Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

poszukuje smartfona do okolo 1900 zł. Przeszukalem internet wzdluz i wszerz, znalazlem kilka modeli, ktore by mi odpowiadaly, jednak ciagle sie miedzy nimi waham. 

 

Oto modele, ktore wyselekcjonowalem:

- HTC One M8, 

- Sony Xperia Z3, 

- OnePlus One, 

- Huawei Ascend 7 Mate, 

- LG G3, 

 

Zastanawialem sie jeszcze nad Xperia Z3 Compact, ale wydaje sie jak na dzisiejsze czasy juz nieco "za mala", innym swietnym telefonem byloby LG G2 ale w obliczu zblizajacej sie G4 nie wiem czy warto sie w niego pakowac (aktualizacje i te sprawy).

 

Prosilbym o podanie plusow, minusow poszczegolnych modeli, odrzucenie ktoregos z nich lub podanie wlasnej propozycji. 

 

Dodam, ze telefon sluzy mi obecnie glownie jako urzadzenie do internetu, muzyki, filmow, dosyc mocno zalezy mi na mocnej baterii. To by bylo chyba na tyle, z gory dziekuje i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Oneplus - fajny soft, dobry czas działania na baterii, super jakość wykonania, super cena - mój wybór.

G3 ma lekkie problemy z płynnością interfejsu, ale to dobry smart, aparat też niczego sobie.
Ascenda nie miałem zbyt długo, to się nie wypowiem, pogooglaj.
M8 - chyba najbardziej kontrowersyjnym punktem jest aparat, obudowa się trochę nagrzewa.
Z3 - throttling, trochę przegrzewający się aparat. Poczytaj recenzje, tam opisują to dość dobrze. Plusem jest bateria.
No, to tak najkrócej. Część problemów załatwiają romy z xda c:

Obszerniejsze recenzje oczywiście do poczytania tutaj i na innych portalach. : p

 

Link to post
Share on other sites

Tak, najlepszym wyborem w tym przedziale będzie m8, który ma najlepszy soft, pewne aktualizacje. Najlepszy jeśli chodzi o muzykę. A nie zastanawiałeś się nad note 4?

Ascend mate 7 to porażka, chiński procesor mtk, słabe gpu. Nie opłacalny w ogóle.

G3 byłby ok, ale nadchodzi premiera G4, więc ja bym odpuścił.

Z tych co podałeś brałbym m8.

Link to post
Share on other sites

Zenek trochę Twoja wypowiedź jest dziwna. Piszesz że lepiej nie G3 bo będzie premiera G4. A co z HTC ? M9 już jest jakiś czas w sprzedaży przecież więc troche nie rozumiem Twojej wypowiedzi

G3 wersja z 3gb ramu to bardzo dobra opcja

#arivald pl masz G3 że twierdzisz że ma problemy z płynnością ? Bo ja mam, katuję go od rana do późnej nocy i jeszcze zwiechy nie zauważyłem. Tymbardziej wersja z 3gb ramu nie zlaguje. Z początku jak jeszcze nie był lollipop dopracowany to ponoć były mikro lagi ale nie jakieś mega ale naprawili to szybko

Co do HTC jeszcze. To ma być niebawem M8s w tej samej cenie co M8. 64 bitowy procesor nie pamiętam dokładnie jaki i już lepszy aparat, nie ten 4mpx

Jest jeszcze Galaxy Note 3:) nowego spokojnie kupisz

Ja bym wziął G3. Mam go, fakt że wersję z 2gb ramu ale warto było i kupiłbym go jeszcze raz

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Obawiam się że LG tym razem pójdzie już w ślady samsunga i dowali ceną. Ale oby nie

Miażdży może w benchmarkach. W codziennym użytkowaniu raczej różnicy nie będzie. G3 jest też super płynna. Na plus Note rysik.

No ale już mniejsza z tym. Obydwa są dobre

Link to post
Share on other sites

Tak, najlepszym wyborem w tym przedziale będzie m8, który ma najlepszy soft, pewne aktualizacje. Najlepszy jeśli chodzi o muzykę. A nie zastanawiałeś się nad note 4?

Ascend mate 7 to porażka, chiński procesor mtk, słabe gpu. Nie opłacalny w ogóle.

G3 byłby ok, ale nadchodzi premiera G4, więc ja bym odpuścił.

Z tych co podałeś brałbym m8.

Przepraszam, ale teraz popłynąłeś z propagandą.

Po pierwsze telefon nie jest porażką co świadczą chociażby bardzo dobre wyniki sprzedażowe tego modelu (ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy), procesor nie ma od firmy Mediatek tylko jest to autorski układ Huawei o nazwie kodowej Kirin 925, co prawda nie jest tak wydajny jak Snapdragon, ale (i to najważniejsze) nie ma problemu z throttlingiem, a poza tym i tak jest wystarczający do większości gier wrzuconych do google play. Telefon na allegro nowy można wyrwać za 1300zł, więc w tej cenie jest opłacalny i to bardzo.

Ma kolejne zalety jak fenomenalną baterie 41000mAh co daje ponadprzeciętny wynik, ma bardzo dobry ekran IPS i wykonanie premium, bo obudowa jest aluminiowa i starannie wykończona. Ten telefon jest lepszy pod każdym względem od HTC One M8. Dosłownie pod każdym, bo jeśli korzystałeś z HTC One M8 to wiedziałbyś, że jakość dźwięku jest przeciętna i tylko dobrze sprawują się głośniki, dźwięk przez wyjście słuchawkowe na tle konkurencji a także tego Huaweia jest przeciętny w HTC, o aparacie nie bedę wspominał, bo każdy zainteresowany wie lub może poczytać jak "dobre" są ultrapixele w HTC, poza tym nie ma czegoś takiego jak najlepszy soft kolego, każdy soft ma swoje plusy i minusy, ten z HTC jest lekki, ale maksymalnie wykastrowany i podobny do gołego androida, nie każdemu się to podoba, HTC ma swoje oprogramowanie które również jest bardzo dobre i na pewno nie ustępuje temu z HTC (warto czasami przeczytać jakąś recenzje chociażby jak nie masz możliwości przetestować telefonu u siebie).

Tak więc Bury Zenku zanim zaczniesz udzielać porad proszę cie upewnij się, że są one obiektywne i rzetelne, bo wprowadzanie ludzi w błąd nie jest zachowaniem na miejscu.

Jeśli autor ma trochę więcej pieniędzy i widzi sens dopłaty to również polecę mu Note 4, b telefon jest zdecydowanie najlepszy z tych proponowanych, ale jednak swoje kosztuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W cenie ascend mate 7 mamy note 3, co już jest dyskwalifikacją dla niego.

Ba jest nawet droższy o jakieś 50zł od note 3 nowego.

Ale masz rację przepraszam, z porażką przesadziłem :)

Cena niestety go dyskwalifikuje i nie widzę sensu kupowania go. Ba nawet ciężej będzie go potem sprzedać. Gdyby nie właśnie ta cena, to byłby całkiem dobry telefon właśnie ze względu obudowę aluminiową oraz całkiem dobry aparat.

W wydajności gorszy od honor 6, ale to tylko benchmark, więc tak tylko wstawiłem.

 

http://www.anandtech.com/show/8655/the-huawei-ascend-mate-7-review/3

 

Pewnie przez throttling, choć jak autor anadech wspomniał nie jest to pewne.

 

 

 

Daj linka do nowego za 1300zł, wtedy sam go biorę :P

 

@edit

Jedna rzecz mnie rozwaliła. Na tym huawei San Andreas chodzi lepiej niż na note 4, dziwne. Zaskoczony jestem troszkę. Cóż, kiedyś chciałem tego huawei, ale cena niestety mnie przeraziła. Znajdź mi tego za 1300zł to biorę od razu, a nie szukam note 4.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

 

 

Na tym huawei San Andreas chodzi lepiej niż na note 4, dziwne.

Optymalizacja. Dziwne, ale tak bywa.. ;)

 

 

 

G3 ma lekkie problemy z płynnością interfejsu,

Już nie.

 

 

 

obudowa się trochę nagrzewa.

Jak w każdym telefonie w dzisiejszych czasach.

 

 

 

Huawei Ascend Mate 7

Może i fajny, ale w tej cenie można mieć coś znacznie pewniejszego i lepszego. Note 3/Note 4/Z3/G3.

Link to post
Share on other sites

@Freso, optymalizacja ok, ale w tym przedziale cenowym taka gra powinna chodzić bez zacinki.

Na g3 akurat to tragedia w tej grze.

 

Jakby ten huawei był za 1300zł nówka to byłby super, a tak to trochę lipa.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/huawei-ascend-mate-7-nowy-i5262660344.html

 

Sam chciałem kupić na tej aukcji, bo chciałem właśnie testować smartfona, ale wstrzymałem się bo mam od redakcji właśnie do testów Note EDGE, a z trzech telefonów korzystać na raz nie będę.

Przeszukałem cały internet  ;)  i oprócz anandtech nikt nie snuje żadnych domysłów o throttlingu, bo w tym telefonie go nie ma, właśnie nie ma podzespołów na wyrost jak to bywa z obecnymi snapdragonami tylko zostały odpowiednio wyważone.

Link to post
Share on other sites

Przypuszczalem, ze rady nie beda jednoznaczne :)

 

Wnikliwie przeczytalem wszystkie Wasze posty i doszedlem do wniosku, ze bede sie musial nimi na zywo pobawic, przejde sie po sklepach, zeby z kazdym sie zapoznac w miare mozliwosci. Wczoraj premiere mial kolejny Huawei P8, tez moze byc ciekawy, czekam na recenzje z zainteresowaniem. 

 

Dziekuje za wypowiedzi i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

@pietrrokov

 

Tak, cena ok, ale ma tylko 3 pozytywne komentarze. Nigdy bym nie ryzykował.

To nie jest ryzyko gdy kupuje się przez allegro. Korzystałem już z POK i zwracają kase gdy ktoś Cię oszuka. A zresztą ja też kiedyś zaczynałem na allegro i też miałem mało komentarzy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat na allegro ochrona konsumenta przez payu to nic nie daje, może w bardzo wysokich kwotach. Zupełnie inaczej jest przy płatności paypalem. No, ale za tą cenę 1300zł nowy brałbym od razu, bo mi zależy na rozmiarze i płynności, a na grach w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Właśnie żeby skorzystać z POK to musisz zgłosić na policje fakt, ze ktoś cię oszukał. Ja początkiem tamtego roku "kupiłem" HTC One M8 na lewej aukcji i wtopiłbym pieniądze gdyby nie POK, zgłosiłem na policje na dzień po oszustwie i po niecałych dwóch miesiącach dostałem zwrot od allegro, a była to kwota 1000zł. Od tego czasu mam ślepe zaufanie do allegro i jak widzę jakieś wały to sam zgłaszam żeby blokowali, w ten sposób przynajmniej mogę się odwdzięczyć za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...