Skocz do zawartości

Wymiana procesora w lenovo G510


Recommended Posts

A do czego laptopa używasz/ chcesz używać ?

 

Do wszystkiego po trochę;pograć też czasem lubię...

Czy na laptopa masz gwarancję musisz pamiętać że każda ingerencja  w sprzęt na gwarancji powoduje utratę gwarancji

Gwarancja jest,ale mógłbym zaryzykować-jeśli było by to sensowne...

Kupiłem taniej, bo miał rysę na obudowie więc mogę doinwestować w procka.

Link to post
Share on other sites

Wymiana będzie prosta, nie trzeba rozbierać całej obudowy żeby dostać się do "bebechów" Jeśli procesor jest kompatybilny z płytą główną to, co następuje.

 

Tu masz film, od 3.37 jest pokazane jak zdjąć chłodzenie CPU+GPU. Po zdjęciu chłodzenia masz dostęp do procesora.

Link to post
Share on other sites

Możesz wymienić bez problemu tylko na taki,który będzie pasował.Znajdź listę jakie obsługuje. Ja jestem totalnym amatorem i w swoim Asusie wymieniłem w 30 minut z 2GHz na 2,6.Dołożyłem też ram i śmiga jak rakieta bo wymieniłem też dysk na ssd. Uważam,że warto....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lenovo:

http://shop.lenovo.com/pl/pl/laptops/lenovo/g-series/g510/#tab-specyfikacja

Opis Lenovo G510 Procesor
  • Intel® Core™ i7-4702MQ
  • Intel® Core™ i5-4200M
  • Intel® Core™ i3-4100M
  • Intel® Core™ i3-4000M

Czyli sądząc po tym co pisze producent i5-4200m spokojnie można montować. Ale najpierw BIOS zaktualizuj sobie.

Link to post
Share on other sites

W grach nie tylko ważny jest procesor karta graficzna też jest potrzebna i to bardzo :D to tak żartem a na poważnie po co daje się w laptopach dobry procesor i słabą grafikę np, niektórzy korzystają z programów wymagających dużej mocy obliczeniowej gdzie grafika gra drugorzędną role dlatego masz I5 I SŁABY UKŁAD GRAFICZNY

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jest to jakieś wyjaśnienie...

Ale po co dają karcie r5 m230 aż 2gb pamięci, skoro nie jest ona w stanie tego wykorzystać?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta marketing 100% marketing bo się szybciej sprzeda jako komputer do gier to jak zestaw na allegro I5 +geforce gt 740 2gb ram oferta brzmi komputer do gier pójdzie na tym każda najnowsza gra a ludzie kupują a potem dziwią się że mają pokaż slajdów jeszcze raz powiem to jest marketing ale tylko dla naiwnych

Edytowane przez Jerry220476
Link to post
Share on other sites

Jest to jakieś wyjaśnienie...

Ale po co dają karcie r5 m230 aż 2gb pamięci, skoro nie jest ona w stanie tego wykorzystać?

 

Tak jak kolega wyżej powiedział czysty marketing, większość osób nie zna się na kartach graficznych i myśli, że pamięć karty graficznej jest najważniejsza, w takim razie pytanie retoryczne ? Dlaczego taki GF GT 220 ma 2 GB i kosztuje 150 złotych, a takich GF GTX 970 ma tyle samo pamięci, a kosztuje 1k+ złotych ? Otóż w karcie graficznej najważniejsza jest architektura procesora graficznego, ilość potoków renderujących, ilość procesorów strumieniowych, przepustowość pamięci, szyna danych itp. O tym wszystkim możesz tutaj poczytać na benchmarku bo jest o tym wiele artykułów, ilość pamięci w karcie graficznej gra rolę piąto- albo i nawet sześciorzędową.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...