Skocz do zawartości

Podkładka zowie fk 2 100 złociszy


Recommended Posts

Cześć. 

Przeczytałem już tematy, w których odpowiedziano na to pytanie, lecz chciałbym się upewnić, że jest to dobry zakup.



Gram na niższych DPI (obecnie 1000) i wolę precyzje ruchy, ogólnie jestem taki flegmatyczny. Czy w budżecie 100 zł znajdzie się dla mnie lepsza opcja niż zowie gtf rough?
Link to post
Share on other sites

Mozesz sprobowac poszukac zowie gsr ale pewnosci nie mam czy na polskim rynku jest latwo dostepna no i czy cena nie ejst znacznie ponad 100zl. Ta podkladka jest wolniejsza ale ma podobno niesamowity feeling. Sam osobiscie wybralbym gtf rough, nawet z jednym tutaj uzytkowanikiem mailowalem w sprawie wyboru pomiedzy speed, rough i gsr. On sklanial sie ku rough i gsr wlasnie. 

 

Zapytal sie rowniez administratora strony test-gear.pl o te dwie podkladki i pozwole sobie wkleic tutaj odpowiedz, byc mzoe to ulatwi Ci  podjeciu decyzji.

 

"Osoby, które również cenią sobie szybkość, ale potrzebują od podkładki uczucie gry na materiałowej wybiorą g-tf rough. Pod myszką czujemy takie malutkie grudki (jak to w recenzji opisywaliśmy uczucie gry na kordonkach z muliny ;p). Rough jest podkładką, która albo się podoba albo nie. Raczej się nie da przyzwyczaić do niej z czasem. Dobrze się zgrywa z myszkami zowie gdyż podobnie jak na speed nie szuramy spodem myszki. Inny kolega gra na EC1 evo cl + rough.

wybierając g-sr dostajemy typową materiałową powierzchnię, która podoba się przede wszystkim za wyjątkowy feeling, jest one jednak na pograniczu wolnej/średniej podkładki. Zapewnia b. dobrą gładkość, ruch jest jednakowy, ciągle kontrolowany, łatwo się zatrzymuje w pożądanym miejscu ponieważ dociskając, myszka zwolni, do tego jest bardzo przyjemna w dotyku za co ludzie tak cenią sobie grubsze powierzchnie. Rzadko się spotyka powierzchnie które nie są szybkie a gwarantują tak równy ślizg. Niemniej większość z nas pod myszki zowie wybrałaby jednak speed lub rough. Sam używam ec1-a z g-sr i sobie bardzo chwalę, ale nie ukrywam, że chciałbym aby była ona troszkę twardsza. Jednak fakt, że zawsze wolałem wolniejsze powierzchnie sprawia, że świetnie mi się na niej gra. Wcześniej na qcku grałem.

także jednoznacznie nie da się stwierdzić która będzie najlepsza, gdyż co osoba to ma inne podejście i inne preferencje. Sensor 3310 na wszystkich działa b. dobrze wiec o to nie masz co się martwić. Zowie ma to do siebie, że robi podkładki unikatowe i każda jest na swój sposób wyjątkowa.

pytanie jest jeszcze w co grasz najwięcej, gdyż pod moba, rtsy raczej brałbym podkładki szybsze jak speed/rough, natomiast pod fpsy imo ważniejsza jest wysoka kontrola jaką daje g-sr."

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 Zowie Gear GT-F Rough

Zowie Gear GT-F Speed

Zowie G-SR

 

Którąkolwiek nie wybierzesz, to będziesz zadowolony. Speed ma drobniejszy splot. Używam już 2 lata tej wersji (DPI najczęściej ok 1200). "Drewnianego" blatu trzyma się jakby ją ktoś przykleił ;) Brudzi się jak wszystko, ale nie widać tego. Dopiero, gdy zaczniesz czyścić zobaczysz jaka jest na prawdę ;) Używana 2 lata różni się od nowej tylko i wyłącznie brakiem specyficznego zapachu.

 

Struktura G-SR ciekawie wygląda "na papierze", tylko ten niebieski kolor i nieobszyte krawędzie... Jeśli Ci to nie przeszkadza, to bym brał na Twoim miejscu.

Edytowane przez KIciulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja na swoim biurku mam jakas okleine i niestety do tej powierzchni sie nie przykleja, stad jestem zmuszony przyciskac bok podkladki moja klawiatura. Spod podkladki jest wylozona plastikiem. To oczywiscie w niczym nie przeszkadza. Reszte wrazen moge powiedziec mam bardzo podobnych do kolegi Klciulek, rowniez mam dwa lata swoja a nie widze roznicy w slizgu powierzchni. Moja byla juz tyle razy prana, ze sam sie dziwie jak ta podkladka jest dobrze wykonana i to wszystko przeszla a uwierzcie mi nie dbam za bardzo (czesto jem i pije roznej masci soki, a do tego dlonie mam niejednokrotnie tluste pewnie od roznych smakolykow). Moja sie lekko odksztalcila na bokach ale po takim czasie przy takim zuytkowaniu ma prawo. Jak ja zabieram do kumpla na LAN-PARTY to do jego szyby na stole przykleja sie idealnie. :)

 

Skoro mowicie, ze zowie gsr jest dostepna w PL, to podajcie jakiegos linka bo ja nie moge znalezc.

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

kupiłem niedawno G-SR i jakieś lipne uczulenie mi wyskoczyło pod nadgarstkiem (w tym miejscu, gdzie szuram po podkładce:D) przestałem na niej grać i przeszło. Uważajcie :P

Ciekawe info, moza akurat Ty jestes na cos wrazliwy? Ja i tak zawsze uzywam ochraniaczy na nadgarstek (odkad katowalem quakelive kilkanascie godzin dziennie i bywaly dni ze nie moglem grac przez bol i obtarcia).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...