Skocz do zawartości

Nowa myszka: R.A.T. 7/T.E. bądź inne propozycje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez broodeeck,

Recommended Posts

Dzieki za zwrocenie uwagi Tycha. Sprawdzilem na stronie logitecha, ma 115mm dlugosci. Mysle ze taki rozmiar dla Twojej dloni autorko bylby ok.


W przypadku samej masy myszy to biorąc pod uwagę gry w jakich mysz będzie miała zastosowanie to wysoka masa myszy wypada korzystnie.

Niby dlaczego? Bo gra w czolgi to mysz musi wazyc jak czolg?:D

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Mionix Naos i DeathAdder 2013/Chroma odpadają.
Co do wielkości myszy, to jednak wolałabym coś większego niż do tej pory. Przy dłuższym użytkowaniu ręka na małej myszy jak dla mnie się bardziej męczy.
Idąc drogą m95.. Razer Naga Expert, bądź Logitech g600?

Już nie mam pojęcia. Strasznie dużo tego.

Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu wzialbym Logitecha z tych 3. Wazy 133 gramy co i tak jest bardzo duzo a az o 32 gramy mniej od m95. 


Komentarze tych którzy ją dosiadają, albo inaczej wymieniają. 

 

Ja z kolei znam komentarze co wymieniaja mionixa 7000 i o czym to swiadczy? Logitech g502 to za******a mysz z jeszcze bardziej za*******m sensorem. Ale na sile przekonywac Cie nie mam zamiaru.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja na Twoim miejscu wzialbym Logitecha z tych 3. Wazy 133 gramy co i tak jest bardzo duzo a az o 32 gramy mniej od m95. 

 

Nie zapomnij o podkładce w zależności od wyboru redukuje ona wrażenie ciężaru. Po żwirze mysz raczej nie będzie użytkowana. 

Link to post
Share on other sites

g400s z tego co widzę jest na wyczerpaniu we wszystkich sklepach, więc jedyne co by zostało w tym wypadku to zakup przez internet.

 

Logitech G502 też ciekawa, ale historia jak z RATami... Każdy mówi co innego.

 

I rozumiem, że Corsair lepiej wychodzi? Zostaje tylko kwestia ceny, tak?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Skoro zredukuje dla m95 to tym bardziej dla g600. Poza tym uwierz mi, ze 165 gram to duzo za duzo. Ja sie dosyc dlugo przyzwyczajalem do rat7 ktora wazy 123 gramy a na mojej podkladce to ta mysz i tak sprawiala wrazenie lzejszej. Nie moge sobie za to wyobrazic jak musialbym operowac 40gram ciezsza m95.


g400s z tego co widzę jest na wyczerpaniu we wszystkich sklepach, więc jedyne co by zostało w tym wypadku to zakup przez internet.

 

Logitech G502 też ciekawa, ale historia jak z RATami... Każdy mówi co innego.

 

I rozumiem, że Corsair lepiej wychodzi? Zostaje tylko kwestia ceny, tak?

Renis, nie sluchaj Akcediego w sprawie g502 bo on jest uprzedzony. ;p Sama sobie wyrob zdanie, o to recenzja tej myszy, a na dole komentarze posiadaczy.

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/logitech-g502-proteus-core/

Link to post
Share on other sites

G502:

"Niemniej, w wymagających sieciowych grach FPS i RTS brakowało większej zwrotności oraz pewniejszego chwytu umożliwiającego lepszą kontrolę, do tego przeszkadza kołysząca się na boki rolka."

 

To mi wystarczy. OUT


Do M95 jaką podkładkę doradzicie? Ale już tnąc koszty.

Link to post
Share on other sites

Naprawde wybierasz m95? Tyle pisalem, tlumaczylem, argumentowalem, linkowalem a Ty... wybierasz m95? :(

Przeciez ta mysz jest w ogole nieoplacalna skoro mozna miec niemal takiego samego (dla mnie ze wzgledu na wage wlasnie lepszego) i tanszego logitecha g600. Eh no dobrze...

 

Jakis budzet na podkladke zostaje?

Podam Ci kilka, to cos wybierzesz.

A4 tech x7 500mp - tania, uniwersalna, srednio szybka, pod wszystkie sensory. ok 20zl (mniejsza 200mp kosztuje jakies 10zl)

corsair mm200 - sredniej szybkosci, pod wszystkie sensory, cena zalezna od rozmiaru 50zl+

logitech g240 - srednio szybko, wsyoka kontrola, dla low/mid sensow, ok 75zl

roccat taito - bardzo dobra pod lasery, wolna. ok 60zl

natec genesis m11 - tania, sredniej jakosci, zalecana pod nizsze wartosci dpi, dostepna w 3 rozmiarach 20-40zl.

 

Tych za 100zl i wiecej nie pisze, bo napisalas ze tniemy koszty.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Broodeeck! bazujesz na liczbach gramów, sensorach, przekazujesz cała numerologię, a nie jestem do końca przekonany czy rozumiesz fakt że sporo osób nie odczuje różnicy w optyku w stosunku do lasera czy na odwrót z racji zastosowania. Kiedy mówisz że przyzwyczajałeś się do myszy typu RAT gdzie podejrzewam 95% Twoich gier to strzelanki to nie dziwie się że miałeś z nią problem. 

Nie traktuj wszystkich swoją miarą.
Nie twierdze że M95 do lekkich należy ale jeżeli waga mysz  ma stanowić mętlik przy doborze, to najprościej przyjrzeć się takiej gdzie można ten ciężar wyregulować. W przypadku Logitech to G500S, a może przypadnie do gustu EVGA TorQ X10. Wszystkie te mieszczą się w 300zł za wyjątkiem tego ostatniego w wersji Carbon.
Link to post
Share on other sites

broodeeck od g400s odepchnął mnie trochę fakt, że jest to optyk który wyszedł ze sprzedaży.

Przy g502 ponoć rolka chodzi na boki, więc też nie.

Na g402 zwróciłam teraz uwagę przez tego "PRECISION-AIM'a" o którym mówiłam (a ponoć nic nie daje)... a propo, używasz tego w WOT?

Link to post
Share on other sites

Akcedi jakie wszystkie moje gierki to strzelanki? Jak nie wiesz to nie pisz, gralem z fps tylko i wylacznie w quake live, a oprocz tego to mnostwo innych gier, mmorpg, moba, rts. Pisze o wadze bo wedlug mnie to wazny aspekt a Twoj argument bo ona gra w taka gre to jej nie bedzie przeszkadzac do mnie absolutnie nie przemawia, bo akurat w WoTa to ja rowniez gram. Wlasnie bazuje na wlasnym doswiadczeniu, mam sredniej wielkosci jak na mezczyzne ale sporo wieksze na pewno od niej i skoro ja to odczulem to ona tym bardziej wedlug mnie. Poza tym to ze ma do wydania 300zl nie znaczy, ze tyle musi przeznaczyc na myszke tym bardziej ze za nieco ponad polowe ten ceny moglaby miec o wiele lepsza mysz od m95 czy nawet g600, wlasnie g400s. Jednak szanuje jej wybor i mam nadzieje ze rozczarowania nie bedzie.

 

Tak mam 402 i gram nia w WoTa. Opisywalem ta mysz wczesniej przy okazji gdy proponowalem g302 (wczesniejsze posty). G402 ktora posiadam to mysz jeszcze wieksza niz g400s ma az 136 mm dlugoscix72x41. Pomimo tych dosyc duzych rozmiarow, sama w sobie jest sredniej ciezkosci, wazy 108gram. Sensor jest bardzo dobry i precyzyjny, czasami mam wrazenie ze nieco podatny na brud (bardzo rzadko mam czucie jakby skoku w ulamku sekundy ale), dlatego zalecam do niego podkladke, ktora nie przyswaja brudu. Ponadto ja rowniez rzadko ale jednak grajac w Leage of Legends, zmieniam sobie w trakcie gry nie chcaca ustawienia dpi, zahaczajac o przycisk palcem. To akurat bardzo latwo mozna ustawic w oprogramowaniu wylaczajac ta opcje przelaczania dpi, poprzez ustawienie tylko jednej wartosci dpi. Co do precision-aim to nawet nie wiedzialem ze ta mysz to ma wiec, nie uzywam tego (zreszta i tak bym nie uzywal bo nie ufam tego typu nowinkom). :)

 

P.S. Co do tego, ze g400s jest optykiem ktory juz wycofywany jest ze sprzedazy to na prawde nie ma zadnego znaczenia. Ta mysz jest serio jak dla mnie bezkonkurencyjna w swojej cenie i oferuje najwyzsza jakosc w stosunku do ceny. Jeszcze rok temu byla jedna z najbardziej pozadanych myszy do gier,w  tym fps dopoki nie nadeszla nowa generacja sensorow optycznych wlasnie 3366 i 3310.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Sprzęt jakiego używasz (używałeś) mówi mi pod jaką kategorie gier był skierowany. To tyle.

Od parunastu postów polecasz tą samą mysz niemal każdemu kto się zgłosi na forum i tą samą podkładkę.

To jest Twój punkt widzenia że akurat w Twojej dłoni na tej właśnie podkładce gra się Tobie najlepiej.

Co nie oznacza że ktoś inny nawet kobieta ma odnieść to samo wrażenie. 

Link to post
Share on other sites

Sprzęt jakiego używasz (używałeś) mówi mi pod jaką kategorie gier był skierowany. To tyle.

Od parunastu postów polecasz tą samą mysz niemal każdemu kto się zgłosi na forum i tą samą podkładkę.

To jest Twój punkt widzenia że akurat w Twojej dłoni na tej właśnie podkładce gra się Tobie najlepiej.

Co nie oznacza że ktoś inny nawet kobieta ma odnieść to samo wrażenie. 

Tez mi wybrales sobie argument. Ty polecasz wszystkim swojego mionixa i podkladke taito i co to ma do rzeczy? Ja w przeciwienstwie do Ciebie patrze na potrzeby gracza, jego warunki fizyczne (dlon), na jakiej myszce juz gral (wielkosci i ksztalt) itd. Podaje wiele opcji i szeroko wszystko opisuje starajac sie rzeczowo argumentowac. Takze prosze Cie, nie zarzucaj mi tutaj jakiegos forowania sprzetu, ktory posiadam. Skoro jednak uwazam ze dany zestaw ktory akurat mam nadaje sie bardzo dobrze dla autora to polecam i nie widze w tym nic zlego a wrecz przeciwnie. A ze dzieje sie to czesto? Bo czesto ludzie pytaja o to samo, stad ciagle te same myszki i te same argumenty sie powtarzaja.

Link to post
Share on other sites

Panowie, po co ta kłótnia? Wszystkie powyższe opinie są dla mnie pomocne.

Ja sie nie kloce, absolutnie tylko przegladajac nawet ten watek chyba wyraznie widac kto i jak stara Ci sie pomoc. Niektorzy nawet nie zadadza sobie trudu by przeczytac calosc wzoru, ktory wypelnilas w pierwszym poscie a jedyne co im sie chce napisac to RATY to syf. Wnioski kazdy przeciez moze wyciagnac z takiej argumentacji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja w przeciwienstwie do Ciebie patrze na potrzeby gracza, jego warunki fizyczne (dlon), na jakiej myszce juz gral (wielkosci i ksztalt) itd.
 

 

Wczoraj nawet nie odróżniłeś faktu że temat założyła kobieta.

 

Tutaj żadnej sprzeczki nie ma, bardzie chodzi o wymianę poglądów, to się często zdarza. Tak czy inaczej mam nadzieje że wybierzesz gryzonia typowo pod siebie. Pozdrawiam idę złapać trochę snu. Forumowiczom też to radzę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...