Skocz do zawartości

Max podkręcenie i3570k


Recommended Posts

Asrock z77 Extreme 

ddr3 GEIL 8 GB

Macho 120 rev b. chłodzenie

intel i5 3570k

radeon r9 290 

 

 

W tej chwili mam ustawione 4,5 Ghz na ustawieniu w biosie 0.140 offset , temperatura 75 stopni w stresie testowane OCCT.

 

Powiedzcie mi do ilu stopni i jakiego napięcia mogę próbować i czy jest jakaś możliwość że mogę uszkodzić procesor idąc dalej w górę ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Ten procesor ma max temperatury 105C ale 100C to dla mnie absolutne maximum jako, ze radze wziac pod uwage pewien margines bledu (ok 5C). Do tego zalecalbym absolutnie nie przekraczac 90C a najlepiej jakbys sie trzymal temperatur 80-90 w tescie OCCT. Podam Ci na moim przykladzie: Mam 4,7ghz przy temperaturach an core w occt 84-88C. Teoretycznie moglbym wyzej ustabilizowac na 4,8ghz ale przekroczylbym temperatury na rdzeniach ponad 90-95C a dla mnie to juz strefa niebezpieczna, zbyt blisko temp max, 100C. Bardziej zwroc uwage na temperature sekcji zasilania, intel podaje ze nie nalezy przekraczac 67,5C. Na moim i7 3770k predzej przekroczylem wlasnie temperatury na sekcji zasilania niz na corach i chociaz moglbym podbic zegar do 4,8ghz to wolalem wlasnie nie przekraczac tej temperatury na sekcji zasilania. Co do napiecia, to nie przekraczaj 1,4V a i lepiej by bylo gdybys rowniez ustalil sobie jakis margines bledu np 0,25-0,5 v - czyli max to 1,35-1,375v.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temperatura zasilania czyli ? Jak jest to opisane ?

 

Ja chyba będę zwiększał tylko offset powoli i wejdę tylko na 4,6 Ghz w takim razie. 

A co do temperatur to w tej chwili w stresie mam 75 wiec myślę że jak zwiększę na 4,6 Ghz to podskoczy na 77-78 więc jestem ciekawy czy da rade do 50 podbić ehhehe :)

Link to post
Share on other sites

Ja tam mam 5.1 ustawione na codzień i żyję :) Wydajność i7.  8.62 punkta w cinebench 11.5  :)

Napięcie 1.448 v, max temp w occt to 85 C - ale mam CLU pod i na IHS.

 

Ogólnie to zależy od sztuki procesora i napięcia jakie da płyta główna no i od temperatury oczywiście

Musisz mieć porządne chłodzenie i najlepiej wymienić gluta pod IHS na coś porządnego

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

No własnie !  ja też jednego zepsułem. Mój pierwszy procek z serii i5, ale to był tylko i5 3550 bez K (jak by nie było 500 zł w plecy)

Przy otwieraniu zarysowałem laminat i przeciołem ścieszki - procek do wyżucenia był :(

No ale na tym i 5 3570K się udało idealnie otworzyć. Oczywiście najpierw kupiłem jakiś procek z allegro za 9 zł i przeprowadziłem prubę-szkolenie i dopiero jak udało mi się tamtego celerona otworzyć to otworzyłem i5.

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Na OCCT temperatura maks 75 stopni. Wiec wporzadku. Jutro bede mial czas to spróbuję podkręcić go do 4,8 powolutku podnosząc offset.

Panowie mam takie ustawienie:

 

 

kiedy podkręcam offset wyżej to wyrzuca mi bluescreen udało mi wejść na 4,7 ghz przy 0.125 Offset ale wyżej nie da rady :/

 

Jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

Tez jest za wysoki. Offset nie powinien przekraczac 0.05, a juz na pewno 0.1. U mnie jest 0.075 i tak dziala stabilnie na 4.7 ale jest ejszcze jedna wartosc regulujaca offset. U mnie to sie nazywa Vcore Loadline calibration. Tam sa 4 stopnie, ja mam ustawione na Turbo. Poszukaj tego u siebie. 

 

Jest 5 stopni (LLC): REgular 0%, Medium 25%, High 50%, Ultra High 75% (u mnie to jest inna nazwa TURBO), Extreme 100%. 

Przy OC ponad 4,5 ghz zaleca sie ustawienia High lub wyzej. To jest jakby mnoznik offsetu, czyli np llc High 0.050 offest da mniejsza wartosc napiecia niz ten sam offeset z ultra high. Czyli jak masz teraz normal i offest ponad 0.1, to ustaw High lub od razu ultra high i offset 0.05 i wtedy testuj. Jak bedzie ok offset o troche, ale nie przekraczaj 0.01. Jak bedzie niestabilnie dalej to ustaw extreme i zacznij od np 0.025 i lec w gore. 

 

Edit: Teraz widze na Twoim filmiku masz tam ustawione level4, ustaw tez wartosc Interal PLL Overvoltage na Enabled zamiast miec Auto.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Sprawdzilem jak to wyglada u Ciebie na plycie. Level 5 to odpowiednik Normal, Level 4 - medium, level 3 - high, level 2 ultra high (lub turbo jak u mnie) i level 5 -extreme. Skoro masz 4,5 ghz to ustaw na level 3,  0.05 offset i pusc test. Jak bedzie ok, to wez 4,6 jak nie bedzie ok to zwieksz level do 2 i obniz offset np na 0.025 i stabiliuzuj dalej wedlug schametu, jest ok lecisz wyzej zegar, nie jest to zwiekszasz offset o np +0.025.

Link to post
Share on other sites

0.05 to jest to samo co 0.050. Zmieniaj mniejszymi skokami, o 0.005-0.010. Jak dojdzies do 0.075 to wtedy zmien level i zmniejsz oczywiscie offset na 0.010 i znowu jedz w gore. To co Ty zrobiles to byl bardzo duzy skok i tak sie tego nie powinno robic. Level 1 (czyli najwyzszy EXTREME) i od razu duzy offset 0,075,  nic dziwnego ze Ci wywalilo blad, najprawdopodniej przekroczyles dozwolone napiecie lub temperatury. Zacznij od nowa, zmien sobie wartosc mnoznika na 44 (4,4ghz) ustaw level 4 i zmieniaj offset (zacznij od 0.010 i jedz w gore o 0.005-0.010) i stabilizuj. Jak Ci sie uda, to zmien mnoznik (45-4,5ghz) i znowu, jak bedzie crush to zwieksz level na level 3(pamietaj ze levele sa odwrotnie 5 najmniejszy a 1 najwyzszy) i znowu offset od 0.010 i zmieniaj jak poprzednio i tak az do ustabilzowania. Powtorz czynnosc dla wyzszych mnoznikow az do uzyskania granicy <90C lub <1.4V. 

Link to post
Share on other sites

Widzialem. Reszta jest ok, bo chyba juz zmieniles ten PLL overvoltage na Enabled?

 

Pamietaj tez, ze test OCCT jest testem syntetycznym a pol godzinny test to tylko test wstepny nie dajacy gwarancji stabilnosci. Ja gdy moje ustawienia pomyslnie rpzeszly test OCCT, zrobilem kilkugodzinny (ok 6h) test prime95 (jeden z najbardziej wydajnych - niektorzy nie zalecaja ze wzgledu na zbyt mocne wygrzewanie procesora). Pozniej dopiero testowalem w grach. Juz okolo roku mam te ustawienia. 

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...