznych pomoże. 

Link to post
Share on other sites

Witam. Ja "dla odmiany" mam problem z instalacją, a konkretnie z aktualizacją po instalacji. Gdy social club próbował ściągnąć pierwszą aktualizację (bodajże 55,7mb) na końcu wyświetlał się powszechnie w necie znany komunikat "Usługa aktualizacyjna Rockstar jest niedostępna (code 1)". Myśle sobie- ok, na pewno te nieobsługiwane znaki. Więc utworzyłem nowe admin konto, mam win. 8.1 więc trzeba było wklepać coś w pola imię i nazwisko- dałem już dla pewności po jednej literce- m i k- z małych, bo gdzieś wyczytałem że koleś miał problem nawet gdy nie miał "nieuznawanych znaków" ale dużą/duże litery i pomogła mu zmiana na małe. U mnie niestety nie...

Kombinowałem na wszystkie sposoby i dalej ten błąd. Proszę o pomoc, bo już powoli tracę siły w walce z tą grą.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Widzę że u nikogo nie ma takiego problemu jak u mnie. Mianowicie gra się normalnie zainstalowała, patche normalnie się pobrały (pierwszy ok 50 mb, drugi 5 gb). Ale w momencie próby uruchomienia gry wyskakuje komunikat "Program Grand Theft Auto V przestał działać". Po zamknięciu komunikatu wyskakuje okienko Rockstar Social Club gdzie mam do wyboru "TRYB AWARYJNY" lub "PONÓW". Przy wyborze obojętnie której opcji sytuacja się powtarza.

Wersja gry pudłekowa, komputer stacjonarny z konfiguracją:

1. Proc PHENOM II X4 955 BE

2. Grafika R9 270x + sterowniki 15.4

3. 6 GB RAM DDR3

4. SO Windows 7 64bit

Czytałem o podobnych problemach i rozwiązaniem było przełączanie na grafe zaintegowaną i z powrotem na normalną - ale było to w przypadku lapków, co w moim przypadku jest niemożliwe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie 2 dni gra działała, a dzisiaj klikam na ikonę żeby uruchomić... na chwilę pojawia się mały ekran GTAV i klepsydra/kółko sygnalizujące wczytywanie po czym... wszystko znika i tyle. Żadnego komunikatu, w menadżerze zadań gra nie jest uruchomiona itd.

 

Update

Reinstalacja Social Club i po problemie.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites

Witam. Ja "dla odmiany" mam problem z instalacją, a konkretnie z aktualizacją po instalacji. Gdy social club próbował ściągnąć pierwszą aktualizację (bodajże 55,7mb) na końcu wyświetlał się powszechnie w necie znany komunikat "Usługa aktualizacyjna Rockstar jest niedostępna (code 1)". Myśle sobie- ok, na pewno te nieobsługiwane znaki. Więc utworzyłem nowe admin konto, mam win. 8.1 więc trzeba było wklepać coś w pola imię i nazwisko- dałem już dla pewności po jednej literce- m i k- z małych, bo gdzieś wyczytałem że koleś miał problem nawet gdy nie miał "nieuznawanych znaków" ale dużą/duże litery i pomogła mu zmiana na małe. U mnie niestety nie...

Kombinowałem na wszystkie sposoby i dalej ten błąd. Proszę o pomoc, bo już powoli tracę siły w walce z tą grą.

Jestem o krok dalej, ww. problem rozwiązało wyłączenie antywira i zapory.

Ale przecież nie może być tak prosto heh.... utworzyłem konto, wpisałem kod aktywacyjny i teraz bez przerwy widzę że się "wczytuje" i nic się nie dizieje.

@UP- jak zreinstalować sam social club?

 

EDIT- pomogło uruchomienie GTA jako administrator. Kolejny krok dalej- pobieranie patcha 5 gb. Co dalej- pażywiom, uwidim, jak powiedział ślepy do głuchego :P

Edytowane przez Abizer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam mam pewien problem, mianowicie, od wczoraj jestem posiadaczem GTA V w wersji PC. Gdy uruchamiam R* Social Club, loguję się na swoje konto, ale gdy następuje dalsze wczytywanie wyskakuje mi napis: Połączenie z serwerami Rockstar nie powiodło się. Aktywacja GTA V wymaga połączenia z internetem. Sprawdź działanie swojego łącza, następnie kliknij ponów lub anuluj.

Sprawdzałem połączenie z internetem, jest bardzo dobre, więc nie wiem w czym rzecz. Może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc?

Edytowane przez Eksppert
Link to post
Share on other sites

Mam problem z GTA V, pewnie jak większość to się udzialająca. Mój kłopot polega na tym, że brak mi FPS, mam spadki do 10-20 fps gdy jade samochodem, ogólnie gra nie chodzi najpłynniej, mimo że ustawienia są najniższe, rozdzielczość 1920x1080 DirectX 10.1    Zużycie pamięci GPU 1018/1024

Specyfikacja komutera znajduje się niżej.

Moze do zdj pomoze http://i.imgur.com/qPLEArH.png

Edytowane przez Awruko
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...