Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jestem studentką grafiki komputerowej-2rok. Do tej pory pracowałam na laptopach i niestety, ale na tym etapie edukacji przestały dawać radę. Potrzebuje komputera, który starczy minimum na parę lat. Przyznam, że na sprzęcie kompletnie się nie znam, chciałabym złożyć komputer tak do 6tys.

 

·         Zastosowanie komputera : Renderowanie 3D(3d max); animacja(after effects); photoshop; indesign; illustrator

·         Maksymalna kwota : 5000-6000zł

·         Których części potrzebuję : wszystko-od myszki po stacje

·         Czy będę podkręcać sprzęt? : nie jestem pewna, ale fajnie, jakby była taka możliwość

·         Specjalne wymagania : możliwość rozbudowy w przyszłości

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ile będzie tej obróbki video ? Monitor jakiś posiadasz ?

brak monitora. z 3d dopiero zaczynam, tutaj jestem laikiem kompletnym, ale jeżeli chodzi o animacje to wiąże ją z przyszłością, więc after będzie jednym z ważniejszych narzędzi. nad animacja 3d się jeszcze nie zastanawiałam, ponieważ dopiero zaczynam z modelowaniem i cieżko mi cokolwiek powiedzieć. wydawało mi się, że program do 3d będzie większym problemem.

 

dzięki wielkie za pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

To zaczynamy od zera  ;).

 

http://www.morele.net/inventory/info/rnCWki/

 
Zestaw do rozbudowy oparty o 6 rdzeniowy procesor do dalszego OC, 8GB RAM tylko tyle udało się tutaj zmieścić, GTX 750ti z 2GB vram na początek wystarczy, chłodzenie CPU Grandis, płyta główna z możliwością rozbudowy do 64GB RAM, 1TB HDD na magazyn, SSD 250GB na OS i SOFT, częściowo wyciszona obudowa z trzema wentylatorami 120mm filtrami przeciw kurzowymi i usb 3.0, zasilacz częściowo modularny i cichy z zapasem mocy oparty o przetwornicę DC-DC do tego jednostka ma warystor MOV (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe) i 5 lat gwarancji producenta, masz tez nagrywarkę DVD, standardową klawiaturę i myszkę przewodową, a także 24" monitor o rozdzielczości 1920x1200 16:10 na matrycy IPS.
 
Jak będą pieniądze to tutaj trzeba dołożyć pamięć chociaż drugą kość i dysk SSD 128-256GB pod disc scratch do Photoshopa / disc cache do Aftera co znacznie przyśpieszy i ułatwi pracę.
Z czasem też trzeba pomyśleć o wydajniejsze karcie graficznej w zależności od materiału np. GTX 760.

Drugi HDD byłby też tutaj mile widziany.

Link to post
Share on other sites

To zaczynamy od zera  ;).

 

http://www.morele.net/inventory/info/rnCWki/

 
Zestaw do rozbudowy oparty o 6 rdzeniowy procesor do dalszego OC, 8GB RAM tylko tyle udało się tutaj zmieścić, GTX 750ti z 2GB vram na początek wystarczy, chłodzenie CPU Grandis, płyta główna z możliwością rozbudowy do 64GB RAM, 1TB HDD na magazyn, SSD 250GB na OS i SOFT, częściowo wyciszona obudowa z trzema wentylatorami 120mm filtrami przeciw kurzowymi i usb 3.0, zasilacz częściowo modularny i cichy z zapasem mocy oparty o przetwornicę DC-DC do tego jednostka ma warystor MOV (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe) i 5 lat gwarancji producenta, masz tez nagrywarkę DVD, standardową klawiaturę i myszkę przewodową, a także 24" monitor o rozdzielczości 1920x1200 16:10 na matrycy IPS.
 
Jak będą pieniądze to tutaj trzeba dołożyć pamięć chociaż drugą kość i dysk SSD 128-256GB pod disc scratch do Photoshopa / disc cache do Aftera co znacznie przyśpieszy i ułatwi pracę.
Z czasem też trzeba pomyśleć o wydajniejsze karcie graficznej w zależności od materiału np. GTX 760.

Drugi HDD byłby też tutaj mile widziany.

 

 

super, dziękuję bardzo! :)

ostatnio pytanko-gdzie najlepiej kupić częsci i komu zlecić złożenie oraz jaki koszt jest złożenia? 

Link to post
Share on other sites

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma 
usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub kartę sieciową Wi-Fi oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy

 

1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku pro
dukty oraz kartę sieciową Wi-Fi i użyć kodu: LP4VT3IVI0

 

Obecnie morele rozbiło usługę montażu na dwa rodzaje:

 

- z chłodzeniem procesora box (standard)

- z dodatkowym, zakupionym chłodzeniem na procesor

Link to post
Share on other sites

16gb do grafiki to podstawa, tym bardziej dla poczatkujacych - nie potrafia dobrze nia gospodarowac i bardzo szybko znika. Albo wystarczy cos kliknac o raz za duzo i zamiast efektu bedzie crash. Nie wciskajcie kitu, ze w kompie za 6k nie zmiesci sie tyle

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

W linku do koszyka nie zapisał się monitor http://www.morele.net/monitor-dell-u2412m-860-10161-412374/

i mysz http://www.morele.net/mysz-a4-tech-bloody-v8m-usb-617149/

wybacz  :(.

 

@Up Przeczytaj dokładnie cały temat. 

Sprzęt jest do rozbudowy i co należy z czasem dołożyć jest wyraźnie podane, tutaj mamy napięty budżet 6000zł w którym trzeba było zmieścić wszystko od jednostki centralnej po monitor i peryferia stąd 8GB RAM.

 

Wydaj Ci się ż jesteś ekspertem "od siedmiu boleści", więc zaproponuj lepsze rozwiązanie z większą ilością pamięci oczywiście nie tracąc na opłacalności i jakości podzespołów.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ram i szybki dysk SSD powinien być na pierwszym miejscu w takim zestawie

Tu widać jak niewiele wiesz o temacie.

 

 

 

  Zastosowanie komputera : Renderowanie 3D(3d max); animacja(after effects);

 

 

  Czy będę podkręcać sprzęt? : nie jestem pewna, ale fajnie, jakby była taka możliwość

 

 

  Specjalne wymagania : możliwość rozbudowy w przyszłości
 

 

 

z 3d dopiero zaczynam, tutaj jestem laikiem kompletnym, ale jeżeli chodzi o animacje to wiąże ją z przyszłością, więc after będzie jednym z ważniejszych narzędzi.

 

 

rozbudować to sobie możesz altankę na działce. 
 

 

 

 

Za 6000zł da się złożyć bardziej sensowny zestaw. 

Czekam na Twoją propozycje z niecierpliwością 8-).

Link to post
Share on other sites

Nie składam zestawów wirtualnych tak jak Ty, tylko na nich pracuje ;)

A takie cytowanie kilkunastu odpowiedzi zajeżdza mi gimnazjum. 

Już się popisałeś z tymi 8GB RAM i zdaje sobie sprawę że Twój najbardziej zaawansowany program w którym pracowałeś to paint. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie składam zestawów wirtualnych tak jak Ty, tylko na nich pracuje

Po tym co wcześniej napisałeś, nie sądzę byś na czymśkolwiek pracował, a o składaniu zestawów nie wspomnę. 

 

 

A takie cytowanie kilkunastu odpowiedzi zajeżdza mi gimnazjum. 

Jeśli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to właśnie są Twoje braki z klas 1-3, także nie tędy droga.

 

Autorka tematu podała

 

Specjalne wymagania : możliwość rozbudowy w przyszłości

A Ty wylatujesz z tekstem typu 

 

rozbudować to sobie możesz altankę na działce. 

i to świadczy tylko o Twoim niezdrowym podejściu do tego tematu.

 

 

 

Już się popisałeś z tymi 8GB RAM i zdaje sobie sprawę że Twój najbardziej zaawansowany program w którym pracowałeś to paint. 
 

Gdybyś wiedział, że mocny procesor + OC w przypadku 3ds maxa to podstawa przy renderingu, jak również w AAE to nie pisałbyś takich głupot w stylu 

 

 

Ram i szybki dysk SSD powinien być na pierwszym miejscu w takim zestawie,
 

 

Nie widzę sensu dalszej dyskusji z przyczyn prozaicznych - brak jakichkolwiek sensownych argumentów i propozycji z Twojej strony.

Link to post
Share on other sites

Co Wy się tak spinacie. Jest przecież wyraźnie napisane ...

 

Jak będą pieniądze to tutaj trzeba dołożyć pamięć chociaż drugą kość i dysk SSD 128-256GB pod disc scratch do Photoshopa / disc cache do Aftera co znacznie przyśpieszy i ułatwi pracę. Z czasem też trzeba pomyśleć o wydajniejsze karcie graficznej w zależności od materiału np. GTX 760.

 

Jeżeli autorce tematu takie rozwiązanie nie będzie pasować to dam nam zapewne o tym znać i wtedy złoży się coś pod 1150 wraz z 16 GB DDR3 oraz 2 x SSD / mocniejsza GPU.

 

Dodatkowo ...

 

z 3d dopiero zaczynam, tutaj jestem laikiem kompletnym, ale jeżeli chodzi o animacje to wiąże ją z przyszłością, więc after będzie jednym z ważniejszych narzędzi. nad animacja 3d się jeszcze nie zastanawiałam, ponieważ dopiero zaczynam z modelowaniem

 

Do tej pory pracowałam na laptopach
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...