Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chce używek.

 

w tej cenie dostaniesz nówkę, która widnieje w wymaganiach minimalnych (gta v)

 

albo używkę z gwarancją, która jest w wymaganiach zalecanych

 

więc czemu nie chcesz używki? :v

 

 

@up

a, i jeszcze podaj DOKŁADNY model/markę zasilacza

Edytowane przez kotowaru
Link to post
Share on other sites

Miałem dwie używane karty i obie padły pare tygodni po upłynięciu gwarancji. Zasilacz to silentiumpc deus g1

 

Chyba jednak będę musiał kupic cos używanego co polecacie?? Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej karty.

Znalazłem dwa egzemplarze które zwrociły moją uwagę. Warte są tych pieniędzy?

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd-7970-3gb-ddr5-pci-e-3-0-gwaranc-i5267018913.html

 

http://allegro.pl/asus-gtx-660-directcuii-oc-2gb-gw-do-2019-ubezpie-i5247867103.html

Edytowane przez majsterspawacz
Link to post
Share on other sites

Radeon o wiele szybszy ten GTX jest jakieś 10% słabszy od R9 270 a ten radek to poziom r9 280/280x tylko, że to duża karta zmiesci się tylko do dużej obudowy. Za GTXem przemawiają tylko warunki związane z gwarancją ale za jakieś 650-670 zł kupisz już nowego sklepowego R9 270 a to lepsza karta od 660!

Link to post
Share on other sites

Ja mam asusa r9 270 (od jakiegoś miesiąca karat cicha cewki nie piszczą max temp. w średnio wentylowanej obudowie to 73 st. C fabrycznie podkręcona do 995 mhz w trybie game) karty msi też są fajne ale jest kilka rodzajów r9 270 od MSI i często są podawane wersje z niższym taktowaniem (LE) jako wersje OC, wersja gigabajta ma 2 wejścia 6-pinowe (tak jak r9 270x) pozostałe o ile wiem tylko pojedyncze.

GTX 660 nie kupuj to stara karta nieopłacalna (no chyba że nową za 600 zł) nvidia wypuściła już 2 następców 760 i 960

Tu masz przegląd kart r9 270 http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,p,0,,8143O914534/1/#product_list

A jakie miałeś dotychczas karty?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. W takim razie zdecyduje się zakupić R9 270.  Który model jest najlepszy, asus, gigabyte czy może inny?? Chciałbym karte z dobrym i cichym chłodzeniem. Wymiary nie grają roli.

Najtańszy najlepszy. Tylko MSI(częściowo) i Sapphire(tylko 2 lata gw.) chłodzą pamięci na karcie w podstawowej 270. Dwa 6-pinowe gniazda zasilania nie są potrzebne. Chyba, że chcesz ją bardzo kręcić ale pamiętaj chłodzenie 270 i 270X nie jest identyczne ale to z 270 pozwala osiągnąć taktowania 270X(zwykle te karty nawet mają identyczne napięcia lub 270 +10mV). Oczywiście w trybie boost bo żeby resztę stanów zmienić trzeba wgrać zedytowany BIOS.

 

7970GHz ed. to 280X i tak dalej. 270 to jest ~7870.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Najtańszy z tej listy jest MSI ale w wersji LE a nie OC. Wersje OC pewnie kręcą się wyżej ja swojego ASUSA  podkręciłem do 1100mhz i 1450mhz pamięci i to wystarczy chodź ponoć można próbować nawet do 1200 rdzeń i 1550 pamięć czyli więcej niż najszybsze 270x!

Majsterspawacz nie napisałeś jaką miałeś ostania kartę? Aha tu masz test GTA V jak widać na r9 270 pograsz w wysokich detalach w 60 klatkach ;-P a jak grę poprawią to pewnie w ultra w 40 :)

Link to post
Share on other sites

Moja poprzednia karta to gtx 560 ti. 

A co myślicie o tej . Ja myśle że to dobra oferta. 

 

http://allegro.pl/karta-gigabyte-radeon-r9-270x-oc-2gb-windforce-gw-i5247283776.html  

 

http://allegro.pl/asus-radeon-r9-270x-dc2-2gb-ddr5-256bit-i5256395973.html   

 

Albo ta tylko co to znaczy "kopanie altów" :D

Edytowane przez majsterspawacz
Link to post
Share on other sites
Wersje OC pewnie kręcą się wyżej

Nikt nie selekcjonuje tych kart. Różnice kończą się na taktowaniu. Znajdzie się nie jedna osoba, która chętniej dopłaci 30zł do lepszej karty niż 60.

podkręciłem do 1100mhz i 1450mhz pamięci i to wystarczy chodź ponoć można próbować nawet do 1200 rdzeń i 1550 pamięć czyli więcej niż najszybsze 270x!

Pamięci Elpidy, że nie masz 1500+? Nie zapominaj, że 270X też da się podkręcić prawdopodobnie trochę wyżej przez dodatkowe chłodzenie zasilania i pamięci, a najwyżej z pudełka taktowany 270X był jakiś Powercolor z 1180MHz.

Albo ta tylko co to znaczy "kopanie altów" :D

To, że pracowała przez cały żywot 24h na dobę przy kopaniu kryptowalut.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...