Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze monitora 700/800 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich

Planuje od jakiegoś czasu już kupić nowy monitor a dokładniej chodzi mi o jakis monitor 24 calowy budżet jaki moge poswiecic to 700/800 zł
Pracuje w domu przy komputerze w ciemnym pokoju więc spędzam często przy monitorze po 6 do 8 godzin dziennnie...
(dodam że nie jestem grafikiem więc nie chodzi mi o monitor dla grafika)
Szukam monitora "Flicker Free" przy którym oczy będą się jak najmniej męczyły przy długiej pracy to bedzie priorytetem a druga sprawa to że też lubie sobie pograc od czasu do czasu w gry typu Battlefield Far Cry ogólnie gry szybkiej akcji itp wiec chodzi głównie o monitor do zastosowan typu praca,internet,gry,multimedia i tu moja prośba do was o pomoc w wyborze lub podpowiedzi jaki monitor wybrać do takich zastosowan wiem że za tą cene cudów nie będzie i tego nie oczekuje wcale ale szukam solidnego monitora który się sprawdzi do tych zastosowań

samemu przegladajac fora myślałem nad tymi monitorami :

-> iiyama Prolite X2483HSU
(z tego co wyczytalem na forach ostatnio jest problem z tym monitorem wyskakuja w tym modelu czesto badpixele i to nie jest opinia 1 osoby więc to znięcheca do kupna tego monitorka)

 

-> Dell P2414H
(Duzo ludzi pisze że jest w nim dokuczliwe srebrzenie czerni + IPS do ciemnego pokoju wielu mi odradzało)

 

-> BenQ GW2460HM
 (wiekszosc go poleca niestety ciezko juz dostac ten monitor w wiekszosci sklepow jest niedostepny)

 

-> BenQ BL2410PT

 

-> EW2440L


Co o myslicie o tych monitorach czy jakiś z nich jest wart polecenia czy może polecicie coś innego od siebie ? Każda propozycja mile widziana
Pozdrawiam

Edytowane przez madstyle
Link to post
Share on other sites

mam tą iiyamę i polecam jak najbardziej 

czerń na niej jest wspaniała nie wygląda jak sprana 10 letnia koszulka po przejściach

co idealnie się sprawdza przy oglądaniu filmów 

pod każdym kątem widać dobrze ekran 

 

może to głupie ale najbardziej zachwycam się głupim światełkiem power które jest malutkie jak główka od szpilki i nie bije cię po oczach gdy siedzisz w nocy bardzo fajne proste rozwiązanie 

jedyne do czego mogę się przyczepić to same przyciski od menu zazwyczaj nawet nie wiesz co wciskasz jeśli nie pamiętasz kolejności 

i odpalanie monitora w po ciemaku działa jak flashbang gdy wyświetla ci się wielkie białe logo iiyama :D

Edytowane przez Anihilacja
Link to post
Share on other sites

Dzieki Anihilacja za odpowiedz przyznam ze od dawna chce kupic ta iiyame X2483HsU tylko caly czas waham sie przez te bad pixele ktore coraz czesciej sie ludzia trafiaja w tym modelu szczegolnie 24 calowym przy 27 calowym nie ma tego problemu niby jest ta gwarancja 30 dniowa na bad pixele ale nie po to kupuje sie nowy monitor zeby zaraz go odsylac i znowu czekac wiec nie wiem czy ryzykowac ale chyba w tej cenie nic lepszego nie znajde...

Edytowane przez madstyle
Link to post
Share on other sites

kupiłam na x-kom miałam bad pixele bez problemów wymienili monitor wrócił w ciągu 2 tyg od zgłoszenia 

więc bez tragedii 

w porównaniu do innych sklepów jedynie x-kom wzbudza moje zaufanie w jakiś 50% 

a przygody z innym sklepem sobie daruję 

bo to opowieść na cała noc i to mało przyjemna 


ps nie jestem jakąś znawczynią w tym temacie tym bardziej wyrocznią porównywałam monitory na filmikach z yt gdzie pewien pan prezentował właśnie kolory i czerń etc 

wg mnie był to najlepszy wybór w tej cenie i dzisiaj bym go powtórzyła 

 

ale nie przejmuj się że mi się trafił akurat z bad pixelami ja mam strasznego pecha do sprzętu 

dwóch moich znajomych którym polecałam monitor trafiły się całe i zdrowe 

Edytowane przez Anihilacja
Link to post
Share on other sites

Anihilacja jednak to sa fakty niestety w tym egzeplarzu wyskakuja bad pixele praktycznie u wiekszosci i moje obawy sie potwierdzaja co do tego modelu bo sam jestem pechowcem wiec pewnie by mi sie taki sam monitor z badami trafil...  mialem kupic ten monitor tez na x-kom bo mieszkam w malym miescie i u mnie nawet nie ma gdzie kupic lub sprawdzic monitor na zywo i zostaje tylko kupno przez internet chociaz tez jest opcja kupna przez sklep Proline drozej ale maja tam jako jedyni ze wszystkich opcje za dodatkowe 50 zł wykupienie gwarancji na 3 lata Zero martwych pikseli wiec to jest troche kuszace i mam jeszcze pytanie do Ciebie Anihilacja kiedy wymienialas ten monitor i czy w tym wymienionym egzemplarzu nic nie wyskoczylo do tej pory ? I czy znajomi kupili ten sam monitor co Ty bez badow ? Bo ja tak samo mam pecha jak cos kupie to zawsze okazuje sie ze kupie zle i mam to od zawsze niestety... 

Edytowane przez madstyle
Link to post
Share on other sites

w nowym egzemplarzu przez pół roku z hakiem nie wystąpiły już żadne problemy co prawda większość tego czasu użerałam się z gwarancjami związanymi z moim komputerem i pewnym mało uczciwym sklepem  

dlatego też jestem uczulona jeśli chodzi o sklepy i jedyny jaki polecam na ten moment to x-kom

 

u znajomych od nowości wszystko było dobrze mają te monitory koło 2-3 miesięcy 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...